Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wrażenia po wymianie sprzęgła


philipsss

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kompletne sprzegło sachsa do mojego 1.6 100km po wymianie łożysko już nie gwizdało ale wysokość działania sprzegła sie zmniejszyła nieznacznie więć sie za***iście rozczarowałem bo tylko na tym mi zależało najbardziej!!!! dałem za sprzegło nowe z intercarsa 409zł bo kolega pracuje i wziął na siebie, a mechanik 180zł....

Pytanie brzmi : " Czy mechanik mnie ruchnął i wymienił tylko tarcze i łożysko, a docisk zostawił dla siebie, czy tak poprostu jest że wysokosc po wymianie ulega zmianie nieznacznie ?????"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kompletne sprzegło sachsa do mojego 1.6 100km po wymianie łożysko już nie gwizdało ale wysokość działania sprzegła sie zmniejszyła nieznacznie więć sie za***iście rozczarowałem bo tylko na tym mi zależało najbardziej!!!! dałem za sprzegło nowe z intercarsa 409zł bo kolega pracuje i wziął na siebie, a mechanik 180zł....

Pytanie brzmi : " Czy mechanik mnie ruchnął i wymienił tylko tarcze i łożysko, a docisk zostawił dla siebie, czy tak poprostu jest że wysokosc po wymianie ulega zmianie nieznacznie ?????"

ten typ tak ma i zawsze łapie wysoko :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem kilkoma a4 z silnikami 1.6 dla porównania i wszędzie łapało wysoko sprzęgło czyli ten typ tak ma przesiadce z mdo też dziwnie się czułem z tym wysokim skokiem sprzęgła w audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ABC rowniez sprzeglo lapie wysoko a jest zdrowe, nie slizga sie... Nastepnym razem zaczym sie do czegos przyczepisz poczytaj i poszukaj na forum. O tym ze w audi sprzeglo wysoko lapie juz niejednokrotnie pisali koledzy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie wymienilem komplet czyli tarcza docisk lozysko i troche nizej bierze niz wczesniej roznica w grubosci pomiedzy nowa a stara tarcza nieznacznie ponad 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kanal nie mądrzyj sie tak tylko czytaj uważniej!!! przeczytaj co w TEMACIE!

Nie denerwuj sie kolego... chcialem Ci uswiadomic zebys nie szukal dziury w calym i to ze lapie wysoko jest normalne w audi. No ale skoro lepiej milczec to przy nastepnych podejrzeniach jakiejs usterki nie wlaczaj komputera tylko dzialaj sam.

A co do tematu to chyba dobrze go zrozumialem. Chyba ze chodzilo Ci o grzeczna odpowiedz w stylu: mechanik nic nie spieprzyl, w audi sprzeglo lapie dosc wysokoa czy niznacznie wysokosc tego 'lapania' sie zmienia nie powiem bo... zmieniles sprawne na nowe. Gdyby bylo zuzyte napewno by sie slizgalo przy wyzszych predkosciach odbrotowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie im bardziej zużyte sprzęgło tym wyżej bierze więc w naszym przypadku niżej znaczy że jest w lepszym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie im bardziej zużyte sprzęgło tym wyżej bierze więc w naszym przypadku niżej znaczy że jest w lepszym stanie

Ja to rozumiem... ale dlaczego wiele osob pyta o sprzeglo ktore wysoko bieze? Poniewaz w tych samochodem sprawne sprzeglo lapie wyzej niz w innych, np. w poprzednim aucie Xedos 6, sprzeglo lapalo praktycznie od samego poczatku, to samo w e36. A w audi lapie wyzej niz zwykle jestesmy do tego przyzwyczajeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Pytanie brzmi : " Czy mechanik mnie ruchnął i wymienił tylko tarcze i łożysko, a docisk zostawił dla siebie, czy tak poprostu jest że wysokosc po wymianie ulega zmianie nieznacznie ?????"

niemoże ulec zmianie,przecierz tam jest hydraulika a nie linka :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wysoko bierze mimo, że sie nie ślizga. Sporo jeżdze innymi autami i jak wsiadam do swojego to mam wrażenie, że ma tylko dwie pozycje albo ciągnie albo nie. Po kilku kilometrach adoptuje sie do niego.

ps. dodatkowo u mnie sprzęgło wciska sie dosyć cięzko i jest jakies bardzo sprężyste. Nie odpowietrzałem go bo brak czasu albo drugiej osoby do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...