Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Obroty silnika na klimatroniku


manqm

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Podczas sprawdzania obrotów silnika na wyświetlaczu klimatronika (u mnie kanał 27 a nie 28) zauważyłem, że gdy jest zimny silnik pokazje 86 (czyli 860obr/min) po złapaniu temperatury pokazuje na przemian (z częstotliwością zmiany ok.1sekundy) 78 a potem 84. Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie ale czy akurat takie wartości to nie pamiętam. Jak dla mnie to normalne, że gdy silnik się nagrzeje to sterownik obniża obroty.

rozumiem, ale czy powinno tak przeskakiwać jak się nagrzeje (może to jakiś kod wg klimatronika)?

[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 09:07_________________________________________________czy ktoś z forum mógłby u siebie to sprawdzić - chodzi o to pokazywanie wartości na klimatroniku kanał 27-naprzemiennie jest wartość 78 i 84

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic niepokojącego. To, że komputer pokazuje raz na jakiś czas inną ilość obrotów to nie znaczy, że silnik pracuje nie równo. Pewnie to kwestia "próbkowania" kompa i chwili, w której robiony jest pomiar.

na logikę:

840 obr/min : 60 s = 14 obr/sek

komp robi chyba 4 pomiary na sekundę:

14 obr/sek : 4 = 3,5 obrotu pomiedzy kolejnymi pomiarami.

I pewnie raz mu wyjdzie 3 a raz 4 i dlatego wartości te przeskakują.

Wg mnie wszystko jest ok.

(jeśli się mylę z tymi wyliczeniami to poprawcie mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic niepokojącego. To, że komputer pokazuje raz na jakiś czas inną ilość obrotów to nie znaczy, że silnik pracuje nie równo. Pewnie to kwestia "próbkowania" kompa i chwili, w której robiony jest pomiar.

na logikę:

840 obr/min : 60 s = 14 obr/sek

komp robi chyba 4 pomiary na sekundę:

14 obr/sek : 4 = 3,5 obrotu pomiedzy kolejnymi pomiarami.

I pewnie raz mu wyjdzie 3 a raz 4 i dlatego wartości te przeskakują.

Wg mnie wszystko jest ok.

(jeśli się mylę z tymi wyliczeniami to poprawcie mnie)

Również dokładnie tak mi się wydaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skaczą obroty na klimatronku ale nie czuc żeby silnik drgnął, a wskazówka stoi jak wryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skaczą obroty na klimatronku ale nie czuc żeby silnik drgnął, a wskazówka stoi jak wryta.

Inaczej jest w klekocie a inaczej w benzynie... diesel może na zimnym nie równo pracować i może być tego wiele przyczyn...

ale myślę, że to faktycznie może to by wina komputera... sprawdzę to zaraz u siebie i na VAG=u i na klimatroniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...