Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ekonomiczne mycie i usuwanie rys :-)


smajko

Rekomendowane odpowiedzi

hej

czy macie jakies inne poza meguiars sprawdzone srodki do czyszczenia lakieru, woskowania usuwania rys? Meguiars wyglada ok ale jakos ceny dla mnie troche kosmiczne. Nie potrzebuje jakichs efektow lustra itp ale chcialbym usunac drobne ryski jakie mam na przednim zderzaku od much piasku itp.

pozdr

s.m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo lub T-cat remover w tubce,a potem (Plak na mokro) w plynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak kolego

kup pastę tempo,lub tym podobne pasty np.może być 3M zaaplikuj całe auto poświęcisz na to 2-3 godziny

później wosk może być 3M-poświecisz na to 2 godziny

więc jakieś 5 godzin

przy czym będzie pyliło jakbyś szlifował ce-kol w domu na ścianie

pasty firmy 3M są dobre ale maja krótką trwałość

jak zrobisz to wszystko będzie się świeciło :naughty:

umyjesz auto 3-4 razy

a pózniej sobie w łeb strzelisz :polew:

zobaczysz jaki będzie efekt taniego dbania o lakier

będziesz miał więcej refleksów, mikro rysek niż przed zabiegiem

potwierdzone z autopsji :tongue4:

ja za kosmetyki dałem ok.600zł wiem że większość tych kosmetyków starczy mi na 2-3 lata bo są wydajne i nie musisz ich dużo używać a efekt będzie czadowy

lakier zadbany i lepszy niż salonowy a przyszły kupiec nie będzie marudził

bo większość ludzi są jak sroki.... :decayed:[br]Dopisany: 21 Sierpień 2009, 17:23_________________________________________________a tak wogole masz fajne autko i dość młode więc pomyśl

ja użyłem na razie tylko jeden preparat Meguiars efekt jest :banan1::banan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakiem lakier?
Niewiem jak u was w sklepach ale umnie jest plak do lakieru na mokro po umyciu,samochod swieci sie jak psu j...

http://moto.allegro.pl/item716343855_plak_hydrorep_wosk_na_mokro_atas_750_ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzone z autopsji :tongue4:

ja za kosmetyki dałem ok.600zł wiem że większość tych kosmetyków starczy mi na 2-3 lata bo są wydajne i nie musisz ich dużo używać a efekt będzie czadowy

lakier zadbany i lepszy niż salonowy a przyszły kupiec nie będzie marudził

bo większość ludzi są jak sroki.... :decayed:[br]Dopisany: 21 Sierpień 2009, 17:23_________________________________________________a tak wogole masz fajne autko i dość młode więc pomyśl

ja użyłem na razie tylko jeden preparat Meguiars efekt jest :banan1::banan2:

czyli alternatywy za bardzo nie ma :)

troche przeraza mnie koszt czegokolwiek do tego auta, nawet za glupia instrukcje po polsku trza zaplacic 150zl na allegro :wallbash:

jak powiem zonie ze chce kupic zestaw do mycia auta za 400zl to mnie zastrzeli :) no ale nic pozbieram i mzoe jakos w tajemnicy sie uda :rolleyes:

no dobra panowie wiec od czego zaczac, najchetniej to bym sie pozbyl tych mikrorysek na zderzaku bo jak sie przejedzie ręką to taki chropowaty az jest, podpowiecie cos?

pozdr

s.m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powiem zonie ze chce kupic zestaw do mycia auta za 400zl to mnie zastrzeli :) no ale nic pozbieram i mzoe jakos w tajemnicy sie uda :rolleyes:

To nie nauczyłeś się jeszcze, że żonie o takich rzeczach się nie mówi, a jak już zapyta o cenę to mówi się kwotę kilka razy pomniejszoną ? :naughty: :naughty: :naughty:

najchetniej to bym sie pozbyl tych mikrorysek na zderzaku bo jak sie przejedzie ręką to taki chropowaty az jest, podpowiecie cos?

Jeżeli są tak chropowate to wątpię czy się tego pozbędziesz - możesz zrobić jakąś fotkę z bliskiej odległości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te żony

ja cene tez musiałem pomniejszyć

szkoda tylko, że moja tak łatwo klika po necie i juz wie ile to kosztuje

teraz obiady robie sobie z kosmetyków :polew:

sorki z OT

pokaż fotki to ocenimy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te żony

ja cene tez musiałem pomniejszyć

szkoda tylko, że moja tak łatwo klika po necie i juz wie ile to kosztuje

teraz obiady robie sobie z kosmetyków :polew:

To masz cwaną żonkę :naughty: Kosmetyki na szczęście ładnie pachną więc nie jest źle :wink4:

Czekamy na fotki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taki problem, ze dzisiejszej nocy jakis niezwykle mądry czlowiek porysowal mi samochod przez cala jego dlugosc, najprawdopodobniej kluczem.. Rysy sa miejscami lekkie a miejscami glebokie. Kolor lakieru to czarna perła.

Zalezy mi oczywiscie na usunieciu tych rys bo nie wyglada to ciekawie, jest troche tych past, ktore rzekomo usuwaja takie rysy i kosztuja 20zl wiec nie za bardzo w nie wierze.

Prosilbym o polecenie czegos konkretnego i sprawdzonego, byleby pomoglo ;)

Z gory dzieki za pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lekkie to polerka jak głebokie to malowanie całego elementu lub jego cieniowanie ale w przypadku czarnej perły malowanie całości, chyba zż bedzie gdzieś miejsce na odciecie

ostatecznie zaprawka na ryse kilka warstw i papier wodny 2500 gradacji i polerka bdb kosmetykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taki problem, ze dzisiejszej nocy jakis niezwykle mądry czlowiek porysowal mi samochod przez cala jego dlugosc, najprawdopodobniej kluczem.. Rysy sa miejscami lekkie a miejscami glebokie. Kolor lakieru to czarna perła.

Zalezy mi oczywiscie na usunieciu tych rys bo nie wyglada to ciekawie, jest troche tych past, ktore rzekomo usuwaja takie rysy i kosztuja 20zl wiec nie za bardzo w nie wierze.

Nie liczyłbym na to, że to zejdzie - kluczem to już porządne rysy i raczej tylko lakiernik pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taki problem, ze dzisiejszej nocy jakis niezwykle mądry czlowiek porysowal mi samochod przez cala jego dlugosc, najprawdopodobniej kluczem.. Rysy sa miejscami lekkie a miejscami glebokie. Kolor lakieru to czarna perła.

Zalezy mi oczywiscie na usunieciu tych rys bo nie wyglada to ciekawie, jest troche tych past, ktore rzekomo usuwaja takie rysy i kosztuja 20zl wiec nie za bardzo w nie wierze.

Nie liczyłbym na to, że to zejdzie - kluczem to już porządne rysy i raczej tylko lakiernik pomoże.

Jestem tego samego zdania. Bo jak ktoś robił to kluczem to albo z zazdrości albo jakiś kolo pijany już trafiał kluczem do zamka od swojego mieszkania! :kwasny:

A wracając do poprzedniej kwestii to też zainwestowałbym w droższe ale skuteczniejsze produkty! :good:

jak powiem zonie ze chce kupic zestaw do mycia auta za 400zl to mnie zastrzeli :) no ale nic pozbieram i mzoe jakos w tajemnicy sie uda :rolleyes:

To nie nauczyłeś się jeszcze, że żonie o takich rzeczach się nie mówi, a jak już zapyta o cenę to mówi się kwotę kilka razy pomniejszoną ? :naughty: :naughty: :naughty:

najchetniej to bym sie pozbyl tych mikrorysek na zderzaku bo jak sie przejedzie ręką to taki chropowaty az jest, podpowiecie cos?

Jeżeli są tak chropowate to wątpię czy się tego pozbędziesz - możesz zrobić jakąś fotkę z bliskiej odległości ?

co do żonek to... jej też kup jakiś kosmetyk - tańszy niż do autka i sprawa załatwiona. :tongue4:[br]Dopisany: 25 Sierpień 2009, 23:51_________________________________________________I jeszcze jedna sprawa. Co do drobnych rysek, zadrapań i uszkodzeń lakieru samochodowego to słyszeliście o odchodach ptaków, że mocno niszczą lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupa ptaków paskudztwo,a szczególnie Mewy mają strasznie żrące odchody :sick3: lepiej szybko usunąć. :tongue4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, no wlasnie tez sie tego obawialem, ze bedzie ciezko.. Najgorsze jest to, ze ta rysa jest przeciagnieta przez cala dlugosc czyli 4 elementy, wiec sami wiecie jakie sa koszta.. Teraz to najlepiej by bylo jakby ktos mnie stuknal od boku ;)

Miejscami jednak ta rysa nie jest gleboka wiec mysle, ze polerka chociaz lekko zatuszuje.. czym proponujecie w tym wypadku ?

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zamieszczam fotki mojego zderzaka, sa w dosc duzej rozdzielczosci powinno byc widac o czym mowa, jakas witaminka na to bardzo mile widziana :przebiegly:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53bac2bd4debbfa3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d18317c00abd0729.html

pozdr

sm

:mysli: Chyba ciężko będzie wywabić takie ubytki w lakierze za pomocą kosmetyków. A szczegulnie te na drugim obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zamieszczam fotki mojego zderzaka, sa w dosc duzej rozdzielczosci powinno byc widac o czym mowa, jakas witaminka na to bardzo mile widziana :przebiegly:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53bac2bd4debbfa3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d18317c00abd0729.html

pozdr

sm

u mnie zderzak wyglądał podobnie był tak wypiaskowany nic nie dało polerowanie

wymieniełm na inny od s4 i pomalowałem

maska u mnie wyglada podobnie a nawet gorzej, te polskie brudne cholerne drogi :kwasny:

maski nie ruszam w całości bo bym musiał malować także błotniki za duża ingerencja już(pozniej mi ktoś zażuci że był bity)

mam na razie zaprawki porobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...