Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zapalająca się kontrolka oleju ,raz na jakiś czas.


JANKO23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem posiadaczem audi a4/b6 2001 130km 1,9tdi,przeczytałem chyba wszystko ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem. Otóż kilka dni temu miałem spaloną żarówkę mijania, kilka dni sygnalizował mi to komputer , w tym samym czasie zapaliła mi się kontrolka oleju ,taka konewka i u dołu fala .i to jest pierwsze pytanie ,co to za kontrolka -czy poziomu ,czy cisnienie ,czy temperatury ?, wymieniłem zarówkę ,i nie wiem czy to zbieg okoliczności ale kontrolka w tym czasie oleju razem zgasła. Dzisiaj natomiast rano zapaliła się kontrolka od rezerwy paliwa , i znowu włączyła sie kontrolka od oleju. Kilka minut zostawiłem i po obiadku postanowiłem trochę pojezdzic ,włączyłem żadna z kontrolek się nie paliła ,męczyłem auto z pół godziny ,do 150km/h ,hamowanie ,ostre przygazówki ,wysokie obroty ,no i ta kontrolka od oleju nie zapaliła sie .Wybieram sie na dłuższą podróż ,nie wiem od czego mam zacząć sprawdzanie aby gdzies w trasie mi autko nie staneło .Aha nadmienie że poziom oleju jest okey.vag również nie pokazuje błedu.Zblizam sie do okresowego przegladu ,wymiany oleju i filtra ,może muszę to wczesniej zrobić? Nastepne pytanie to dokładnie gdzie jest ten czujnik oleju ,sprawdziłbym podłaczenie styki itd. Dziekuje za wszelką pomoc i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny Chirurg

Niekiedy kontrolki tracą swoje pierwotne ustawienie. Najlepiej zdejmij na chwile kleme od aku i one automatycznie wracają do swoich pierwotnych ustawień po resecie. A 2 sprawa to bagnet w silniku od sprawdzania stanu oleju to najlepsza kontrolka oleju.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywali kontrolkę oleju na czerwono - to chodzi o za niskie ciśnienie oleju w silniku. Jeśli wywali na żółto z dopiskiem sensor to walnięty jest czujnik poziomu oleju. Jest jeszcze jedna ikona na zółto z dopiskiem MIN - ten sygnał to zbyt niski poziom oleju. Falka o której piszesz jest w obydwu żółtych kontrolkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze kabel idący do czujnika ... u mnie się przetarł i miałem cały czas taki komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie poziom oleju. A to że zgasło po wymianie żarówki jest możliwe bo otwierałeś maske a to ma połączenie też z krańcówką. Jezeli znowu Ci sie zapala mimo poprawnego stanu oleju to pewnie czujnik świruje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,narazie jakoś jeżdże ,i nie zapala się nic, trochę mi lżej na duszy .generalnie jednak coś mimo wszystko jest nie tak z elektroniką ,w ciagu 2,5 miesiaca spaliła mi się czwarta zarówka ,to 2 szt. mijania, jedna hamulca,i wczoraj znowu postojówki.Hmm ale to pewnie już w innym dziale.Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich Miłośników audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz z żarówkami to norma - u mnie też był taki okres że klękało wszystko po kolei (postojówki, stop). Od ostatniej wymiany mija ponad pół roku i póki co jest cisza... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...