Jump to content
IGNORED

[B5 ADP] Brak wspomagania na wolnych obrotach po wymianie węża


mlodyrolnik
 Share

Recommended Posts

Witam

W mojej A4 1.6 przeciekał wąż od wspomagania na tym metalowym łączniku na (prawie) środku węża. Odkręciłem wąż i zaniosłem do sklepu, gdzie zakuwają węże hydrauliczne, rozebrali wąż i zakuli mi nowy z tą starą oryginalną końcówką (kawałek rurki zakończonej oczkiem, zwiniętej w kółko). Drugą końcówkę dali nową oczko fi16. założyłem ten wąż i na wolnych obrotach nie działa wspomaganie, trzeba dwoma rękami kierownicę kręcić. Jak przygazuję to lżej się kręci. Płyn w zbiorniku się trochę pieni. Co jest nie tak, przecież poprzednio było wszystko OK, poza przeciekającym wężem i częstymi wydatkami na nowy płyn.

Link to comment
Share on other sites

ewidentnie przelot masz za mały

Link to comment
Share on other sites

Wszystko oryginalne i działało przed wymianą węża.

Zastanawia mnie że oryginalny miał taki małą średnicę (5mm) , a ten ma 10mm średnicy. Może musi bały przekrój, by pompa mogła wytworzyć odpowiednie ciśnienie, a jak ma duży przelot na wężu to wtedy przepływ jest duży, a małe ciśnienie. Co sądzicie o tej tezie?

Link to comment
Share on other sites

wymien przewod na orginalny i bedzie ok mialem dokladnie to samo u siebie tez zarabialem w agromie i po zalozeniu byly takie objawy jak u ciebie po wymianie wszystko ok

Link to comment
Share on other sites

Witam

"Płyn w zbiorniku się trochę pieni." a może jednak spróbuj poprawnie odpowietrzyć układ.Bo sam przewód nie powinien mieć nic do tego ze pompa wytwarza za małe ciśnienie.(Pompuje płyn o niewłaściwej konsystencji)

To tak jak z hamulcem zapowietrzonym,trzeba go przycisnąć dwa lub trzy razy żeby zahamować,a utaj trzeba zwiększyć obroty pompy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

na 100% przewod jak byl kombinowany ja tez myslalem ze przewod niema nic do tego nawet oddalem pompe do regeneracji i wymienilem zbiorniczek i to samo po wymianie przewodu na ori jak reka odioł

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...