Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKD] Problem z tempomatem


zielin5

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Oddałem auto do mechanika, podlaczyl pod komputer i stwierdzil, ze do wymiany jest czujnik polozenia hamulca.

Po wymianie nie działa mi tempomat. czym moze to byc spowodowane?

Troche popatrzyłem na forum i widziałem, że może być od czujnika hamulca i sprzęgła, ale dlaczego skoro wczesniej miałem problem tylko z czujnikiem hamulca, a przecież jest nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, twój mechanik chyba się myli, do wymiany powinien być czujnik położenia sprzęgła, miałem 2 razy uszkodzony i nie działał tempomat, po wymianie czujnika tempomat działał - sprawdź to w ASO koszt nie jest wielki. Pytanie czy jest potrzebna adaptacja czujnika czy tylko skasowanie błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wlasnie nie mialem czasu jechac do aso audi, a mieszkam za granica. Komputer po wymianie nic nie pokazywal, zadnych bledów. przed wymiana swieciła mi sie kontrolka esp i spec stwierdzil, ze to od tego. jak moge sprawdzic czy rzeczywiscie czujnik sprzegla padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie objawia się tym, że po lekkim dodaniu/odjęciu gazu jest lekkie szarpanie układu napędowego, jak czujnik jest OK to wszystko działa płynnie, sprawdź np. na 3cim biegu przy 2500 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie objawia się tym, że po lekkim dodaniu/odjęciu gazu jest lekkie szarpanie układu napędowego, jak czujnik jest OK to wszystko działa płynnie, sprawdź np. na 3cim biegu przy 2500 obr.

Co ma wspolnego czujnik polozenia sprzegla z dodawaniem/odejmowaniem gazu i towarzyszacym mu szarpaniem? Tak tylko pytam z ciekawosci :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ma, czujnik położenia sprzęgła jest jakoś z centralką sprzężony - gdybym nie miał 2 razy takiej usterki i takich objawów to bym się nie odzywał w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie tak to wygladalo:

Jazda z wcisnietym pedalem gazu, puszczam calkowicie pedal gazu -> szarpniecie, ponownie wciskam pedal -> pojedyncze szarpniecie. Sprzeglo nie jest dotykane a ma sie wrazenie ze ktos nieumiejetnie sie nim posluguje. Wszystko chodzi plynnie z wyjatkiem sytuacji gdy pedal gazu jest w pozycji "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od powyższych wypowiedzi, błąd tego czujnika nie jest niczym szczególnym(po prostu się zdarza). Natomiast, jeśli po jego wymianie tempomat nie działa, to trzeba by się połączyć VAG'iem i sprawdzić czy w Engine>group 007 bodajże pojawiają się zmiany wartości w bloku wszystkich czujników(111), niezbędnych do działania tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie tak to wygladalo:

Jazda z wcisnietym pedalem gazu, puszczam calkowicie pedal gazu -> szarpniecie, ponownie wciskam pedal -> pojedyncze szarpniecie. Sprzeglo nie jest dotykane a ma sie wrazenie ze ktos nieumiejetnie sie nim posluguje. Wszystko chodzi plynnie z wyjatkiem sytuacji gdy pedal gazu jest w pozycji "0"

Trafiłeś w 10tkę - dokładnie taki objaw - frustrujący na maxa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Ciebie tak to wygladalo:

Jazda z wcisnietym pedalem gazu, puszczam calkowicie pedal gazu -> szarpniecie, ponownie wciskam pedal -> pojedyncze szarpniecie. Sprzeglo nie jest dotykane a ma sie wrazenie ze ktos nieumiejetnie sie nim posluguje. Wszystko chodzi plynnie z wyjatkiem sytuacji gdy pedal gazu jest w pozycji "0"

Trafiłeś w 10tkę - dokładnie taki objaw - frustrujący na maxa !

Dzieki za informacje :good: problem nie wystepuje u mnie ale widzialem cos takiego w innym aucie z grupy VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...