Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skradzione i odnalezione A4 Avant 2.0Tdi '05


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum!!

Mam niemały problem. Skradziono mi Autko(z strzeżonego parkingu-pseudo) i zostało znalezione(cud).

Chciałbym teraz opisac uszkodzenia w wyniku kradziezy:

-dziura w drzwiach kierowcy poniżej zamka(wygląda jak po kuli

-brak stacyjki, auto jeździ nawet na śrubokręt lecz palą się awaryjne i na wyświetlaczu pisze "safe"

-ogólnie lekkie rysy praktycznie niewidoczne na całym aucie po zasypanie gałęziami(wydaje mi się ,że złodzieje przejechali tym samochodem więcej niż 5km).

3 Tygodnie jeżdżę załatwiam wszystkie papiery(Policja,Pzu),straciłem kupe czasu, zrobiłem razem z 400km.

Kupując auto bez tajemnic początkiem kwietnia zapłaciłem 54000zł i u sprzedającego wykupiłem ubezpieczenie AC na kwotę 45000zł.

Po pierwszych oględzinach auta przez rzeczoznawcę z PZU szkody zostały wycenione na 11000zł(te powierzchowne typu dziura w drzwiach, brak stacyjki i rysy-oczywiście była nota że na miejscu oględzin nie można wycenić wszystkich szkód).

-Po dostarczeniu auta do serwisu pierwsze co usłyszałem,że szkody mogą przekroczyć wartość auta co wydawało się śmieszne(ceny na aukcjach: komputer 2.0Tdi-1200zł;drzwi pod kolor-800zł;stacyjka z kluczykami-1000zł;), nawet niech każda z tych rzeczy kosztuje w serwisie 5000zł+Programowanie softu to nie ma opcji o przekroczeniu. Więc zastanawiam się dlaczego z miejsca nasuwają temat o przekroczeniu wartości auta?

Mało tego wracając z serwisu i jadąc do PZU dowiedziałem się,że mam wykupiony wariant "Wycena" a nie "Warsztat" o czym w ogóle nie wiedziałem i nie zostałem poinformowany,że takie warianty istnieją. Gdy wykupywałem ubezpieczenie w PZU nikt mnie o tym nie poinformował-mało tego-sprzedali auto na moją narzeczoną i ubezpieczenie wypisali na mnie(prawnie jak na osobę obcą!!)

Po ostatniej rozmowie telefonicznej dowiedziałem się ,że raczej naprawa przekroczy wartość samochodu... Gdzie samochód oprócz stacyjki i drzwi nie był uszkodzony mechanicznie(jeździł itp.).

Całość tej sytuacji wg. mnie wygląda na taką ,że ktoś chce kupić nasze auto za śmieszne pieniądze(wałki między Autoryzowanym serwisem a PZU). Koleś w serwisie wsiadając tylko za kierownicę gdzie brak jest stacyjki i zapalając na śrubokręt z miejsca stwierdza ,ze naprawa przekroczy wartość-to coś jest nie tak!!

Jutro będzie wycena z serwisu ale przy ostatniej rozmowie telefonicznej stwierdzili jakieś uszkodzenia silnika(nie wiadomo skąd-skoro auto było sprawne).

Ludzie powiedzcie co w tej sytuacji zrobić???(znajomi mówią żeby wziąć rzeczoznawcę sądowego+następny serwis(dodam ,że tam gdzie stoi auto znajduję się w Lubinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegły sądowy, jeśli chcesz przejść na drogę sądową.

Obecnie uważam, że należy podjąć walkę z PZU.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chca ci dac szkode całkowitą, ponieważ maksymalne koszty naprawy po stawkach ASO moga przekroczyć wartość auta.

Czasami takie rozliczenie szkody jest korzystniejsze dla poszkodowanego. Z racji tego, że masz wariant wycena, nie mozesz przedstawic faktur za naprawę auta i pozostaje ci tylko rozliczenie kosztorysowe.

Nie ma czegoś takiego jak tajna umowa miedzy pzu a warsztatem, bo wycena tzw pozostałości odbywa się poprzez zamkniętą platformę aukcyjna, gdzie auto jest wystawiane i podmioty trudniące się handlem uszkodzonymi pojazdami licytują twoje auto.

Wynik licytacji stanowi okreslenie wartosci pozostałości. I odszkodowanie jest roznica pomiedzy wartoscia auta w stanie przed i po szkodzie. Czyli np. 45 tys auto sprawne 20 tys pozostalosci = 25 tys odszkodowanie.

Dostajesz rowniez propozycje odsprzedania auta w takim stanie jak sie znajduje i łączne odszkodowanie wyniesie zakładane 45 tys.

Zawsze jest możliwosc odwolania sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...