Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Metaliczne dzwięki na zimnym silniku


bubers

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moja audiczka ma taka przypadlosc ze na zimnym silniku przy skrecaniu kolami dochodza jakies dziwne metaliczne dzwieki :kwasny:

jak juz sie rozgrzeje to wszystko jest w porzadku

wiecie co to moze byc ?

szukalem troche na forum ale nie znalazlem nic podobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwię sie wydobywa bezpośrednio z maglownicy czy moze z silnika?

Moze silnik jak jest zimny i zostaje jeszcze dodatkowo obciążony pompą od wspomagania to ma bardzo ciężko pracować i ma wibracje?

Zobacz czy sytuacja sie powtórzy przy rannym odpaleniu jak dodasz gazu do 1200obr/min i zakręcisz kołami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zawsze tak mam, a jak dam do oporu to faktycznie jakies inny dzwiek sie wydobywa i jak ja trzymam w tej pozycji to caly czas cos brzeczy

Niestety nie wiem gdzie jest maglownica :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skręczasz koła do oporu to normalne że coś słychać. Pompa wspomagania pracuje wtedy pod sporym obciążeniem - generalnie nie powinno się trzymać kiery przez dłuższy czas w tej pozycji. Wracając jednak do metalicznego dźwięku - rozumiem że występuje na biegu jałowym... A nie jest tak że jak lekko dodasz gazu to dźwięk znika a gdy obroty wrócą na ok 900rpm to hałas znów się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie skrecam kol to w gruncie rzeczy jest w porzadku, mam tak ze zawsze staje autem pod gorke i jak wyjezdzam na zimnym silniku i skrecam to konkretnie slychac, jak temp. mi dojdzie do 90 stopni to juz raczej jest ok.

Dzwiek sie wydobywa bez wzgledu na wysokosc obrotow - ale tylko jak skrecam kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwię sie wydobywa bezpośrednio z maglownicy czy moze z silnika?

Moze silnik jak jest zimny i zostaje jeszcze dodatkowo obciążony pompą od wspomagania to ma bardzo ciężko pracować i ma wibracje?

Zobacz czy sytuacja sie powtórzy przy rannym odpaleniu jak dodasz gazu do 1200obr/min i zakręcisz kołami?

Jesli bylo by tak jak mowisz, to co moze byc powodem?, bo mam chyba taka sama sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: wlasnie nie wiem, czekam na kogos madrego :wink4:[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 13:17_________________________________________________nagralem ten dziwny dziwek - moze teraz bedzie latwiej to zdiagnozowac ;)

http://tnij.org/dzwiekaudi[br]Dopisany: 22 Październik 2009, 19:26_________________________________________________no to juz wszystko wiadomo

brak plynu do wspomagania :wallbash:

az wstyd sie przyznac ;)

dolalem i jak reka odjal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: wlasnie nie wiem, czekam na kogos madrego :wink4:[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 13:17_________________________________________________nagralem ten dziwny dziwek - moze teraz bedzie latwiej to zdiagnozowac ;)

http://tnij.org/dzwiekaudi[br]Dopisany: 22 Październik 2009, 19:26_________________________________________________no to juz wszystko wiadomo

brak plynu do wspomagania :wallbash:

az wstyd sie przyznac ;)

dolalem i jak reka odjal :)

:> :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...