Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A6 1.8T problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam Audi A6 1.8T 132kw z 99 roku, przebieg 96tyś. km. Problem pojawia sie podczas porannego odpalania. Żeby uruchomić autko musze długo kręcić rozrusznikiem (jakieś 5-7 sek.) później łapie na 500obr i gaśnie, przy drugiej próbie już odpala i pracuje idealnie. Raczej nie jest to uzależnione od temp. na zewnątrz, a pompowanie paliwa pompką przekręcając zapłon też nic nie pomaga :cry: Podczas jazdy na równym gazie pojawiają się jakieś dziwne szarpnięcia silnikiem. Świece wydają się być ok, choć sam ich nie wymienialem, bo auto mam od nie dawna. Wymieniałem rozrząd i filtr paliwa, ale rezultatów żadnych...

Opublikowano

1. Czemu nie czytasz regulaminu?! Ciebie nie obowiązuje?

2. To forum Audi A4 nie pomiłeś przypadkiem for? :wink:

Tradycyjnie na pocztęk czyszczenie przepustnicy. A przede wszystkim obowiązkowo sprawdzić błędy Vagiem. Auto jest zamulone? Pali więcej? Napisz coś. Po tym jak odpali samochód chodzi na ssaniu (obroty około 1200)?

Śmierdzi pompą paliwa.

Opublikowano
2. To forum Audi A4 nie pomiłeś przypadkiem for? :wink:

Ale silniki te same, a atmosfera u nas duzo lepsza :wink:

Opublikowano
2. To forum Audi A4 nie pomiłeś przypadkiem for? :wink:

Ale silniki te same, a atmosfera u nas duzo lepsza :wink:

jestem Audi A4 rasistą i ksenofobem :lol::lol::lol:

Opublikowano
  • Autor

Wszędzie formalności :biggrin: no nic postaram się ich dopełnić.

nie jeździłem nigdy z takim silnikiem więc nie wiem czy jest zamulone, a jeżeli chodzi o obroty, to po odpaleniu trzyma odrazu jakieś 700 - wczoraj wróciłem z Pomorza i odkryłem jeszcze jedną usterkę, przy hamowaniu silnikiem i później delikatnym dodaniu gazu również szarpie silnikiem, ponad to na trzecim biegu po przekroczeniu 5tyś. obr odczuwalne jest mocniejsze przyspieszenie, poza tym chodzi przyzwoicie :wink:

PS wymieniłem jeszcze akumulator i olej (jakiś Castrol dedykowany dla Audi).

Nic więcej nie wiem na temat auta, bo dopiero niedawno je przyprowadziłem z niemiec.

Opublikowano
to po odpaleniu trzyma odrazu jakieś 700

a powinien 1200 obr trzymać.

Przyczyn może być wiele... . Trudno cokolwiek powiedzieć. Musisz udać się na porządną diagnostykę. Szkoda samochodu więc nie czekaj!

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze dzisiaj sprawdzałem - jak wcisnę gaz do oporu przy odpalaniu na zimnym, to odpali w miarę ok, ale i tak trzyma 900obr/min. Jak już pierwszy raz odpali, to później jest oki. Może ssanie się nie włącza??

Opublikowano
Może ssanie się nie włącza??

no to na bank. Zresztą o tym już pisałem przecież wyżej.

jak wcisnę gaz do oporu przy odpalaniu na zimnym

tak się nie powinno robić.

Stary jedź na diagnostykę bo na odległość nikt ci samochodu nie uleczy.

Opublikowano
TU jest ten sam silnik i podobny problem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.