Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Lewarek zmiany biegów rusza sie w trakcie jazdy


Pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Problem dotyczy A4 z silnikiem BPP ( btw nie ma go w prefixie ) 2,7 TDI V6 - dodanie gazu i odejmowanie a takze na postoju widac jak lewarek drzy - nie jest to cos bardzo mocnego ale jednak. Rowniez na wertepach jak polozy sie reke na lewarku czuc jak caly zespol napedowy "rusza sie". Rozumiem ze beda to poduszki pod silnikiem/skrzynia - tutaj pytanie - ile jest w tym silniku poduszek (silnik/skrzynia ) i ktore podejzewac najpierw ?

Czy moze jest to inna przyczyna ? Swego czasu mialem Passata tam bylo po jakims czasie podobnie - wymiana poduszek nic nie dala ... a kasa wydana.

Pozdrawiam

Pietka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak biegi wchodzą? bez żadnego problemu? zdaje się, że może to znaczyć wyrobiona skrzynia biegów... coś kiedyś słyszałem o tym :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie dosc normalnie - moze czasem cos przychaczy ale nie jakos znacząco ... jesli jest jakis problem to czasem dwojka moze minimalnie nie daje poczucia ze weszla na swoje miejsce - ale to raczej szukanie w ciemno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jeszcze jedna rzecz teraz mi przyszła na myśl..... odnośnie wybieraka... była wymiana w jednym autku i bardzo pomogło.. zamierzany skutek był inny ale zmniejszył się luz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli nie poduszki pod skrzynia/silnikiem ? Wydawaly sie dosc oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem wczesniej b5 w benzynie i tam ani drgnał lewarek a przesiadłem sie na b7 w tdi i odrazu mnie to drażniło, lewarek minimalnie rusza sie przód-tył przy dodaniu gazu lub ujęciu, sprawdziłem poduszki pod silnikiem OK, wymieniłem poduszke skrzyni biegów bo wydawała sie minimalnie zerwana i nic to nie pomogło jak było tak jest. Sprawdzałem to na zlocie w dwóch b7 jeden 2,0 tdi i było tak samo i 3,0 tdi też to było odczuwalne i widać bylo gołym okiem że lewarek minimalnie drży, widac klekoty w audi tak mają. W pracy od czasu do czasu jezdze VW Caddy 2,0 tdi i tam lewarek ani drgnie ale tam siniki są wsadzane poprzecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wlasnie mam zamiar zrobic - ale w pasku tez to mialem i wymiana poduszek nic nie dala .. a koszt byl ... ale nic chyba to jedyny trop...[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2009, 13:10_________________________________________________Hej,

Bylem u mechanika i wyglada na to ze jedna poduszka pod silnikiem jest peknieta - wymienie zobaczymy czy pomoze.... mam przynajmniej taka nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się panowie, ostatnio byłem w trasie A5 3.0 TDIQ z przebiegiem 86 tkm i było tak samo a auto jak igła !

Tak ma być i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario-tech - nie chce wszczynac pustej dyskusji a tym bardziej wymiany zdań i awantury ale:

Żona jezdzi Golfem V - TDI PD - drążek ani drgnie - spory przebieg juz ma to auto ale jest IDEALNIE

Znajomy ma A4 TDI 140KM - drążek ani drgnie

Masa samochodów w firmie - wieloma jeżdziłem - VW Passat i Golf Obecne model z większym i mniejszym przebiegiem - brak wspomnianych problemów.

Drążek drgał w Renault ze względu na specyficzną konstrukcję skrzyni ( bodajże drążek jest na wodzikach/linkach - niech mnie ktoś poprawi )

Ale nie powinien w VW/Audi...

Tutaj NIC nie powinno drżeć - jeśli coś lata to ma swoją przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario-tech - nie chce wszczynac pustej dyskusji a tym bardziej wymiany zdań i awantury ale:

Żona jezdzi Golfem V - TDI PD - drążek ani drgnie - spory przebieg juz ma to auto ale jest IDEALNIE

Znajomy ma A4 TDI 140KM - drążek ani drgnie

Masa samochodów w firmie - wieloma jeżdziłem - VW Passat i Golf Obecne model z większym i mniejszym przebiegiem - brak wspomnianych problemów.

Drążek drgał w Renault ze względu na specyficzną konstrukcję skrzyni ( bodajże drążek jest na wodzikach/linkach - niech mnie ktoś poprawi )

Ale nie powinien w VW/Audi...

Tutaj NIC nie powinno drżeć - jeśli coś lata to ma swoją przyczynę.

kolega Pietka ma racje... u mnie też nie drga... (raz sprawdzone też, że przy wymianie wybieraka luzy się znacznie zmniejszyły..), kolega siemian ma walnięta poduszkę i jemu lata bardzo drążek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie co ja mam wymienić jak już poduchy mam nowe i dalej minimalnie jak daje gaz lub popuszczam to lewarek mi sie rusza własnie jak w renault bo jedno miałem i własnie tam tak było. Golfa V nie porównuj bo tam jest silnik poprzecznie (skrzynie masz z boku i inaczej sterowanie lewarkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś mnie lekko zmartwił - poducha oryginalna ( podrób mało ) kosztuje swoje ( >600 PLN ) ... wolałbym nie zrobić tego ot tak dla fun'u - z drugiej strony wlazłem pod samochód no widać pęknięcie ... choć ... mechanik nie był na 100% przekonany że te drgania to poducha...

Swoją drogą przerabiałem to już w Pasku - wymiana poduch nic nie dała... ( też silnik wzdłużnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie w sumie o jaki ruch chodzi (każdy ma inne wrażenie)... czy delikatne drganie? czy widoczne poruszanie... bo taki bardzo minimalny ruch widać nie jest to mega stabilne i to moim zdaniem normalne ale duży skok to już nie jest normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok Panowie - u mnie to nie jest lekkie drganie ( no może na wolnych obrotach to w miarę lekkie ) czasem wpada w rych rzędu nie wiem 5 mm odchylenie ? 7 mm ? Ale jest to zdecydowanie coś nienormalnego.

Narazie zamówiłem jedną poduszkę ( tą która widać że jest pęknięta - a w zasadzie jej kielich ) w przyszłym tygodniu wymienię i zobaczymy - dam znać bo sam jestem ciekaw rezultatów - oby pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...