Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Wrażenia po wymianie sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kupiłem kompletne sprzegło sachsa do mojego 1.6 100km po wymianie łożysko już nie gwizdało ale wysokość działania sprzegła sie zmniejszyła nieznacznie więć sie za***iście rozczarowałem bo tylko na tym mi zależało najbardziej!!!! dałem za sprzegło nowe z intercarsa 409zł bo kolega pracuje i wziął na siebie, a mechanik 180zł....

Pytanie brzmi : " Czy mechanik mnie ruchnął i wymienił tylko tarcze i łożysko, a docisk zostawił dla siebie, czy tak poprostu jest że wysokosc po wymianie ulega zmianie nieznacznie ?????"

Opublikowano

Kupiłem kompletne sprzegło sachsa do mojego 1.6 100km po wymianie łożysko już nie gwizdało ale wysokość działania sprzegła sie zmniejszyła nieznacznie więć sie za***iście rozczarowałem bo tylko na tym mi zależało najbardziej!!!! dałem za sprzegło nowe z intercarsa 409zł bo kolega pracuje i wziął na siebie, a mechanik 180zł....

Pytanie brzmi : " Czy mechanik mnie ruchnął i wymienił tylko tarcze i łożysko, a docisk zostawił dla siebie, czy tak poprostu jest że wysokosc po wymianie ulega zmianie nieznacznie ?????"

ten typ tak ma i zawsze łapie wysoko :gwizdanie:
Opublikowano
  • Autor

ale kolega wymienił na jakies uzywane w swoim tdi i łapie tak nawet nisko u niego!

Opublikowano

Jeżdziłem kilkoma a4 z silnikami 1.6 dla porównania i wszędzie łapało wysoko sprzęgło czyli ten typ tak ma przesiadce z mdo też dziwnie się czułem z tym wysokim skokiem sprzęgła w audi

Opublikowano

W moim ABC rowniez sprzeglo lapie wysoko a jest zdrowe, nie slizga sie... Nastepnym razem zaczym sie do czegos przyczepisz poczytaj i poszukaj na forum. O tym ze w audi sprzeglo wysoko lapie juz niejednokrotnie pisali koledzy na forum.

Opublikowano
  • Autor

kolego kanal nie mądrzyj sie tak tylko czytaj uważniej!!! przeczytaj co w TEMACIE!

Opublikowano

u siebie wymienilem komplet czyli tarcza docisk lozysko i troche nizej bierze niz wczesniej roznica w grubosci pomiedzy nowa a stara tarcza nieznacznie ponad 1mm

Opublikowano

kolego kanal nie mądrzyj sie tak tylko czytaj uważniej!!! przeczytaj co w TEMACIE!

Nie denerwuj sie kolego... chcialem Ci uswiadomic zebys nie szukal dziury w calym i to ze lapie wysoko jest normalne w audi. No ale skoro lepiej milczec to przy nastepnych podejrzeniach jakiejs usterki nie wlaczaj komputera tylko dzialaj sam.

A co do tematu to chyba dobrze go zrozumialem. Chyba ze chodzilo Ci o grzeczna odpowiedz w stylu: mechanik nic nie spieprzyl, w audi sprzeglo lapie dosc wysokoa czy niznacznie wysokosc tego 'lapania' sie zmienia nie powiem bo... zmieniles sprawne na nowe. Gdyby bylo zuzyte napewno by sie slizgalo przy wyzszych predkosciach odbrotowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Opublikowano

generalnie im bardziej zużyte sprzęgło tym wyżej bierze więc w naszym przypadku niżej znaczy że jest w lepszym stanie

Opublikowano

generalnie im bardziej zużyte sprzęgło tym wyżej bierze więc w naszym przypadku niżej znaczy że jest w lepszym stanie

Ja to rozumiem... ale dlaczego wiele osob pyta o sprzeglo ktore wysoko bieze? Poniewaz w tych samochodem sprawne sprzeglo lapie wyzej niz w innych, np. w poprzednim aucie Xedos 6, sprzeglo lapalo praktycznie od samego poczatku, to samo w e36. A w audi lapie wyzej niz zwykle jestesmy do tego przyzwyczajeni.

Opublikowano

Wiecie gdzie w wawie mozna zrobic wlasnie sprzeglo ? Wlasnie wpadlo mi w podloge , wkurzylem sie strasznie bo pchalem pod dom , audi a4 kombi 1.6 benzyna, 1997 r.

Opublikowano

....

Pytanie brzmi : " Czy mechanik mnie ruchnął i wymienił tylko tarcze i łożysko, a docisk zostawił dla siebie, czy tak poprostu jest że wysokosc po wymianie ulega zmianie nieznacznie ?????"

niemoże ulec zmianie,przecierz tam jest hydraulika a nie linka :guma:

Opublikowano

Bulik Świętą racje ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opublikowano

dlatego właśnie u nas wszystkich bez wyjątku łapie wysoko

Opublikowano

U mnie też wysoko bierze mimo, że sie nie ślizga. Sporo jeżdze innymi autami i jak wsiadam do swojego to mam wrażenie, że ma tylko dwie pozycje albo ciągnie albo nie. Po kilku kilometrach adoptuje sie do niego.

ps. dodatkowo u mnie sprzęgło wciska sie dosyć cięzko i jest jakies bardzo sprężyste. Nie odpowietrzałem go bo brak czasu albo drugiej osoby do pomocy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.