Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo pali, dobry mechanik trojmiasto


Łukasz85

Rekomendowane odpowiedzi

jadąc na trasie to zeżarła mi ponad 10l/100 jadąc średnio 110-120km/h nie mówiąc już w miescie. dodam ze autko niedawno kupiłem i od razu wymieniłem wszystkie filtry, płyny, olej.

szukałem o tym już coś na forum ale niestety nic sam nie wymyślę wie proszę o pomoc oraz od wszystkich kolegów z 3miasta o jakiegoś sprawdzonego mechanika do którego mógłbym podjechać i wrzucic niunie po Vag-a :frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

tak jak mówisz, sprawdzić błędy trzeba.

Podstawowe usterki wpływające na spalanie:

- sonda lambda

- przepływomierz

- przepustnica

- katalizator zapchany

- pokonywanie ekstremalnie krótkich dystansów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Kaziu, tylko trzeba wiedzieć gdzie jechać bo nie sposób jechać do mechanika żeby zrobił coś na odp.....l a ja w gdańsku już spptkalem sie z takimi "fachowcami"

Wiec wole jechać do kogoś sprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzy mechanicy sa na ul.Dźwigowej róg Chrobrego-dokładniej ;jadąc ul.Chrobrego w strone Nomi od Wrzeszcza po prawej stronie zaraz przed Nomi.takie "garaże"-w pierwszym gaźniki-TO NIE ONI!!!W drugim i trzcim -oni AUTO EXPRES.Dwóch młodych kolesi-sa dobrzy!!

Niestety jest tez mały mankament-nie maja kompa-ale uliczke dalej,na Hallera koło starego polmozbytu jest Bosch Servis-tam biorą 50-60zł za kompa!!Można zczytać,skasować i wrócic do nich.

Niestety ostatnio mechanicy,jak lekarze sa zawaleni robota i trzeba stac w kolejkach do naprawy,dlatego proponuję rezerwację tel.:058 344 93 14

Możesz powołac się na Wojtka z Gd.-Chełmu od szarej A4-niestety rabatów z tego nie będzie,ale ceny maja przystępne i nie wala fuszerki,robie u nich auta od LAT!! Co do mechaniki to sa b.dobrzy,nie mialem z nimi jeszcze żadnej skuchy a wierz mi miałem sporo aut i sporo z nimi problemów i pracy.Oni to moga potwierdzic,hehe

ostatnio wymieniałem u nich rozrząd a 23-go wymieniać mi beda zawiechę z przodu i amorki.

pozdro

Wojtek

gdańsk :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na spot kiedys a na sqer a Zdeniu napewno da sie namowic by podlaczyc Twoje a4 pod vaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem z tym ze mi palil 17 l/ 100. Podczas jazdy na trasie spadala temperatura silnika (i to znacznie). Nie znalem sie na tym i myslalem ze to normalny objaw- tak mi powiedzial sprzedajazy a ja glupi uwierzylem ;)

Wymiana termostatu zalatwila problem i przywrocila spalanie do normalnego poziomu.

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 09-05-2007, 12:09 ]

problem to masz bo nie znasz regulaminu a piszesz posty.zapraszam do lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na kompie tam gdzie polecił Wojtek75 i wyszło ze czujnik temperatury jest walnięty oraz ze sonda lambda - brak sygnału lecz na wykresie daje napięcie i to takie jakie powinno być?! wiadomo czujnik do wymiany ale co zrobić z ta sonda???

Ps. Dzieki Wojtek75 za informacje masz racje chłopaki maja tyle pracy ze dopiero po 20 maja przyjmuja zamówienia. a cały koszt podłączenia pod kompa wyszedł 20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
ale co zrobić z ta sonda???

sprawdzić styki/kable itd. Tam gdzie potrzeba spryskać jakimś płynem do elektryki. Za jakiś czas sprawdź czy błąd się powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

zrozumiałem,ze w Boschu zapłaciłes 20zł?

Cos słyszałem że jakaś promocja jest? napisz,bo ja tez musze podjechać skasować inspekcję.

co do twojego problemu,to na początek wymieniłbym ten czujnik-to pewne!

Potem jeszcze raz bym pojechał na kompa skoro to 20zł to mozna zaryzykować.Jesli bedzie to samo,to słyszałem od kolegów że prawie na przeciwko tego boscha/musisz po wyjechaniu od niego pojechac kawałek dalej w str.Gdańska i zaraz na skrzyzowaniu odbic w lewo przejachać pas do Brzeźna i wbic sie na te działki naprzeciw.Jakies 200m dalej jest warsztat w garazu-Alarmy,elektryk takie tam...

Ten gość jest podobne niesamowity jesli chodzi o elektrykę i elektronikę w autach.znajomi jeździli tam z najnowszymi autkami-mozesz sie u niego poradzić!!! Drugi taki jest na Oruni-trakt Sw.Wojciecha,zaraz za kładką za skrzyzowaniem z /chyba/Sandomierską.Trzeba nawrócić w kier.Gdańsak i wjechac w podwórko.Troche jest ukryty,ale kazdy Ci powie gdzie jest ten warsztat.Wszyscy taxiarze tam naprawieją-tez jest znany!!!

Ciesze się,że chociaż troche pomogłem,powodzenie i napisz o tym boschu!!!

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz jest promocja 20zl. wymieniłem ten czujnik i dalej to samo.Jak był podczepiony stary czujnik to na kompie normalnie pokazywał temperaturę i wzrastała oraz o dziwo tez zaczął pokazywać na skazówkach lecz po przejechaniu kilku km znowu to samo temp na 60 stopni, wymieniłem czujnik to raz sie podniesie do 65 stopni jak stoję a jak jadę to spada na 60 stopni. a spalanie jak było tak jest nadal.

Ps. tutaj jest numer do boscha 058 341 04 01 ja pojechałem to musiałem sie umówić bo maja kolejke.

dodam jeszcze ze silnik sie nagrzewa jak cholera, otwieram maskę a tam jak w piekle :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektryka przy działkach, to przeniósł sie na czarny dwór 12 bylem u niego wczoraj rano to powiedział ze w następnym tygodniu może znajdzie czas bo i tak bo ma duż kolejke.

Ale ktoś polecił elektryka na leśniej w Sopocie umówiłem sie z nim na poniedziałek/

A wracając to temperatury, przeszperałem trochę forum i możliwe ze takie wahania temperatury są od termostatu???? bo jak już wcześniej pisałem to jak stoję temperatura wzrasta a jak już jadę to maleje do 60st. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...