Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Chip do 1.8 T w automacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy mozna tuningowac chipem taka fure w automacie?? Czy to nie zaszkodzi dla skrzyni?? Teraz mam ok. 150 KM z tego co wiem to po programie bym mial ok. 190 KM. Dodam ze autko ma przejechane zaledwie 108 tys km

I jeszcze takie male pytanie co ile sie zmienia w tej skrzyni olej chyba juz czas nie??

Opublikowano

Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy mozna tuningowac chipem taka fure w automacie?? Czy to nie zaszkodzi dla skrzyni?? Teraz mam ok. 150 KM z tego co wiem to po programie bym mial ok. 190 KM. Dodam ze autko ma przejechane zaledwie 108 tys km

I jeszcze takie male pytanie co ile sie zmienia w tej skrzyni olej chyba juz czas nie??

powiem ci z doświadczenia że rzadko który AEB trzyma serie. Proponuje przyjrzeć sie kanalowi 013 posprawdzać stuki przed wybraniem sie na modyfikacje.

Modyfikacja z silnikiem z automatyczną skrzynią biegow nie jest problemem, a olej polecam wymienić

pozdr

Mirass

Opublikowano
  • Autor

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

Opublikowano

Diagnostykę przed czipem powinien wykonać dla ciebie tuner.

Opublikowano

Diagnostykę przed czipem powinien wykonać dla ciebie tuner.

u dobrego tunera :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Aha to juz wiem ze trzeba sprawszic fure przed ale czy to nie przeszkadza ze jest w automacie bo slyszalem opinie ze te skrzynie sa delikatne i po chipe moze byc lipa po jakims czasie

Opublikowano

powiem ci z doświadczenia że rzadko który AEB trzyma serie. Proponuje przyjrzeć sie kanalowi 013 posprawdzać stuki przed wybraniem sie na modyfikacje.

Mirass

Mój trzymał :P

A co do tych 190 KM po chipie, to przerosty formy, chyba, że program pisany tak, żeby wykończył turbinę i resztę co jest w silniku.

Opublikowano

masz cztero biegowy automat czy tiptronic? :cool1:

Opublikowano
  • Autor

mam tiptronik

Opublikowano

myślę że spokojnie możesz uderzać z czipsem :wink4:

przecież Tip montowany był też w wersjach 180cio konnych :naughty:

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

A co mu da logowanie stuków dla serii, bo nie bardzo rozumiem????

Logowanie stuków wogóle nie zobrazuje w jakim stanie jest silnik, bo zatankuje bardzo kiepskie paliwo i już moga pojawiać się jakieś niewielkie stuki. Ja proponuje się tobie Mirass doedukować :wink4:

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

A co mu da logowanie stuków dla serii, bo nie bardzo rozumiem????

Logowanie stuków wogóle nie zobrazuje w jakim stanie jest silnik, bo zatankuje bardzo kiepskie paliwo i już moga pojawiać się jakieś niewielkie stuki. Ja proponuje się tobie Mirass doedukować :wink4:

no coż skoro chcesz zatankować syf do baku to twój problem...stan silnika nie obrazuje tylko czy silnik nie bierze oleju. Chyba że według Ciebie to jest stan silnika a systuacja w komorze spalania nie interesuje Cie. W takim wypadku kalam sie na kolana i ide sie doedukować

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

A co mu da logowanie stuków dla serii, bo nie bardzo rozumiem????

Logowanie stuków wogóle nie zobrazuje w jakim stanie jest silnik, bo zatankuje bardzo kiepskie paliwo i już moga pojawiać się jakieś niewielkie stuki. Ja proponuje się tobie Mirass doedukować :wink4:

no coż skoro chcesz zatankować syf do baku to twój problem...stan silnika nie obrazuje tylko czy silnik nie bierze oleju. Chyba że według Ciebie to jest stan silnika a systuacja w komorze spalania nie interesuje Cie. W takim wypadku kalam sie na kolana i ide sie doedukować

Wytłumacz jak logowanie stuków ma pomóc w diagnozie stanu zużycia silnika??????? Seryjnego silnika!

Co ono ujawni???????????? Bo nie rozumiem :)

Czekam.

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

A co mu da logowanie stuków dla serii, bo nie bardzo rozumiem????

Logowanie stuków wogóle nie zobrazuje w jakim stanie jest silnik, bo zatankuje bardzo kiepskie paliwo i już moga pojawiać się jakieś niewielkie stuki. Ja proponuje się tobie Mirass doedukować :wink4:

no coż skoro chcesz zatankować syf do baku to twój problem...stan silnika nie obrazuje tylko czy silnik nie bierze oleju. Chyba że według Ciebie to jest stan silnika a systuacja w komorze spalania nie interesuje Cie. W takim wypadku kalam sie na kolana i ide sie doedukować

Wytłumacz jak logowanie stuków ma pomóc w diagnozie stanu zużycia silnika??????? Seryjnego silnika!

Co ono ujawni???????????? Bo nie rozumiem :)

Czekam.

ujawni czy seria jest zdrowa. Już kilka AEB trafiło mi się z wypadającymi zaplonami w serii po 6 stopni. I co podjąlbyś się roboty takiego silnika?

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

A co mu da logowanie stuków dla serii, bo nie bardzo rozumiem????

Logowanie stuków wogóle nie zobrazuje w jakim stanie jest silnik, bo zatankuje bardzo kiepskie paliwo i już moga pojawiać się jakieś niewielkie stuki. Ja proponuje się tobie Mirass doedukować :wink4:

no coż skoro chcesz zatankować syf do baku to twój problem...stan silnika nie obrazuje tylko czy silnik nie bierze oleju. Chyba że według Ciebie to jest stan silnika a systuacja w komorze spalania nie interesuje Cie. W takim wypadku kalam sie na kolana i ide sie doedukować

Wytłumacz jak logowanie stuków ma pomóc w diagnozie stanu zużycia silnika??????? Seryjnego silnika!

Co ono ujawni???????????? Bo nie rozumiem :)

Czekam.

ujawni czy seria jest zdrowa. Już kilka AEB trafiło mi się z wypadającymi zaplonami w serii po 6 stopni. I co podjąlbyś się roboty takiego silnika?

To, że w silniku stuka nie koniecznie znaczy, że silnik jest podjechany. Można zmierzyć kompresję(to pierwsze podstawowe co się robi, bo ujawni czy głowa zdrowa i pierścionki), sprawdzić jak turbo ładuje, łopatologicznie sprawdzić luzy na wirniku, itd..., jest trochę możliwości. Ale można jak piszesz zlogować na hamowni auto zatankowane kiepskim paliwem 95 (czyt. słabo oktanowym, co w PL raczej się zdarza) mieć słaby nawiew na chłodnice i zakwalifikować silnik do remontu :> :tongue4::polew: Przy laptopie się człowiek tak nie ubrudzi co?? :tongue4:

Stuki nie mają wiele wspólnego z zużyciem samego silnika. :tongue4::)

A to czy modować auto które już stuka na seryjnym programie, hmm...... przecież tuner jest też od tego aby sprawdzić czemu stuka, czy tylko od wgrania softu i skasowania $ ??????

Jak on nie sprawdzi czemu stuka to kto??????

Opublikowano
  • Autor

A jak wyglada sprawa ze spalaniem w takim aucie po chipie?? Czytalem na stronach tunerow ze spada od 0.5 do 1 litra na 100km ale jakos mi sie nie chce w to wierzyc ja mysle tak : wiecej kucy=wieksze spalanie ?? jak to jest??

Opublikowano

po sofcie spalanie spada bo wgrywane są nowe mapy paliwowe - z reguły optymalniejsze dla silnika :wink4:

Opublikowano

A jak wyglada sprawa ze spalaniem w takim aucie po chipie?? Czytalem na stronach tunerow ze spada od 0.5 do 1 litra na 100km ale jakos mi sie nie chce w to wierzyc ja mysle tak : wiecej kucy=wieksze spalanie ?? jak to jest??

Twoje ori mapy są produkcji z roku 1998, nowe mapy są produkcji 2008-2009, 10 lat postępu, sam sobie odpowiedz które są lepsze/dokładniejsze. Oczywiście jak będziesz jechał 100km z gazem non stop w podłodze spalanie wzrośnie, bo z czegoś się ta moc musi brać, ale nikt chyba nie jeździ tak non stop. U mnie w 1.8T przy 260KM spalanie jest w granicach 11, bo kawałek pociśniesz, potem znów spokojnie jedziesz i średnia/100km i tak wychodzi te 11.

Opublikowano

Sory ze pytam ale co to jest ten kanal 013? A gdzie sprawdzic stuki, w silniku?? Na moje oko to silnik jest w dobrym stanie nie ma zadnych wyciekow nic nie stuka i ladnie ciagnie .

vagiem w blokach pomiarowych kanał 013 odpowiada za wypadanie zapłonów - jeśli zaplon wypada ostro (ponad 5 jest już nie dobrze a od 9 to ja już masakra) to mamy do czynienia ze spalaniem stukowym. polecam wiki w celu edukacji :)

A co mu da logowanie stuków dla serii, bo nie bardzo rozumiem????

Logowanie stuków wogóle nie zobrazuje w jakim stanie jest silnik, bo zatankuje bardzo kiepskie paliwo i już moga pojawiać się jakieś niewielkie stuki. Ja proponuje się tobie Mirass doedukować :wink4:

no coż skoro chcesz zatankować syf do baku to twój problem...stan silnika nie obrazuje tylko czy silnik nie bierze oleju. Chyba że według Ciebie to jest stan silnika a systuacja w komorze spalania nie interesuje Cie. W takim wypadku kalam sie na kolana i ide sie doedukować

Wytłumacz jak logowanie stuków ma pomóc w diagnozie stanu zużycia silnika??????? Seryjnego silnika!

Co ono ujawni???????????? Bo nie rozumiem :)

Czekam.

ujawni czy seria jest zdrowa. Już kilka AEB trafiło mi się z wypadającymi zaplonami w serii po 6 stopni. I co podjąlbyś się roboty takiego silnika?

To, że w silniku stuka nie koniecznie znaczy, że silnik jest podjechany. Można zmierzyć kompresję(to pierwsze podstawowe co się robi, bo ujawni czy głowa zdrowa i pierścionki), sprawdzić jak turbo ładuje, łopatologicznie sprawdzić luzy na wirniku, itd..., jest trochę możliwości. Ale można jak piszesz zlogować na hamowni auto zatankowane kiepskim paliwem 95 (czyt. słabo oktanowym, co w PL raczej się zdarza) mieć słaby nawiew na chłodnice i zakwalifikować silnik do remontu :> :tongue4::polew: Przy laptopie się człowiek tak nie ubrudzi co?? :tongue4:

Stuki nie mają wiele wspólnego z zużyciem samego silnika. :tongue4::)

A to czy modować auto które już stuka na seryjnym programie, hmm...... przecież tuner jest też od tego aby sprawdzić czemu stuka, czy tylko od wgrania softu i skasowania $ ??????

Jak on nie sprawdzi czemu stuka to kto??????

kolega sie pyta co przed chipem więc pisze zaloguj stuki ty się czepiasz. Człowiek jedzie na modyfikacje i okazuje się że cewki, świece wylatuja. W sklepie na rejonie nie ma ect. i dalej stoi sie z robota.

koniec OT

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.