Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Bardzo dziwny problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam bardzo dziwny problem z hamulcami a mianowicie dzisiaj wymienialem klocki i jarzma i gmy od zaciskow tylnych,wszystko poszlo ok wymienilem odrazu plyn hamulcowy tak jak bylo opisane na forum odpowietrzylem tylne zaciski, ale pedal hamulca wpada mi caly czas do podlogi na zimni po nacisnieciu 3 razy robi sie twardy ale jak odpale i nacisnie to wpada pompuje robi sie twardy i powoli znow spada,nigdzie plyn nie wycieka wszystko jest zlozone ok nie dopuscilem zeby w zbiorniczku zabraklo plynu calyy czas sprawie max byl,rece mi opadaja :( bo juz nie wiem co moze byc wczesniej bylo ok, przeczytalem na google ze trzeba odpowietrzyc pompe abs czy to prawda,moze ktos spotkal sie juz z czyms takim

Opublikowano

czy aby nie zapowietrzyłeś układu? gdy miałeś zdjęte zaciski z przewodu ciekł płyn ?

jaki płyn wlałeś?

Opublikowano
  • Autor

plyn wyciekal powoli ale caly czas dolewalem, plyn jaki dolewalem to dot-4 ,uklad odpowietrzalem caly poszlo mi 2l plynu przy odpowietrzaniu i nie przeszlo mu :(

Opublikowano

jak ja wymieniałem gumę na cylinderku (trzeba było rozebrać zacisk) to dopiero drugie odpowietrznie poskutkowało.

Z tym że nie dopuściłem do spłynięcia płynu z układu przez zatkanie przewodu hamulcowego.

Moim zdaniem to trzeba pojeździć i co dzień odpowietrzać układ.

O odpowietrzaniu pompy ABS nie słyszałem.

Opublikowano

przy pomocy Vaga odpowietrza sie pompę ABS i ESP pod warunkiem ze to drugie jest w aucie

mozna spróbowa odpowietrzac ABS odkręcając przewody zaraz za ABS-em

ale trzeba na to położyc jakąś szmate żeby nie narobic bałaganu

Opublikowano
  • Autor

dzieki za pomoc problem rozwiazalem wczoraj ,przyczyn bylo pare 1 jarzmo kupione w IC bylo wieksze niz powinn klocek obejmowal pol tarczy,2odpowietrzniki w zaciskach tylnich nie trzymaly plynu lekko sie saczylo, tak na marginesie straszna padaczka z tym po odkreceniu kilku krotnym gwint sie wyrabia i juz po zacisku musialem gwintowac i cos dorabiac,3 przewod hamulcowy byl pekniety ten stalowy czy to aluminiowy ale nie widac bylo bo pekniety byl w tej gumie co trzyma go przy samochodzie,wszystko uszczelnilem i udalo sie odpowietrzyc leko trzyma prawe kolo ale zajme sie tym w poniedzialek

Opublikowano

Rany, chłopie rób gruntowny remont hamulców.

A na pewno wymieniaj przewody hamulcowe, wszystkie gumy...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.