Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zmienic przednie boczne szyby?


eller

Rekomendowane odpowiedzi

mam "mały" problem...

musze szybko zmienic szyby,konczy mi sie przeglad,mam przyciemnione a za cholere mi nie chcą podbic.Zakupilem na allegro czyste i nie wiem jak sie zabrac...Musze sciagnac tapicerke,pytanie jak jest umocowana i co dalej? jesli ktos moze niech wstawi schemat z etki jak to wszystko wyglada.Z gory wielkie dzieki za pomoc :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz tapicerke

pamietaj ze kryja sie jeszcze dwie srubki pod klamka :lol:

i aby wyjac szybe musisz demontowac cała ramke

wiem bo ostatnio sie bawilem tym mam uszkodzony mechanizm opuszczania szyb.

Ramka trzyma sie na 4 srubach torx, po odkreceniu ich poodlanczaj wszystkie kabelki i szarpnij lekko do góry powinna ruszyc cala.

gdy juz wyjmiesz ramke z dzwi bedziesz mial swobodny dostep do szyby trzyma sie ona na dwoch slizgaczach które wystarczy poluzowac i spuszczasz szybe do dolu po prowadnicy.

Dziecinie prosta robota nie powino zajac ci duzo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem dwie srubki po bokach tapicerki,jedna pod "raczka",dwie pod klamka jak mowisz zapewne tez są,czy to wszystko?szarpnac i zejdzie?Nie chce niczego polamac,dlatego tak dokladnie sie wypytuje :redface: deszczyk przestanie padac to ruszam wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz zdejmować tapicerke to pamiętaj pod rączką z boku jest jedna śruba zdejmujesz plastik i mmasz jescze pod tym plastikiem 2 śruby które są przykcone do bachy niezapomnij o śrubach po bokach są dwie później dociskasz tapicerke do przodu i wysuwasz do góry

[ Dodano: 09-05-2007, 18:11 ]

eller, nierozumiem dla czego ci niechcieli podbić ja też mam przyciemnione szyby i bez problemu podbili i sie jeździ dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturaugustyn,

O jakim plastiku mowisz zeby sciagnac? Widzisz to wszystko zależy od stacji diagnostycznej,a po drugie misiaczki mnie ostatnio zaczely scigac i obiecalem że zerwe,pojezdze kilka tygodnie z bialymi i znowu ciemne wstawie :twisted:

jak mocno masz przyciemnione? u mnie to wyglada tak:

5a40c0d155866f63m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ten plastik pod rączką musisz go wyjąć on jest jedną śrubką przykręcony jak go wyjmiesz to musisz też odkręcić dwie śrubki od rączki będziesz wszystko widział

a co do szyb to wydaje mi się że moje są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturaugustyn, nie trzeba tego plastiku wyjmowac wystarczy go troche obnizyc do dolu aby byl dostep do tych dwoch srubek, bo pozniej z wlozeniem tego plastiku jest ciezej ma on ksztalt eklipsy i trzeba troche wginac na sile.

eller, przy zdjeciu tapicrki jest tak jak piszearturaugustyn,

odpinasz linke od zamka z klamki, kostke od opuszczania szyb elektr(mozesz kostke odloczyc lub wcisnac caly przycisk do srodka wtedy on wyskoczy), nast głosnik i bez problemu mozesz odlozyc tapicerke na bok.

dalej tak jak ci pisalem wczesniej

poodpinaj wszystkie przewody od elektryki

i odkrec 4 sruby torx po bokach

przy wyjmowaniu ramki trzeba troche szarpnac do góry poniewaz cala ramka jet wpuszczona na bolcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszekamil21, nie musisz tego plastiku zdejmować tylko lekko obnniżyć i masz dostęp mdo śrub dasz sobie rade to nie jest filozofia tak daj znać jak sobie poradzisz ten plastik wygląda tak

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy,tapicerke dzieki Waszej pomocy zdjalem w mgnieniu oka,tylko teraz problem bo nie mam takich torx'ów,mozecie mi pomoc i napisac co to za rozmiary są potrzebne? 4są duze i jeszcze jakis jeden potrzebny do odkrecenia mocowania szyby mniejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dokładnie przy bokach dziw był to chyba torx 40 a slizgi nie iwme nie odkrecalem ich

wiesz w sklepie to groszowa sprawa kup kilka rodzajów przyda sie moze na przyszlość

milego majsterkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszlo szybciej niz myslalem :biggrin: kupilem w praktikerze komplet torx za 14zł,a potem do dziela :biggrin: zmiana dwoch szyb zajela mi ok 40min,wszystko szybko i sprawnie i to dzieki Wam koledzy,wielkie dzieki :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...