Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Odłączenie Immo ?


.:campino:.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy za pomocą Vaga można po prostu jakoś "odłączyc immobiliser ? Tak definitywnie , żeby go nie było .

I przy okazji 2 pytanie, czy da sie jakoś wydobyć pestkę immo z kluczyka serwisowego ( z rysunkiem klucza francuskiego ) najstarszego typu , takiego z 1995 roku ( płaściutki z cienkim grotem ) ??

Czytałęm troche na temat kodowania nowego kluczyka, i po pierwsze nie mam tego " PINU" po drugie nie mam przywieszki z numerkiem :confused4:

A jak by dało rade wogóle wyłączyc immo , to bym sobie zasuną nowy kluczyk scyzoryk i centralem z pilota :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-iem nie wyłączy.

Pastylkę można wydłubać, tylko trzeba chcieć i mieć jakiś nożyk lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastylke można wydłubać z tego cieniutkiego kluczyka ? Czy to jest taki jakby kwadracik od góry ? Możesz mi jakos opisac jak się tą pestkę wydłubuje żebym czegoś nie popsuł :decayed:

to może inaczej: można dokupić sobie samą pestkę do nowego kluczyka i za pomocą Vaga ( pełna wersja ) zakodować go do immobilisera , bez pinu i bez tej przywieszki z numerkiem ? Chyba można bo ja mam stały kod immo ? Tak to jest, czy sie mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić sobie pestkę.

Ale wtedy będziesz potrzebował VAG i jednak PIN też.

Ale mając stały kod udaj się do gościa, który dorabia klucze i on sklonuje ci ten transponder, który masz obecnie.

Wtedy na nowym kluczyku będziesz uruchamiał samochód, a PIN-u nie będziesz potrzebował. Ani VAG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kradną autka z immobilajzerem podłaczają się pod kompa dlatego niektórzy chowają złącze diagnostyczne aby złodziej nie mógł się podpiąć przynajmniej tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kradną autka z immobilajzerem podłaczają się pod kompa dlatego niektórzy chowają złącze diagnostyczne aby złodziej nie mógł się podpiąć przynajmniej tak mi się wydaje :)

Taki proceder mozna wykonywac ale tylko w nowyszych A4,przynajmniej od b6 w gore bo w starych jest inna zasada na ominiecie immo i napewno nie ma ona nic wspolnego z podpinaniem sie pod zlacze;-)

campino po PIN zawsze mozesz podjechac do serwisu audi i jesli jestes wlascicielem to musza Ci go wydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kradną autka z immobilajzerem podłaczają się pod kompa dlatego niektórzy chowają złącze diagnostyczne aby złodziej nie mógł się podpiąć przynajmniej tak mi się wydaje :)

Taki proceder mozna wykonywac ale tylko w nowyszych A4,przynajmniej od b6 w gore bo w starych jest inna zasada na ominiecie immo i napewno nie ma ona nic wspolnego z podpinaniem sie pod zlacze;-)

campino po PIN zawsze mozesz podjechac do serwisu audi i jesli jestes wlascicielem to musza Ci go wydac.

Ale bajki piszesz.

Są urządzenia, które po wpięciu w złącze w A4 B5 pozwalają na uruchomienie silnika gwoździem.

ASO pinu ci nie wyda. Bo może zrobić ci to na miejscu po otwarciu zlecenia usługi.

Od jakiegoś czasu skończyło się kupowanie PIN-u w ASO, to nie opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli jednym słowem, jeżeli nie chce bulić kupę kasy w ASO za całą robotę, to muszę sobie dokupić pestkę i podjechać do gościa który dorabia klucze i je koduje. On mi zakoduje pestkę na podstawie starego klucza , wsadzę ją do nowego klucza i wszystko będzie ładnie śmigać.

A wiecie może jaką pestkę muszę dokupić do klucza "scyzoryka" ? Bo jestem w tym zielony , nawet go nie rozkręcałem i nie wiem jak taka pestka ma wyglądać ? Gdzie takie pestki się kupuje ( i czy droga to jest zabawa ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie dorabiałem kluczyk scyzoryk to nie kupowałem "pestki" tylko podjechałem do "klucznika" oczywiście z ori kluczem i za wyrezanie grotu i wklejenie "pestki" (on posiada czyste niezapisane "pestki", w moim przypadku mam taką prostokątną całkiem inną niż ori) zapłaciłem coś koło 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie dorabiałem kluczyk scyzoryk to nie kupowałem "pestki" tylko podjechałem do "klucznika" oczywiście z ori kluczem i za wyrezanie grotu i wklejenie "pestki" (on posiada czyste niezapisane "pestki", w moim przypadku mam taką prostokątną całkiem inną niż ori) zapłaciłem coś koło 130 zł.

I takie rozwiązanie polecam.

Najprostsze i najszybsze z możliwych.

A ta prostokątna pestka to T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...