Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Pompowtryskiwacze AWX w AJM a moc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jako że chcę uzyskać z mojego auta coś więcej niż moc rzędu 150~koni a tyle mniej więcej da się osiągnąć z seryjnego AJM, zastanawia mnie czy wymiana samych pompek coś da? Nie uzbieram w tej chwili kwoty na pompki i turbine, mogę wybrać to albo to i nie wiem co na początku ogranicza mocy pompowtryski czy turbina? a może czekać i zbierać graty? choć chiał bym coś już zrobić i cieszyć się autem :decayed:

Opublikowano

w AJM po wyżej 150KM ogranicza turbina a PD są już na skraju możliwości jesli są ok to jeszcze cos tam mozna wycisnąć

ogranicza turbina

jak chcesz mieć powyzej 150KM to założ sobie taki plan

min. turbina AWX

kolektor ssący od AWX

PD nalepiej AL

Fmic

chłodniczka oleju AWX

program

to pozwoli sie cieszyć wytrzymałością podzespołów i mocą

lepiej do zbieraj na graty

jęsli wszystko jest okej to na seryjnych gratach max 150KM wycisniesz reszta to jak pisałem wyżej

Opublikowano
  • Autor

wiem że 150można wyciągnąć bo właśnie się zrolowałem ale chodzi o coś więcej, nie bawi mnie sam program, chcę trochę podłubać.

min. turbina AWX

kolektor ssący od AWX

PD nalepiej AL

Fmic

chłodniczka oleju AWX

program

jakie moce realne do osiągnięcia na takim zestawie?

Bardzij myślałem o wymianie tylko PD i Turbo oraz FMIC

bez chłodnicy oleju i kolektora

Opublikowano

koletkor i tak radze wymieć ja swój kupiłem z przesyłka za 95zł :kox:

a chłodniczka oleju to koszt 100-150zł

więc żadna kasa a bardzo ważne elementy !!!!!!!!!!!!

AJM max 180KM pozniej możliwość ze coś sie wysra w silniku

możesz zrobić wiecej ale już turbina AWX nie daje rady max 1.5bara pompuje i bardzo duże niebezpieczeństwo dla silnika i sprzegła oraz dwumasa

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 11:00_________________________________________________jak chcesz sie cieszyć w miare bezpieczna jazdą to max 170-180KM

AJM jest później za słaby

Jaro zrobił 200KM ale niewiele było tam z AJM :naughty:

więc nie napalaj się

pamiętaj tez o heblach 312mm kozacko hamują

Opublikowano
  • Autor

zestaw już mam hamulcowy, kupiłem z A6 jarzma i czekają na to aż skończą się klocki w moich 288 wtedy będzie pretekst do przejścia na tarcze 312

więc żadna kasa a bardzo ważne elementy !!!!!!!!!!!!

faktycznie :good:

AJM max 180KM pozniej możliwość ze coś sie wysra w silniku

myślałem o jakiś 165-170 konikach[br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 11:09_________________________________________________aa i chodzi co o PD z silnika o oznaczeniu AL? :shocked: czy o PD 038 130 073 AL :mysli:

Opublikowano

PD 038 130 073 AL :good:[br]Dopisany: 22 Sierpień 2009, 11:15_________________________________________________jak zrobisz do 170KM lekkim ogonkiem to madra decyzja

Opublikowano
  • Autor

:hi: dzięki śliczne

Zostało zbierać na graty :)

Opublikowano

Na 170-180km niepotrzbujesz pompek AL wystarczą BA lub AR.

Opublikowano
  • Autor

a nie będzie przydymiał po takich modach? chcę żeby modywfiakacja była bezdymna :kox:

Opublikowano

a nie będzie przydymiał po takich modach? chcę żeby modywfiakacja była bezdymna :kox:

to zalezy jak zostanie pociągnięty program

jesli ładnie płasko to nie bedzie problemu

jak bedzie nie wielka róznica w AL to bierz AL

Opublikowano
  • Autor

kupiłem AL od znajomego, z dzialającego anglika :)

szukam teraz chłodnicy i kolektora bo super cenę dostałem za pompki

Opublikowano

Na 170-180km niepotrzbujesz pompek AL wystarczą BA lub AR.

Na tyle to seryjne z AJM wystarcza.

Opublikowano
  • Autor

na pewno? :mysli: od pewnego tunera dowiedziałem się że granicą będzie ok 160koni :mysli:

Opublikowano

Na 170-180km niepotrzbujesz pompek AL wystarczą BA lub AR.

Na tyle to seryjne z AJM wystarcza.

glupoty
Opublikowano
  • Autor

no tak :D seryjne kończą się w okolicach 150koników przynajmniej moje byłe (trochę ponad)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.