Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szyberdach wariuje


stef75

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problemik.Czasem ni z gruszki ni z pietruszki podnosi mi sie sam szyberdach.Zaznaczam ze sie nie odsuwa tylko podnosi.Teraz to nie problem ale na jesien moga byc problemy jak rano po deszczu wsiade do auta a tu woda po kostki.Ma ktos jakiegos pomysla czym to moze byc spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć pod kompa i zobaczyć co pokaże. A tak na szybko to rozebrać pokrętło od szyberdachu i przeczyścić styki na pokrętle i na wtyczkach z kośćmi, może coś ze starości się zaśniedziało i czasem lekko iskrzy, a wtedy efektem jest lekko uchylony szyber. Miałem podobnie i pomogło dokładne czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca jest tak ze szyber nie dziala jak nie masz kluczyka w stacyjce. Ja w mojej B5 mialem tak ze moglem wyciagnac kluczyki ze stacyjki otworzyc drzwi, przekrecic pokretlo od szyberu i do momentu kiedy przyslowiowo nie "trzasnalem" drzwiami szyber sie ladnie zamykal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tak parę razy.

Pokrętło ustawione na zamknięty, a on był uchylony. Zastanawia mnie, czy to nie jest przypadkiem zabezpieczenie przed przegrzaniem wnętrza jak jest gorąco. Np. po przekręceniu kluczyka, przy odpalaniu, szyberdach się uchyla, żeby szybciej obniżyć temp. we wnętrzu auta. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś cuda. Teraz i mój zaczął wariować. Uchylam sobie go dziś a po chwili on sam się obniża o połowę.. dziwne. A jeżeli go odsunę i chcę zamknąć to muszę dwa razy przekręcić pokrętłem żeby załapał o co chodzi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...