Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem ze automatyczną skrzynią tip-tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich !

Otóż w kwietniu tego roku rozpoczełem swoja przygodę z piękną audi 1,9tdi avant 115KM z 2000 roku.

Taką właśnie chciałem z takim silnikiem i automatem (wcześniej jezdziłem VW golf 2 1,8 w automacie :)

Problemy zaczeły się od tego że spryskiwacze ksenonów nie działały pózniej stuki przy hamowaniu i przyspieszaniu

następnie aku, zresztą odbiegam od tematu. Teraz do setna sprawy, otóż ostatnio zauważyłem niepokojące zmiany

w działaniu skrzyni biegów. Rano odpalam wszystko ok , skrzynia chodzi dobrze to znaczy nie szarpie po wrzuceniu

w pozycje D, po przejechaniu 15 km gdy się zatrzymam, wrzuce na P a nastepnie na D szarpie autem , czasami

5 bieg wchodzi z szarpnięciem i tak cały czas do póki nie zgasze auta. Po ponownym uruchomieniu objaw zanika, znowu do pewnego czasu.

I teraz pytanie czy to jest elektronika czy co bo sam normalnie zwariowałem?

Czy teraz najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie pod VAG tam cos wykaże ? Bo przeciez olej pewnie ok?

Pozdrowienia! i proszę o jakąś podpowiedż

Opublikowano

bez VAGa nawet nie ma co wrózyc.

jezeli po zgaszeniu wszsytko wraca do normy to dobry znak raczej bo wskazuje na jakis czujnik albo elektronike.

a to powinno ujawnic sie na VAGu.

jak nic nie wykaze to i tak musisz dobrego speca od skrzyni znalezc. samemu mozesz jeszcze VAGiem sprawdzac jak pracuje skrzynia w czasie jazdy, ale trzeba troche pomeczyc sie zeby zrozumiec co tam mozna wyczytac ..

Opublikowano

Olej w skrzyni zmieniałeś? I tak jak napisał Kolega Olo sprawdź błędy VAGiem.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowieć.

Oleju w skrzyni nie zmieniałem jeszcze mam zamiar dopiero to zrobić, ale najpierw na VaGA

Będe tam prawdopodobnie w poniedziałek , takze poinformuje jak poszło.

Pozdrowienia[br]Dopisany: 17 Październik 2009, 19:55_________________________________________________Witam

No i problem rozwiązany na vagu pokazał się błąd napięcia alternatora, który niedawno był zmieniany

(orginalny boscha 160pln) Po prostu mechanik nie wpioł jednego kabla masakra i stąd problem ze skrzynią.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.