Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wysokie obroty,a czujnki G72.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Od kilku dni mam mały problem.Mianowicie rano gdy odpalam auto(temperatura na dworzu ok.-4 stopnie)obroty wchodzą na około 1200 obr/m i falując spadają do 861 obr/m.Po kilku minutach jest OK czyli stała wartość 861 obr/m.Słychać też jakieś dziwne stuki w silniku.

Po podłączeniu VAG-a wyskoczył mi błąd:527-"Czujnik temp.w przewodzie dolotowym-G72 przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY".

Czy ten błąd może być przyczyną takich zachowań?Dodam,że mam trochę niski statyczny kąt wtrysku 27-41(w weekend będe ustawiał).

Panowie i panie jakieś sugestie?

Opublikowano

Witam!

Od kilku dni mam mały problem.Mianowicie rano gdy odpalam auto(temperatura na dworzu ok.-4 stopnie)obroty wchodzą na około 1200 obr/m i falując spadają do 861 obr/m.Po kilku minutach jest OK czyli stała wartość 861 obr/m.Słychać też jakieś dziwne stuki w silniku.

Po podłączeniu VAG-a wyskoczył mi błąd:527-"Czujnik temp.w przewodzie dolotowym-G72 przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY".

Czy ten błąd może być przyczyną takich zachowań?Dodam,że mam trochę niski statyczny kąt wtrysku 27-41(w weekend będe ustawiał).

Panowie i panie jakieś sugestie?

Też taki miałem błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

1 Fault Found:

00527 - Intake Manifold Temperature Sensor (G72)

30-00 - Open or Short to B+

Rano przez około minutę silnik pracował na większych obrotach...

Dziś postanowiłem sprawdzić ten czujnik (G72). Po wymontowaniu okazało się że jest dosyć mocno zabrudzony olejem. Wyczyściłem go, i jutro rano zobaczę czy to coś pomogło.

Opublikowano
  • Autor

Ok kolego jak będziesz coś wiedział daj znać.

Opublikowano

Ten czujnik nie ma wpływu na obroty na zimnym silniku, jak miałem TDI to przy odpietym czujniku nie było żadnej róznicy w obrotach zimnego silnika. Falowanie obrotów moze byc spowodowane złym kontem wtrysku, zabrudzonym nastawnikiem ( wtedy byłyby i inne objawy) oraz spaloną np. 1 swieca żarową.

Opublikowano
  • Autor

Ten czujnik nie ma wpływu na obroty na zimnym silniku, jak miałem TDI to przy odpietym czujniku nie było żadnej róznicy w obrotach zimnego silnika. Falowanie obrotów moze byc spowodowane złym kontem wtrysku, zabrudzonym nastawnikiem ( wtedy byłyby i inne objawy) oraz spaloną np. 1 swieca żarową.

Ok tylko na VAG-u nie ma żadnych innych błędów oprucz błędu 527.Auto nie ma innych niepokojących objawów.W sobotę będe ustawiał kąt wtrysku zobaczę czy ma to jakieś znaczeni na mój przypadek.

Opublikowano

Ten czujnik nie ma wpływu na obroty na zimnym silniku

Tak jak już wcześniej wspominałem, wyczyściłem ten czujnik bo był brudny z oleju, i o dziwo dziś rano nie było falowania :notworthy:

Nie mam pojęcia czy to falowanie było powodowane przez nieprawidłową pracę tego czujnika???

Opublikowano
  • Autor

Ten czujnik nie ma wpływu na obroty na zimnym silniku

Tak jak już wcześniej wspominałem, wyczyściłem ten czujnik bo był brudny z oleju, i o dziwo dziś rano nie było falowania :notworthy:

Nie mam pojęcia czy to falowanie było powodowane przez nieprawidłową pracę tego czujnika???

A sprawdzałes na VAG-u czy jest ten błąd 527?
Opublikowano

W sobotę podjadę do kolegi, podłącze Vag-a i się wtedy okaże czy jest ten błąd.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.