Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.9 TDI Quattro] Narastający szum. ;(


mega13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o pewnego czasu moj niunia :audi::a4fan::quattro:

jest chora, objawia się to tym że po przejechaniu kilkuset metrów coś zaczyna szumieć i narasta wraz z prędkością. Początkowo myślałem że to łożysko bo znajomy mechanik kiedyś mówi że już je delikatnie słychać, ale wczoraj zostało wymienione i w dalszym ciągu jest to samo. Suma sumarum mam już nowe łożyska na obydwu kołach w przodzie i na tylnim prawym (w celu wyjaśnieni nie były wymieniane jak w totolotku tylko dwa przednie szumiały a na tyle był luz) a jak szumiało tak szumi. To szumienie zaczęło się niedawno, a teraz wszyscy mnie straszą że napewno padło jak nie łożysko na wale to pewnie w skrzyni i tak każdy ma jakiś kolejny złoty pomysł ale nikt nie umie precyzyjnie powiedzieć co wydaje ten dźwięk... :frown: :frown: :cry::cry::cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze szum powietrza? :rotfl:

Nic nie drży, na postoju jak przygazujesz tez nie szumi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprzykład mam opony 205 i jak przyśpieszam to też mam taki szum może to przez opony nie sądzisz Hincó, co :confused: :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee to nie to, to jest ewidentnie szum taki jak łożysko.Opony szumią inaczej pozatym to dzieje sie od jakichś 2-3 tygodni a na letnich jeżdże wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee to nie to, to jest ewidentnie szum taki jak łożysko.Opony szumią inaczej pozatym to dzieje sie od jakichś 2-3 tygodni a na letnich jeżdże wiele dłużej.

No nam sie opony kończą, z przodu już do wymiany z tyłu jeszcze ciut ciut (nie są 'zząbkowane') a od wiosny z tyłu wytrzymać przy prędkości powyżej 120-140 to masakra, zależnie od asfaltu ale takie dudnienie, na zimówkach było ciut lepiej ale też podobnie-głośno z tyłu, zobaczymy jak sie zmieni kapcie ;)

A mechanik nie potrafi ustalić?

Nie iwme czy to możliwe- podnieść auto w góre, wleź pod nie, zapiac 5 bieg i przysłuchiwać sie od spodu..

BTW, 1.9TDI+Q w B5- tego szukam ;)

I nic mnie nie zrazi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już głupne bo jak dla mnie,to szumi z przodu a mechanik stwierdził że z tyłu. Wczoraj nawet znajomy jeździł i on też mówi że jak dla niego to przód. Lepszy był drugi fachowiec bo on mówi że on wogóle nie wie co to może być. Ja mam po prostu jakiegoś pecha do tych magików.... :cry::cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega13, potestujemy w niedziele to szumienie :twisted:

Murzynku nie wiem czy potestujemy bo mam komunie i nie wiem czy zdąże wrócić bo mam kawałek drogi przed sobą.

Ale nie wykluczone że dziś będe się gdzieś szlajał po krakowie, może kogoś spotkam :smile: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...