Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie moge wyjąć kluczyka ze stacyjki


Filemonl

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

mam pewien problem..

po odpaleniu auta cos mi stukalo wiec je od razu zgasilem, drugi raz zapalic juz nie moglem bo od razu samo gaslo + nie moge wyjac kluczykow ze stacyjki. podczas uruchamiania samochodu, zeby chodzil musze przytrzymywanc kluczyk bo inaczej auto gasnie ( kluczyk sie lekko sam cofa ). nawet aby klucze zotsaly w pozycji w ktorej swieca sie kontrolki musze je przytrzymywac. wczesniej nie mialem takich problemow. czy ktos moze pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie uszkodzona kostka stacyjki

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_naprawa_stacyjki_i_ewentualnie_usuniecie_bledu_1117-t52237.0.html

moja tez padła, tyle ze ja kupiłem nowa w ASO, numer i cena: 4B0 905 849, 137,95 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo miałem napisać. Na logikę, wygląda na to, że popsuł się zamek w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj "powachlować" trochę biegami w miejscu zostawiając na końcu na "P"

miałem kiedyś podobną sytuacje, co się okazało bieg był wrzucony, wówczas skrzynia blokuje stacyjke :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi ,ze probowalem.. i nic nie pomaga. tez na to wpadlem bo objawy zupelnie takie jakbym zostawil skryznie w polozeniu innym niz P.

z ta roznica ze nawet kluczyk nie pozostaje w pozycji w ktorej swieca kontrolki :/ [br]Dopisany: 19 Sierpień 2009, 00:56_________________________________________________mam problem... nie moge odkrecić poduszki.. jest na to jakis sposób czy po prostu u mnie jest to jakos "przyklejone" czy cos? uzywam klucza torx 27 ( 30 nie wchodzi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co odkręcasz stacyjkę? wymieniasz ją? bo jak chcesz wymienić tylko kostkę to nie trzeba (śrubki od kostki zalane są kropelka farbki, koloru czerwonego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było u mnie dwóch specjalistów... jeden z servisu audi twierdzi ze stacyjka jest cala do naprawy/wymiany/ Drugi pan ktory zajmuje sie ogólnie stacyjkami/zamkami uważa, ze to tylko wina kosteczki. tak więc jutro wymienie sama kosteczke i się okaże. [br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 23:17_________________________________________________kosteczka wymieniona i wszystko pięknie śmiga;)

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...