Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziura w zderzaku


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mam pecha ... idę do samochodu, patrzę, a tu w tylnym zderzaku z boku dziura wielkości piłeczki tenisowej. Przypuszczam, że ktoś wyjeżdżając z równoległego rzędu samochodów, ktoś wbił hak w mój zderzak :confused4: Tuż nad dokładką zderzaka.

Czy pozostaje mi tylko wymiana zderzaka, czy można coś z tym zrobić? Wyszukałem w internecie, że podobno można to od wewnątrz podkleić żywicą, a z zewnątrz zaszpachlować. Czy gra warta jest świeczki? Ile zaczepów ma tylny zderzak w Avancie B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem w internecie, że podobno można to od wewnątrz podkleić żywicą, a z zewnątrz zaszpachlować.

Zadnej zywicy kolego, gdzie to czytałeś :no:

Jedz do kogoś kto zajmuje się spawaniem plastików, za nie wielką sumkę zrobi ci to tak ze nawet szpachlować nie bedzie trzeba tylko lakiernik zapoda podkład, przeszlifuje to i bedzie gotowe do malowania.

Wiem co mówie bo znajomy właśnie się czymś takim zajmuje i sporo widziałem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Spawanie zderzaków jest teraz u Nas w modzie. :naughty: Zawieź do jakiegoś zakładu gdzie zajmują się naprawą zderzaków i po sprawie. Zaoszczędzisz wiele pieniędzy! To dla fachowca rutynowe zadanie. Polega to na zgrzewaniu łączonych części i wzmocnieniu naprawianego miejsca tworzywem takim samym, z jakiego wykonano regenerowany element. Najlepiej jakbyś miał np. te odłamki po haku... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał np. te odłamki po haku... :gwizdanie

Po co ? W większości i tak wyrównują dziurę docinają taki sam kawałem z identycznego tworzywa i spawają :wink4:

Z doświadczenia wiem , że w takich zakładach zdziałają cuda..za taką operację zapłacisz od 20 do - 50 zł..no chyba, że trafisz na zdzirusa.

Powinien Ci to ładnie zeszlifowac wtedy tylko szpachla delikatnie i malowanie.

No chyba, że znajdziesz za 100 zł zderzak od angola w takim samym kolorze ..to to by się bardziej opłaciło :naughty:[br]Dopisany: Październik 09, 2009, 12:40:21 _________________________________________________

Zadnej zywicy kolego, gdzie to czytałeś :no:

Gdzieś sieci znalazłem. Tam polecano coś takiego:

ifx265_novol_zest_nap.jpg

Ale wiadomo, pisać może każdy ...

Za taki zestaw zapłacisz od 20 zł ..i do tego kupę zabawy :wink4:

A wiadomo.to tylko żywica i mata szklana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnej zywicy kolego, gdzie to czytałeś :no:

Gdzieś sieci znalazłem. Tam polecano coś takiego:

ifx265_novol_zest_nap.jpg

Ale wiadomo, pisać może każdy ...

Pozostawie to bez komentarza :wallbash:

Powiem tak... zywica nie jest plastyczna i po jakim czasie wszystko popęka albo odpadnie.

Po zaspawaniu tej dziury czyli stopieniu plastiku wszystko będzie tak jak być powinno.

Do przykładu lepienie tej dziury zywicą to tak jakbyś chciał połączyć 2 blachy za pomocą igły i nitki zamiast spawu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał np. te odłamki po haku... :gwizdanie

Po co ? W większości i tak wyrównują dziurę docinają taki sam kawałem z identycznego tworzywa i spawają :wink4:

No wiadomo, że to zrobią ale jakby miał ten kawalątek swojego zderzaka to mieli by mniej roboty z docinaniem. Czasem nawet pytają o reszti w takich firmach jak im się zawozi zderzak do naprawy. :tongue4: Ale wiadmo, że zrobią i bez tego. :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem..tak gdzie ja zawożę plastiki do klejenia to im to lotto..jak się nie ma kawałków to nawet lepiej bo weź to pospawaj jak kawałek postrzępiony jak wycinaki kurpiowskie :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...