Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szum powietrza przez drzwi podczas jazdy


mirek26

Rekomendowane odpowiedzi

auto mam od 2 lat i chyba było tak cały czas. dzisiaj wymieniłem zawias na nowy ustawiłem ramkę i dalej to samo brak mi już pomysłów :wallbash:

Dlaczego wymieniałeś zawias jeżeli nie miał luzu? Jeżeli sprawdzałeś luzy na pełnym otwarciu drzwi to błąd ponieważ luz występuje gdy drzwi są w położeniu tuż przed ryglem. Spróbuj w takim położeniu poruszać drzwiami a wymiana jednego zawiasu nic nie daje ponieważ jak jest luz na górnym to i jest na dolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz że takie objawy są jak auto miało dzwona i źle zostało powyciągane i spasowane :mysli:

Jedz do dobrego blacharza niech sprawdzi te drzwi i słupek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz sporo wątków na ten temat,wystarczy poszukać.Pobaw sie z ustawieniem zawiasów albo ramki drzwi, powinno pomóc :wink4: a jak nie to ostatnią deską ratunku zostanie Ci przyklejenie zwykłej uszczelki okiennej :rolleyes::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że zawaias miał duży luz, został wymieniony. uszczelka cyba nic nie pomoże, bo zaklejałem rakę do dachu szeroką taśmą. Zapewne auto miało dzwona. w przyszłym tygodniu oddam do blacharza, może żle ustawiam, mam nadzieję że mi to naprawi. dzięki wszystkim za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita ponownie. mechanik poustawiał wszystko a szum jak był tak jest. Mówił cos, że brak w błotniku jakieś gąbki. Jak ktoś wie o co chodzi to byłbym wdzięczny. Mechanik nie powiedział, bo chciał 100 zł za nic nie zrobienie :kwasny: Oczywiście coś tam robił ale moim zdaniem powinno się płacić za efekt koncowy a nie za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita ponownie. mechanik poustawiał wszystko a szum jak był tak jest. Mówił cos, że brak w błotniku jakieś gąbki. Jak ktoś wie o co chodzi to byłbym wdzięczny. Mechanik nie powiedział, bo chciał 100 zł za nic nie zrobienie :kwasny: Oczywiście coś tam robił ale moim zdaniem powinno się płacić za efekt koncowy a nie za chęci.

Który zawias wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dolny bo na górnym luzy można skasować

Możesz uchylić rąbka tajemnicy jak to zrobiłeś? Miałem okazje wymienić dwa takie zawiasy i bez dorobienia nowego trzpienia ze stali trudno ścieralnej nie widziałem innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górny raczej nie ma luzów, ewentualnie mocniej dokręcasz małą śrubkę. Luzy w zasadzie zawsze są na dolnym zawiasie

To sprawdź sobie ten górny zawias ta śrubka nie służy do kasowania luzu lecz do przykręcenia sworznia ponieważ zawias jest rozłączny. Ja wymieniłem sobie najpierw górny ponieważ dolny jest dwa razy droższy i myślałem, że będzie ok ale nie chciało i musiałem wymienić też dolny i teraz drzwi się dobrze zamykają a szum w ogóle nie występuje. z tego co zauważyłem u siebie i w drugim aucie gdzie wymienialiśmy te zawiasy to jak masz na jednym zawiasie luz to tak samo luz jest na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...