Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Mokro z prawej strony u pasażera


M1NT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w aucie mojego znajomego (Audi A4 1.9 Avant z 2002r) po ulewnych opadach deszczu ni z tego, ni z owego pojawiła się woda z przodu od strony pasażera na dywaniku. Wyczytaliśmy na forum, że w grodzi silnika jest gdzieś jakiś odpływ/rurka, ale nie można jej znaleźć. Prosiłbym o dokładny namiar na ten odpływ. Gdzie tego szukać. Najlepiej jakieś zdjęcie, szkic (np. z Sam naprawiam, bo ja niestety nie posiadam tej książeczki :/)

Z góry dziękujemy za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Sam miałem taki problem.Na 99% woda dostaje się przy filtrze kabinowym i ścieka na dół pod dywanik.Musisz uszczelnić silikonem(bez octowym!!!) lub specjalnym środkiem do uszczelniania połączenie obudowy filtra kabinowego z grodzią silnika.Sprawdź również drożność kanałów odprowadzających wodę pod akumulatorem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było na forum nawet z fotkami...

Jeśli pamiętasz jak nazywał się ten temat, bądź posiadasz do niego jakiś link bardzo bym prosił. Nie zanosi się na to, aby padać przestało, a autem trzeba jeździć.

Sprawdzimy przy tym filtrze i kanał pod akumulatorem (może znajdziemy). HULIGAN, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź czy NAD filtrem kabinowym jest rynienka odprowadzająca wodę która ścieka z szyby. Ja takiej rynienki nie miałem i woda mi się lała na filtr i do środka. Założyłem rynienkę (zrobioną z kawałka prostokątnej listwy kablowej) i wszystko jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy...

kolega M1NT występował właśnie w moim imieniu.... dziękuję i Jemu i Wam za pomoc...ale problem nadal jest!!

woda pod nogami pasażera!!

napiszę co już za waszymi wskazówkami zrobiłem:

1.czyszczenie odpływu pod AKU

2.czyszczenie odpływu pod servo

3.uszczelnienie sylikonem obudowy filtra kabinowego

4.kontrola zaślepek gumowych ...

5. kontrola plastiku na filtrze kabinowym i rynienki nad nim

i nic...bez zmian

po ulewie w aucie deszcz, szczególnie widoczny na zakrętach - leje się przy prawym słupku pod schowkiem (po wyjęciu schowka na nim także woda właśnie w narożniku...

Kolega ówcześnie gdy pisał post przekazywał mi telefonicznie wszystkie Wasze opinie, więc trudno nam było ujednolicić przekazaną Wam wersję, jednak teraz pozwalam sobie na chwile twórczości.

Otrzymałem informację od M1NT że jest przy wentylatorze kabiny jakiś wężyk, ale ja po wyjęciu schowka nic tam nie znalazłem i nie widziałem. Czy możecie Koledzy zamieścić jakąś fotkę, ewentualnie jakiś dokładny opis miejsca jego występowania:)

będę ogromnie wdzięczny za Waszą pomoc, gdyż problem zagraża żywotności auta (korozja)...:)

pozdrawiam Was serdecznie

glechu

p.s dodam że 1.5 roku temu wymieniana była przednia szyba. jednak wyciek pojawil się dopiero teraz, po 1.5 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...