Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kiepsko pali jak postoi na zewnątrz


Silent bob

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, właśnie wróciłem z garażu - zrobiłem dokładnie tak 01 engine-> 08 measuring blocks póxniej kliknąłem z lewej na dole button "switch to basic settings" w tym momencei pod napisem VAG COM zmienil sie napis na czerowny "Basic settings" i zaczela mi migac kontrolka siwec zarowych na desce. Wybrałem grupę 000 i druga wartośc na chodzącym silniku wahała się na biegu jałowym pomiędzy 7-9. Czy dobrze to zrobiłem ? Trochę by mnie to dziwiło, bo niby prawidłowa wartość to ok 50,a umnie taki rozjazd ??? :o A czym się różni tak naprawdę warttość pokazywana w measuring blocks a ta sama wartość w basic settings ?

jezeli dokonałes prawidłowego odczytu to tutaj szukałbym przyczyny trudnosci z odpalaniem ....

p.s podjedz do dobrego mechanika od TDI i niech potwierdzi diagnoze ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to prawda to nie zle opozniony nie dziwie sie ze zle pali :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam filtr paliwa - wymień go na ORI z ASO kosztuje 10 zł więcej jak KNECHT , dobrze jest też zajżeć w przewody paliwowe i na opaski zaciskowe przy filtrze paliwa jeżeli masz skręcane to je podokręcaj , a normalnie powinny być równomiernir zaciskowe (spręzynowe) kupisz je w ASO Te samochody maja wade z zapowietrzaniem się i cofaniem paliwa do baku szczególnie po wymianach filtra paliwa. Oczywiście kąt wtrysku też możesz sprawdzić bo to tez może być przyczyna

ostatnio przejzałem wężyki paliwowe i rzeczywiście kiedyś wymieniałem wężyki od przelewu na wtryskach i ten idący od pompy do pierwszego wtryskiwacza (tego od strony podszybia) mozna było palcami obracać, więc zacisnąłem go dodatkowo mocno opaską (luźno chodził od strony pompy) Póki co odpala ok, ale zobaczymy bo problemy miałem dotąd sporadycznie. A o co chodzi z tym cofaniem się paliwa do baku - jak usunałem przyczynę to chyba układ powinien się sam odpowietrzyć nie ?

proszę uzupełnij profil

niedoczytałem myślałem ze chodzi o 2,5 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem! ... polega na tym ze kiedy troche dłużej postoi np. jeden dzien, czasem jedna noc nie chce mi odrazu odpalic?? ...hm świece?!!... też tak pomyślałem i odrazu je wymieniłem, lecz niestety problem nie minął!! Musze dodać ze jak go troche "pokręce" i pododaje troche gazu to wkońcu za 5-6 razem odpali ale przecież nie w tym rzecz, noce są ciepłe, paliwo leje dobre olej tez jest po wymianie itd. Kiedy juz raz odpali to później odpala już za każdym razem ale jak troche dłużej postoi to znowu to samo!!!

Co to może być? Recepty jeszcze nie znalazłem? :angry: :angry: :angry:

O co chodzi z tym "cofajacym sie paliwem"? To jakas przypadłosc audi?

Jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć choć kilka słow na ten temat to naprawde będe niezmiernie wdzięczny!!

Pozdrawiam.

Silent bob -znasz w Łodzi jakiegos dobrego mechaniora od Tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem! ... polega na tym ze kiedy troche dłużej postoi np. jeden dzien, czasem jedna noc nie chce mi odrazu odpalic?? ...hm świece?!!... też tak pomyślałem i odrazu je wymieniłem, lecz niestety problem nie minął!! Musze dodać ze jak go troche "pokręce" i pododaje troche gazu to wkońcu za 5-6 razem odpali ale przecież nie w tym rzecz, noce są ciepłe, paliwo leje dobre olej tez jest po wymianie itd. Kiedy juz raz odpali to później odpala już za każdym razem ale jak troche dłużej postoi to znowu to samo!!!

Co to może być? Recepty jeszcze nie znalazłem? :angry: :angry: :angry:

O co chodzi z tym "cofajacym sie paliwem"? To jakas przypadłosc audi?

Jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć choć kilka słow na ten temat to naprawde będe niezmiernie wdzięczny!!

Pozdrawiam.

Silent bob -znasz w Łodzi jakiegos dobrego mechaniora od Tdi?

pzry ciezkim rozruchu wystepuje jakies dymienie... moze na biało ... :rolleyes:

kat wtrysku sprawdzałes ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie Spanky, dymienie nie wystepuje...

...kąta wtrysku jeszcze nie sprawdzałem, myślisz że tutaj trzeba szukać przyczyny???

od tego powininiens zaczac .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tego wszystkiego zapomnialem napisac ze byłem u mechaniora i stwierdził: ze to nieszczelnosc w przewodach, przez to cofa mi sie paliwo-tak stwierdził mechanior i rzekł: "zestaw uszczelek do wtrysków 66zł(na wtrysk) x4 czyli razem 264zł +robocizna 120zł"

..co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem! ... polega na tym ze kiedy troche dłużej postoi np. jeden dzien, czasem jedna noc nie chce mi odrazu odpalic?? ...hm świece?!!... też tak pomyślałem i odrazu je wymieniłem, lecz niestety problem nie minął!! Musze dodać ze jak go troche "pokręce" i pododaje troche gazu to wkońcu za 5-6 razem odpali ale przecież nie w tym rzecz, noce są ciepłe, paliwo leje dobre olej tez jest po wymianie itd. Kiedy juz raz odpali to później odpala już za każdym razem ale jak troche dłużej postoi to znowu to samo!!!

Co to może być? Recepty jeszcze nie znalazłem? :angry: :angry: :angry:

O co chodzi z tym "cofajacym sie paliwem"? To jakas przypadłosc audi?

Jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć choć kilka słow na ten temat to naprawde będe niezmiernie wdzięczny!!

Pozdrawiam.

Silent bob -znasz w Łodzi jakiegos dobrego mechaniora od Tdi?

ja miałem u siebie identyczny problem (cofało się paliwo do baku) a stwierdziłem to po założeniu za pompą wtryskową kawałka przeźroczystego przewodu paliwowego (w nim było widać że wraz ropą płyną sobie pęcherzyki powietrza) a w wyeliminowaniu usterki pomogła wymiana filtra paliwa. Także jak filtra jeszcze nie wymieniałeś to zacznij od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem ale to nie od tego bo przed wymianą dzieło sie tak samo!

Teraz sie okazuje ze miało to byc cofające sie paliwo...a dzis dostalem tel. od mechaniora

ze gdzie indziej trzeba szukac przyczyny.... ku$%&! świetnie!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...