Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Wymiana rozrządu


turecki69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Panowie niedawno kupiłem A4 no i mam mały "dylemat". Sprawdziłem w ASO historie pojazdu, okazało się że był wymieniony kompletny rozrząd + pompa wody przy 152 000 km. Teraz mam na liczniku 165 000, W jakim stopniu mogę wierzyć wpisom z ASO. Według hisorii przeglądów, rozrząd był wymieniony 1 raz, w serwisie mówią że następna wymiana dopiero za 120 000 km, czyli 270 000 km. Co byście zrobili na moim miejscu???

Skłaniam sie do jeżdżenia dalej i wymiana po 60 000 km.

Pozdrawiam

Ps. A poza tym to fura zajeb..ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chyba można zaufać tym danym które podano w ASO :mysli::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaka data tej wymiany bo jak niedawno to można wieżyć i śmiało jeździć a jeśli np: z rok temu to przez ten rok auto mogło z 60 tys. km już przejechać jak w firmie jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Auto kupiłem z przebiegiem 116 tyś a rozrząd był wymieniany przy 92tyś według wpisu w AS0 i książki serwisowej. Zdjąłem tylko obudowe rozrządu żeby sprawzić jak wykląda pasek i był faktycznie jak nowy. W chwili obecnej mam już 150tyś i rozrządu jeszcze nie wymieniałem. Chce go wymienić dopiero wtedy jak na liczniku będzie 180 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie ASO daje tylko 2lata gwarancji na rozrząd nie zależnie od przebiegu, więc jak wykręcisz swoje 270 i minie dwa lata, a coś złego się wydarzy ASO umyje ręce niestety... więc po przejechaniu 60tys radziłbym wymienić rozrząd. ja wg książki mam wymieniony po 120tys i myślałem, że do 240 mogę dojeździć (bo tak mówi książka), ale wymieniłem teraz przy 200tys jak się dowiedziałem o warunkach i odpowiedzialności ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił, miałem przypadek że przy przebiegu 160tys, w serwisie audi w rzeszowie okazało sie że auto pół roku wcześniej miało 40tys wiecej, poza tym jak nie wymienili pompy wody to może byc kłopot, taraz robią strasznie słabe pompy i czesto sie potrafi zerwać, a wtedy zaraz gotuje wode

i.t.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie było mnie 2 tygodnie, wygrzewałem kości nad morzem,więc dopiero teraz przeglądam

forum, Moja A4 spisała się OK, troszkę oleju łykła ale tak podobno ma być.

Dzięki za rady odnośnie wymiany rozrządu, wiarygodnosci wpisów w serwisach.

Ja osobiscie jestem przekonany do zapisów w historii serwisowana samochodu

z belgiskiej ASO, skłaniam się do wymieny rozrządu za 60000 km, czyli przy ok 200000km

Dzięki za wasze opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...