Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Dym po odkręceniu korka wlewu oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

w czasie pracy silnika po odkręceniu korka wlewu oleju wyrzuca na zewnątrz (dym) tak samo sie dzieje po wyciągnięciu bagnetu do pomiaru oleju tez wydostaje sie z niego (dym)

silnik pracuje glosniej na postoju i przy ruszaniu potem przy wiekszych predkościach jest bardzo cichy

co sie z nim dzieje ze tak (dymi) ?

pozdr

Opublikowano

nic złego moim zdaniem

prawie każdy silnik na PD tak robi

Opublikowano

Witam

A masz może coś innego niz olej pod korkiem. Bo nieraz tak sie dzieje w autkach jak dostaje sie płyn chlodniczy do oleju.

Opublikowano

było o tym sporo na forum

normalna rzecz jeśli wydobywają się opary rozgrzanego oleju a nie lokomotywa :naughty:

Opublikowano

jak swojemu silnikowi odkręcę korek to też troszkę wydobywa się dym

Opublikowano

Jak się wydobywa dym to wskazuje na przedmuchy z cylindrów do skrzyni korbowej poprzez zużyte pierścienie tłokowe :naughty: i nie jest to normalny objaw. Jak jest to delikatne dmuchanie to jeszcze nie tragedia ale jak wyraźne spalinami podaje to już lipa.

Opublikowano

Jak się wydobywa dym to wskazuje na przedmuchy z cylindrów do skrzyni korbowej poprzez zużyte pierścienie tłokowe :naughty: i nie jest to normalny objaw. Jak jest to delikatne dmuchanie to jeszcze nie tragedia ale jak wyraźne spalinami podaje to już lipa.

O ile to spaliny. Jak opary olejowe to spox. Silniki na PDekach takie maja w duzych ilościach to jest wszstko ok.

Niekiedy walą jak z lokomotywy i moze to zle wyglądać ale nie ma sie czym martwić. O ile to tylko opary olejowe. Bo jak juz smierdzi spalinami to tak jak kolega napisał będzie lipa. Najbardziej widoczne jest to na gorącym silniku. Ale kolego jak by były takie przedmuchy na cylindrach to by palił 10 l oleju na 100 km. Tak ze jak pali olej w normie to wszsytko ok.

Pozdro

ZC

Opublikowano

Jak się wydobywa dym to wskazuje na przedmuchy z cylindrów do skrzyni korbowej poprzez zużyte pierścienie tłokowe :naughty: i nie jest to normalny objaw. Jak jest to delikatne dmuchanie to jeszcze nie tragedia ale jak wyraźne spalinami podaje to już lipa.

O ile to spaliny. Jak opary olejowe to spox. Silniki na PDekach takie maja w duzych ilościach to jest wszstko ok.

Niekiedy walą jak z lokomotywy i moze to zle wyglądać ale nie ma sie czym martwić. O ile to tylko opary olejowe. Bo jak juz smierdzi spalinami to tak jak kolega napisał będzie lipa. Najbardziej widoczne jest to na gorącym silniku. Ale kolego jak by były takie przedmuchy na cylindrach to by palił 10 l oleju na 100 km. Tak ze jak pali olej w normie to wszsytko ok.

Pozdro

ZC

słuszne stwierdzenie

jak sie trzyma normy np. 0,5litra oleju na 10000km to uważam że jest ok.diesel zawsze bedzie palił, pobierał troche oleju, zwłaszcza tez jaki to olej :naughty:

zawszę bedzie tam dmuchało, tylko teraz kwestia czy to spaliny czy lokomotywa

Opublikowano

Jest to normala rzecz, ostatnio sprawdzałem nawet w prawie nowym aucie w salonie miało przebieg troszke ponad 3 tyś km i tak samo dym leciał z bagnetu. Są to opary oleju

Opublikowano

Normalna rzecz.

Po prostu w silnikach PD inaczej rozwiazany jest uklad odpowietrzania silnika - brak klasycznej odmy.

Dym powinien znikac po lekkim podniesieniu obrotów.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.