Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne szarpanie


pjngwjn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem jest następujący. Podczas jazdy, gdy silnik nie jest jeszcze rozgrzany, auto normalnie rusza, nic nie szarpie, wszystko w porządku, ale gdy silnik już jest rozgrzany (patrz: strzałka wskazuje 90stopni) to przy normalnym ruszaniu, przy odejmowaniu normalnie sprzęgła i dodawanie normalnie gazu (do 2tys. obrotów)zaczyna się dziwne szarpanie .. Sprawdziłem, że gdy ujmuję sprzęgło precyzyjnie, czyli bardzo powoli, nie ma tego szarpania, a jak tak normalnie, bez zwracania na to uwagi to auto strasznie szarpie ...

W czym problem? Pomocy, bo jak coś się zepsuło ..(sprzęgło?) no to już sobie wyobrażam jakie to są koszta !!!:(

pozdrawiam!

P.S

Auto na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie u mnie jak pojeżdżę po mieście długo , albo stoję w korku to się tak samo dzieje. Myślę ze coś ze sprzęgłem bo łapie już na końcu, inny gość mi wspominał ze mogę mieć dwu-masowe kolo zamachowe (jakoś tak to się nazywa) i w tym możne siedzieć problem. Dodam ze jak zakupiłem autko już się tak robiło a przejechałem ponad 100000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dwumas jak wspomniał filutek, niestety nie jest to dobra wiadomość bo trochę kasy to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak ja kupiłem auto to nie było takich problemów, ale przejechałem nim około 6tys. km (od kwietnia) i właśnie tak się dzieje ...

Cena takiego koła dwumasowego? może jakiś link z allegro pasujący do opisu mojego auta z boku profila ?

Trzeba będzie to wymienię, nic nie poradzę ... chyba lepiej teraz to wymienić, niż później całe sprzęgło wymieniać co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zrobić to jak należy to powinno się wymienić dwumas razem ze sprzęgłem :gwizdanie: , masz już 100% pewności że to to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał 100%pewności, że to jest to to bym tutaj nie pisał :D

a można oddać te części na ... kurde jak to się nazywa, że daje się popsute, a odbiera się nowe ? :D jeszcze dzisiaj o tym gadałem z kumplami :D

oddać części do re ... recośtam nie pamietam słowa .. da się tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa no właśnie renowacja .. słowa mi zabrakło :)

Ciekaw jestem ... może znacie dobry punkt w Łodzi jeśli chodzi o takie rzeczy, to się dowiem i dam ewentualnie znać jakei to koszta, jaki czas oczekiwania czy w ogóle się opłaca kupić nowe czy lepiej odnowić .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest szarpnięcie jak się szybko puści sprzęgło tylko czuję, jak normalnie puszczam że tak mi skacze auto robi "kangurka" jak to się mówi ... tak jakby chciał normalnie ruszyć a nie mógł. skoro Tobie szarpie jak normalnie ruszasz to się cofnij i naucz jeszcze raz jeździć bo niunię se rozwalisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest szarpnięcie jak się szybko puści sprzęgło tylko czuję, jak normalnie puszczam że tak mi skacze auto robi "kangurka" jak to się mówi ... tak jakby chciał normalnie ruszyć a nie mógł.

No to teraz jasne.

Tak jakby za szybko puszczone sprzęgło a za niskie obroty były (klasyka pierwszej jazdy L-ką :wink4:).

Ruszasz przy 2tys czy puszczasz sprzęgło przy niższych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. puszczam sprzęgło normalnie ani powoli - czyli tak, żeby wył silnik, ani za szybko, tak, żeby nie skoczył (tak jak napisałeś L-ka :) ).

Ruszam normalnie, gaz DO 2tys. obrotów - czyli standardzik i zaczyna szarpać, nie raz, nie dwa, tylko kilka razy raz po raz bardzo szybko tak jakby ktoś Cię pukał w plecy 2razy na sekundę i tak przez 3sekundy :D

Tak to właśnie wygląda ... pojadę do mechaniora mojego jakoś, może on mi coś powie na ten temat, czy to dwumas czy sprzęgło.

Do tej pory piszcie jeśli coś wiecie na ten temat!

przy okazji

http://www.a4-klub.pl/smf/instalacje_lpg_i_cng/all_b5_dobry_poradnik_korzystania_z_samochodu_na_gaz_audi-t96152.0.html;new

skumajcie i napiszcie coś na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię.

Renowacja!? :wink4: P.S. Nie wiem czy się da tak to ożywić... :mysli::thumbdown:

Raczej regeneracja.

Myślę, że to jest bez większej różnicy - sens ten sam... P.S. Jest nawet kilka zakładów, które tak właśnie się ogłaszają więc ten post był niepotrzebny, mało albo i wogóle nie istotny w wątku. :thumbdown:

Nie chcę robić OT ale zostałem zmuszony. :gwizdanie:

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi panowie zaczyna sie taksamo dziać wczoraj zauważyłem w mieście na rozgrzanym silniku jak puszcze szybko sprzęgło to nic nieszarpie a jak chce delikatnie ruszyć to zaczyna skakać niestety :( niemam gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "napiszcie coś na ten temat" miałem na myśli, że macie może jakiś link z poradnikiem korzystania z auta na gaz, a nie to, że tam wejdziecie, gdzie jest link do problemu z układem napędowym :D

ROBERTS 88: Jeśli dowiesz się co to takiego to daj mi znać bo może być z tym naprawdę ciężka lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobnie tyl;e że na zimnym silniku, jak ejszcze jadę na benzynie. Jak dodam gwałtownie gazu (sprzęgło już puszczone) to szarpie, jakby miał za małą dawkę paliwa. Później, jak już jadę na gazie to się tak dzieje przy większych prędkościach, gdy gwałtownie wduszam gaz. Jak mam na przykład 120 i chcę go rozpędzić do 140-160 km/h to wtedy szarpie. Gdy robię to delikatnie, stopniowo przyspieszam, to nic się nie dzieje. Ktoś wie i może mi pomóc o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdi mam to samo ale to chyba normalne ... tymczasowe rozwiązanie? przyspieszaj stopniowo. to i tak jest lepsze niż gwałtowne i nie wciskaj gazu do podłogi bo to nie daje 100%mocy. 100% mocy daje gaz wciśnięty 3/4 /udowodnione/. przy wduszonym do podłogi pedale gazu jeszcze więcej spala paliwa a przyspiesza identycznie tak samo jak przy wciśniętym na 3/4 pedale gazu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...