Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak kosztowane są w Polsce fotoradary - ile można dostać punktów ?


kAtowice.27

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko teraz jeździć po polsce, nie dość że nie ma drug to jeszcze co chwile ograniczenia do 40 albo do 50, gdzie spokojnie mogołby być 90.

Dlatego też warto mieć antyradar, bo to dobra rzecz, a kierowca co dziwne jeździ ostrożniej (to udowodnione) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko teraz jeździć po polsce, nie dość że nie ma drug to jeszcze co chwile ograniczenia do 40 albo do 50, gdzie spokojnie mogołby być 90.

Dlatego też warto mieć antyradar, bo to dobra rzecz, a kierowca co dziwne jeździ ostrożniej (to udowodnione) :wink4:

tylko ze dobry antyradar troche duzo zlotowek kosztuje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem strzala w plecy na 500PLN i 10pkt. Co można zrobić jeśli nie widać kierowcy i nie wiadomo kto kierował w chwili strzału(ja, zona, ojciec, brat etc...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze dobry antyradar troche duzo zlotowek kosztuje :kwasny:

1800 zł i zwraca się dość szybko:

http://www.a4-klub.pl/smf/antyradary_mozliwosc_dobrej_ceny_dla_klubu-t82466.0.html;msg1025356#msg1025356

Można powiedzieć, że się nie pamięta kto jechał, a mandat i tak dostanie właściciel pojazdu :confused4:

Dokładnie, mówisz, że z auta korzysta przynajmniej 5 osób, a teraz nikt nie chce się przyznać do tego, że jechał.

ja ostatnio koło Gdańska widziałem takie coś

ebd21428e09f601c.jpg

To jest dość "groźny" fotoradar Multanova 6F :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że się nie pamięta kto jechał, a mandat i tak dostanie właściciel pojazdu :confused4:

Dokładnie, mówisz, że z auta korzysta przynajmniej 5 osób, a teraz nikt nie chce się przyznać do tego, że jechał.

No gorzej jak właścicielem pojazdu jesteś Ty więc i tak zbierzesz punkty czego chcesz właśnie uniknąć.. :tongue4: Wybierz kogoś kto nie ma punktów, mało jeździ i podaruj mu trochę. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gorzej jak właścicielem pojazdu jesteś Ty więc i tak zbierzesz punkty czego chcesz właśnie uniknąć.. :tongue4: Wybierz kogoś kto nie ma punktów, mało jeździ i podaruj mu trochę. :wink4:

A co to ma wspólnego ? Punkty dostaje ten kto prowadził, a nie właściciel pojazdu.

Jeżeli nie jesteś w stanie wskazać kto jechał tego dnia to nie dostajesz punktów - zdjęcia od tyłu mają to do siebie, że możesz nie wiedzieć kto prowadził i Policja, SM nie mają jakiś większych obiekcji co do tego, że nie wiesz kto prowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gorzej jak właścicielem pojazdu jesteś Ty więc i tak zbierzesz punkty czego chcesz właśnie uniknąć.. :tongue4: Wybierz kogoś kto nie ma punktów, mało jeździ i podaruj mu trochę. :wink4:

A co to ma wspólnego ? Punkty dostaje ten kto prowadził, a nie właściciel pojazdu.

Jeżeli nie jesteś w stanie wskazać kto jechał tego dnia to nie dostajesz punktów - zdjęcia od tyłu mają to do siebie, że możesz nie wiedzieć kto prowadził i Policja, SM nie mają jakiś większych obiekcji co do tego, że nie wiesz kto prowadził.

Takie zdjecia od tylu, maja to do siebie ze właściciel auta(bo do niego trafia zdjęcie) ma 3 opcje do wyboru:

1. przyjmuje mandat i punkty

2. wskazuje kierowce w momencie wykroczenia i SG szuka kierowcy aby dać mu mandat i punkty

3. Nie wiesz kto prowadził, dlatego przyjmujesz mandat, ale punkty już nie są przyznawane.

Zastanawiam się jak to ugryźć :mysli: , żeby nie zapłacić pełnej kwoty. Bo to ze pkt nie dostane, to już jest pewne. Ja nie wiem kto prowadził i mimo mojej pełnej chęci do współpracy, SG nie jest w stanie tego określić. A może ich przegonić po całej PL, podając jakieś realne dane znajomych z Berdyczowa tudzież Koziej Wolki? Teoretyzując dalej tenże wskazany znajomy-kierowca potem powie ze to nie on i wtedy pismo wraca spowrotem do właściciela(mija miesiąc). I znowu wskazujemy jakiegoś znajomego kierowce itd, itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak to ugryźć :mysli: , żeby nie zapłacić pełnej kwoty. Bo to ze pkt nie dostane, to już jest pewne. Ja nie wiem kto prowadził i mimo mojej pełnej chęci do współpracy, SG nie jest w stanie tego określić. A może ich przegonić po całej PL, podając jakieś realne dane znajomych z Berdyczowa tudzież Koziej Wolki? Teoretyzując dalej tenże wskazany znajomy-kierowca potem powie ze to nie on i wtedy pismo wraca spowrotem do właściciela(mija miesiąc). I znowu wskazujemy jakiegoś znajomego kierowce itd, itd....

A niby co to ma dać ? Przeciągnięcie w czasie czego ? Opłaty za mandat ?

Sprawa trafi w końcu do Sądu Grodzkiego i skończą się Twoje zabawy z odsyłaniem - co Ty myślisz, że to idioci ?

Kwoty i tak nie zmniejszą - jedynie możesz zadzwonić i powiedzieć, że nie wiesz kto kierował w tym dniu, bo z auta korzysta kilka osób i czy mogą Tobie obniżyć kwotę do 400 zł (dolny próg).

A tak a propo - zrób jakiś skan tej fotki i wklej tutaj :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty myślisz, że to idioci ?

Nie. Uważam ze to ludzie wykonujący swoja prace zgodnie z prawem i określonymi procedurami. Przecież w takim przypadku musi być określone, co dalej się dzieje. Czy kierują dalsza korespondencje do wskazanej osoby, czy tez może od razu kierują sprawę do Sadu Grodzkiego(ale dlaczego, skoro wskazałem kierowce).

...jedynie możesz zadzwonić i powiedzieć, że nie wiesz kto kierował w tym dniu, bo z auta korzysta kilka osób i czy mogą Tobie obniżyć kwotę do 400 zł (dolny próg).

Tak tez zrobiłem. Czekam na decyzje :notworthy::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co Ty myślisz, że to idioci ?

Tak tak tak tak tak tak tak tak tak :przebiegly:

Co ty zadajesz takie retoryczne pytania :rolleyes:

Ps. Sorki a OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w sytuacji kiedy wskazesz osobe a ona sie do tego nie przyzna? sprawa w sadzie? i jakie dowody? albo jak wskazesz kogos kto w dniu dzisiejszym nie zyje a w dniu zdjecia jeszcze zyl? mysle ze jak wszystko da sie jakos obejsc trzeba miec tylko kogos oblatanego w przepisach i mase cierpliwosci! ja osobiscie wzialem na siebie mandat i czekam, zero dochodow, zero majatku, mam nadzieje ze to sie jakos przedawnia mam jeszcze 5 lat studiow przed soba a to czas w ktorym nie bede osiagal zadnych dochodow

przepraszam za brak polskiej cyrlicy :kwasny:

ps nie wiem jak w dniu dzisiejszym ale jak ktos mial samochod w leasing (czy jak to sie pisze lizing?) to madat szedl do banku a ten odmawal wydania kierowcy w zwiazku z ochrona danych osobowych i wtedy nie dostawal mandatu wlasciciel (bank) nikt go nie dostawal i wszycy byli szczesliwi

nie jestem piratem drogowym i nie popieram wariatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w sytuacji kiedy wskazesz osobe a ona sie do tego nie przyzna? sprawa w sadzie? i jakie dowody? albo jak wskazesz kogos kto w dniu dzisiejszym nie zyje a w dniu zdjecia jeszcze zyl?

Co do osoby to pewnie sprawa w Sądzie. Co do śmierci to nawet nie wiem, ale wiesz ... lepiej takich sytuacji nie mieć :wink4:

mysle ze jak wszystko da sie jakos obejsc trzeba miec tylko kogos oblatanego w przepisach i mase cierpliwosci! ja osobiscie wzialem na siebie mandat i czekam, zero dochodow, zero majatku, mam nadzieje ze to sie jakos przedawnia mam jeszcze 5 lat studiow przed soba a to czas w ktorym nie bede osiagal zadnych dochodow

Z tym obejściem może być różnie, bo gdyby tak było to na pewno byłoby o tym głośno, a ludzi znających przepisy w PL jest pewnie trochę. Pewne rzeczy oczywiście można obejść, ale jak pewnie się domyślasz część tylko po znajomości :tongue4:

ps nie wiem jak w dniu dzisiejszym ale jak ktos mial samochod w leasing (czy jak to sie pisze lizing?) to madat szedl do banku a ten odmawal wydania kierowcy w zwiazku z ochrona danych osobowych i wtedy nie dostawal mandatu wlasciciel (bank) nikt go nie dostawal i wszycy byli szczesliwi

Nawet nie wiem jak jest w przypadku leasingu - zaciekawiłeś mnie i poszperam tu i ówdzie :kox:

nie jestem piratem drogowym i nie popieram wariatow

Ja też nie, a odkąd kupiłem antyradar to moja żona mówi, że spokorniałem za kierownicą :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ustawie jest napisane, że można robić takie foty z tylca, bo słyszałem, że dopiero mają takie coś wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ustawie jest napisane, że można robić takie foty z tylca, bo słyszałem, że dopiero mają takie coś wprowadzić.

A potem się dziwią ze ludzie nie chcą płacić. A najlepiej za to obciążyć właściciela. Dlaczego jeden właściciel(nie sprawca) miałby płacić 500PLN, a inny 200PLN, mimo popełnienia tego samego wykroczenia(nieznany kierowca w momencie wykroczenia)? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propo - zrób jakiś skan tej fotki i wklej tutaj :kox:

Prosze bardzo

50490325.th.jpg

Ej dlaczego tam jest ograniczenie do 50?? Ja widzę same drzewa, więc to nie jest chyba teren zabudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo u nas w Polsce są głupie ograniczenia prędkości, wystawiane w większości bez podstawnie i bezsensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps nie wiem jak w dniu dzisiejszym ale jak ktos mial samochod w leasing (czy jak to sie pisze lizing?) to madat szedl do banku a ten odmawal wydania kierowcy w zwiazku z ochrona danych osobowych i wtedy nie dostawal mandatu wlasciciel (bank) nikt go nie dostawal i wszycy byli szczesliwi

z autami leasingowymi nie ma problemu bo każda firma da dane osoby która ma auto w leasingu. ochrona danych osobowych tutaj nie obowiązuje, bo nie obowiązuje organów ścigania. jest jeden skuteczny sposób na fotoradary, ale dość skomplikowany i przez sąd grodzki trzeba walczyć, ale każda sprawa jest wygrana :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...