Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Uszkodzony czujnik temperatury paliwa


Misiu0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie jakie mogą być konsekwencje jazdy z uszkodzonym czujnikiem temperatury paliwa VAG pokazuje -30 stopni nie wiem jak będzie rano czy auto zapali pytam bo wymieniłem pompę wtryskową i ma właśnie uszkodzony ten czujnik swoją drogą czy skomplikowana jest wymiana takiego czujnika proszę o pomoc POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skutków to zwiększona będzie tylko emisja spalin, jeśli chodzi o jego wymianę to jest to czynność szybka i prosta ale pod warunkiem, że masz specjalny klucz do odkręcenia przedniej lewej śruby, odkręcasz 3 śruby mocujące pokrywkę nastawnika oraz tę jedną długą ze specjalnym łebkiem mocującą nastawnik i po zdjęciu pokrywki odkręcasz dwie śrubki od czujnika :

da3d3c77836f575em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info!! :good:

to jeszcze jedno pytanie czy do wymiany tego czujnika mogę się podeprzeć tym fotostory :http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135193 ???

bo mam inny silnik,ale to chyba głownie problem posiadania specjalnego klucza??

choć czytałem w jakimś topicu, że z pomocą brzeszczota i nacięcia tej jednej specjalnej śruby też da się radę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się podeprzeć tym fotostory :http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135193 ???

bo mam inny silnik,ale to chyba głownie problem posiadania specjalnego klucza??

choć czytałem w jakimś topicu, że z pomocą brzeszczota i nacięcia tej jednej specjalnej śruby też da się radę :naughty:

owszem, możesz korzystać z tej fotoporady, możesz albo kupić klucz energetyczny z końcówką 2T albo posłużyć się brzeszczotem by potem wymienić tę śrubę na taką z dogodnym dla Ciebie łebkiem na dowolny klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem zakładać nowego tematu :) po podpięciu komputera ukazał mi sie bląd czujnika temperatury paliwa kupiłem taki w aso ,odkreciłem pokrywę z pompy wtryskowaj i ukazał mi sie czujnik , próbowałem odkrecic te dwie małe sróbki niestety nie udało mi sie trzmały tak mocno ze gwint juz jest troszeczke zniszkony prze zemnie :/ nie wiem co mam teraz zrobic ? dodam ze zaraz po odkreceniu pokrywy na tyych malutkich śróbkach było strasznie dużo nalotu ,tak jakby były zardzewiałe :/ czy jest kto w stanie mi pomóc ? jak sie za to teraz zabrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...