Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW ] Dziwny dzwięk w przednim zawieszeniu


dodij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem przy ruszaniu szczególnie na wstecznym przy maksymalnym skreceniu kół coś wydaje przedni zawias jakis dziwny dzwięk. Jest tak w sumie tylko przy ruszaniu jak troche sie przejedzie to przestaje nawet jak tak znowu maksymalnie skrece koła . Wiecie co to może być i czy to coś poważnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dźwięk w rodzaju "grzechotki" ?

U mnie pojawiło się to samo, przebieg zawieszenia zbliża się do 200.000km i dopiero pojawiają się pierwsze oznaki zmuszające do spojrzenia na zawieszenie.

Jutro Ci napiszę co powoduje ten dźwięk bo zapomniałem jak to się nazywa ;-)

Ja póki co nic z tym nie robię, czasem klekocze czasem nie, żadnych luzów nie ma więc póki co poczekam aż sytuacja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie zwiastuje to powolny koniec przegubów stanowiących układ napędowy.By przedłużyć ich żywitnosć

zalecałbym nie pozostawianie autka w maksymalnym skręcie i ruszanie z lekko wyprostowanymi kołami.Nie zaszkodziło by także sprawdzenie gum(osłon) przegubów. W przypadku przerwanych osłon i suchych części wewnętrznych wymianę .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sądząc po opisie na 95 % jest to któryś z przegubów zewnętrznych.

Chwilowym środkiem zapobiegawczym, jeśli oczywiście osłony gumowe są całe, jest wypełnienie ich większą ilością smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przy skreconych kolach to prawdopodobnie przegub. Niech ktos skreci kierownica i delikatnie rusza a ty sluchaj ktore kolo. wjedz na kanal i zobacz oslony przegubow (tzw manszety). jak sa popekane/cieknie smar to dla wlasnego spokoju od razu wymien przegub bo prawdopodobnie dostal piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...