Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Prośba o analizę błędu 01268 opartego logiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

01268 - Quantity Adjuster (N146)

35-00 - -

poczytałem na forum i zrobiłem log grupy 001

Engine speed Injection Quantity Mod. Piston Displ. Coolant Temp.

TIME 861-945 09-mar 1.35-2.10 80-110 TIME

MARKER STAMP /min mg/R V °C STAMP

87b693b55c6db735.jpg

temperatura nie chciała wskoczyc na 90*, pewnie termostat sie otwierał, bo było juz 87,6 i spadała

Opublikowano

Skasuj blad i zobacz czy wróci... dobrze by bylo zmienic termostat przed zimą...

Opublikowano
  • Autor

bład powraca... termostat wymieniony, moze nie złapał temperatury, bo zrobiłem tylko z 8km, zobacze jak bedzie po dłuzszej jezdzie.

a jak wyglada log? dobre dawki?

Opublikowano

Dawka w normie.... powtorz log przy ~90*... nie powinno sie wiele zmienic

Co do błedu moze ten temat cos pomoze:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=96161&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=01268

Opublikowano
  • Autor

dzieki logowaniu, ktorej prawdopodobnej przyczyny sie pozbyłem? bo mysle kupic filtr paliwa, chyba dobrze zrobie :gwizdanie:

- brudny filtr paliwa

- przetarty przewód w instalacji do pompy VP

- zamontowany BOX

- uszkodzony bądż zasyfiały nastawnik

- uszkodzona pompa wtryskowa

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Pozwolę sobie, dołączyć do wątku :wink4:

Mam podobny problem tj. błąd 01268, który nie daje się skasować.

Co drugie uruchomienie silnika, mryga kontrolka świec żarowych.

Od czasu do czasu muszę pokręcić 3-5 sekund, żeby odpalić silnik. Ogólnie auto trochę przymulone jest albo jestem przewrażliwony.

Podejrzewam kiepskiej jakości paliwo bo tankowałem na różnych stacjach a po tym jak zacząłem tankować tylko na Orlenie, kontrolka zaczęła mrygać rzadziej tj. 1/2 uruchomienia i odpala łatwiej ale problem nie został rozwiązany.

Wymieniłem filtr paliwa, wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, sprawdziłem połączenie ecu z pompą wtryskową (nie ma boxa ani uszkodzeń, przeczyściłem też styki) i nic.

Może ktoś coś jeszcze doradzi przed wizytą (mam nadzieję, że niekonieczną) u specjalisty od pomp wtryskowych?

Błąd:

1 Fault Found:

01268 - Quantity Adjuster (N146)

35-10 - - - Intermittent

Log grupy 001:

logvq.jpg

_________________________________________________

Czy taki błąd może powodować zapowietrzony układ paliwa?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.