Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 1.9TDI]Drzenie podczas przyspieszania


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie wrazenie ze przy okolo 70-80km/h wzwyz gdy dodaje gazu odczuwam drzenie tak jakby w przednim zawieszeniu.

Czy to moze byc wina opon? Drzenie odczuwalne jest tylko przy przyspieszaniu, jak jade rowno to jest OK.

Co to moze byc wg Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze na poczatek czy masz dobrze dokrecone kola, mogla sie poluzowac sruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrazenie ze przy okolo 70-80km/h wzwyz gdy dodaje gazu odczuwam drzenie tak jakby w przednim zawieszeniu.

Czy to moze byc wina opon? Drzenie odczuwalne jest tylko przy przyspieszaniu, jak jade rowno to jest OK.

Co to moze byc wg Was?

Wygląda to na to że chyba masz krzywą półoś napędową (nie wiem czy prawą czy lewą). Czy przypadkiem autko nie miało jakich "przygód" w przeszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec niestety zalozenie prostej felgi nie pomoglo. Zastanawia mnie jeszcze czy opony moga to powodowac?

Czy mial ktos z Was podobny problem jak ja? Zaczelo sie to pojawiac dopiero od kilku dni, czyli zadna polos nie jest krzywa. Drzy tylko jak dodaje gazu, jak puszcze lub jade stala predkoscia to jest super.

Co moze jeszcze byc? Opony? Czy macie jeszcze jakies pomysly co sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki v6;

miałem taki numer też w vectrze.Jeździłem wiosna na zimówkach bo chciałem je dojeżdzić i miałem taki problem ,jak ty.Co sie okazało-felgi proste a powierzchnia toczna opony pofalowana-drżało miedzi 70/80-100km/h.Wymieniłem opony i z głowy!!Sprawdż najpierw najbardziej błache rzeczy-opony,felgi,sruby,potem dalej całą mechanikę.Jesli miałbys krzywa półoś to czujesz odrazu to porządnie na kierownicy,ze to od napedu.To może być nawet wywalona poducha pod skrzynią albo pod silnikiem;wtedy motor wpada w wibracje!!

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jutro zakupie nowe oponki i dam Wam znac. A co do poduch to wydaje mi sie ze przy ruszaniu oraz przy przegazowaniu na postoju powinno to sie objawiac.

Poza tym moje A4 ma wg ksiazki serwisowej 57tys km wiec chyba za szybko na poduchy.

Felga byla krzywa ale zalozenie dobrej nie pomoglo, zauwazylem na jednej oponie przeciecie jakies 5cm w dwoch miejscach. Dobrzeby bylo gdyby to byla wlasnie przyczyna.

Dowiedzialem sie tez na forum ze byla wadliwa partia w roczniku 2002-2004 w ktorej ASO cytuje " Naprawa polega(ła) na zamontowaniu dwóch dystansów ("półksiężyców") pomiędzy flanszę/wieloklin a przegub napędowy."

Zadzwonie jutro do ASO i sprawdze czy moj model temu podlega i czy przypadkiem bylo to juz wymieniane?

[ Dodano: 05-05-2007, 16:55 ]

Wiec tak jestem po wymianie opon, felgi proste a auto nadal wpada w taki rezonans podczas przyspieszania tak 50km/h wzwyz ale tylko przy dodawaniu gazu no i galka od zmiany biegow tez drzy.

Moze mi ktos powiedziec czy to jest poduszka np od skrzyni czy polos? Jak to odroznic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki sam obiaw maja moi rodzice w focusie, jak sie przyspiesza gdzies kolo 70km/h to wibruje wszystko jakby opona byla niewywazona, natomiast jak sie pusci gaz przy tej samej predkosci to toczy sie cichutko. Sprawdzilismy co to jest i okazala sie byc walnieta poduszka pod silnikiem.

A nie puka ci cos jak ruszasz z miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszam z miejsca to nie, dopiero jak jade jakies 50/70 km/h i dodam gazu to sie dzieje.

Audi stoi u mechanika, podobno przegub zewn nie ma jakiegos plastika,zabezp jutro bede wiedzial co dokladnie i czy pomoglo.[br]Dopisany: 08 Maj 2007, 21:45 _________________________________________________Wiec tak wymienilem polos jak reka odjal.

Problem tkwil albo w ktoryms przegubie z prawej strony albo polosi. Tego sie nie dowiem gdyz wymienilem calosc.

Chcialem Wszystkim Wam podziekowac za POMOC i za wszelkie rady/pomysly dzieki ktorym rozwiazalem ten problem z moja A4 i jej drzeniem podczas przyspieszania.

Temat uwazam za zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...