Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozwiązanie umowy z operatorem


krolu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie - chce rozwiązać umowę z operatorem a konkretnie z siecią ERA. Jakiś czas temu zwiększyłem sobie abonament z 40 zł na 80 zł ale później dostałem telefon służbowy i chciałem wrócić spowrotem do mniejszego abonamentu i okazało się, że nie mogę, zmiany tej dokonałem telefonicznie nic nie podpisując, a w regulaminie podobno piszę, że nie mogę wrócić do mniejszego abonamentu.

Od tego czasu chciałem rozwiązać z nimi umowę - pomyślałem sobie złodzieje i tyle... jestem u nich aktualnie już 4 lata a tu taki numer...

Dziś z rachunkiem dostałem pismo wraz z proponowanymi zmianami w regulaminie... wiem, że jeżeli ich nie akceptuję to mogę złoży wypowiedzenie tylko jak to najlepiej zrobić i kiedy...

z góry dziękuję za pomoc

p.s. szukałem w Googlach jest tego pełno ale nie potrafiłem znaleźć nic aktualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rachunkiem dostałem pismo wraz z proponowanymi zmianami w regulaminie... wiem, że jeżeli ich nie akceptuję to mogę złoży wypowiedzenie tylko jak to najlepiej zrobić i kiedy...

z góry dziękuję za pomoc

Dostałeś z Ery takie pismo ? :mysli:

I must check this out...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś z Ery takie pismo ? :mysli:

I must check this out...

Dziś wraz z rachunkiem ... wszystkie zmiany w nowym regulaminie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi rachunki nie przychodza do domu, a z chęcią bym się przeniósł..

* Czego dotyczy zmiana ?

Wg. prawa

1) jeśli zmiany są na korzyść abonenta to umowy nie można wypowiedzieć bez ponoszenia opłaty karnej..

2) jesli zmiany są następstwem podporządkowania się do zmian w przepisach to również nie można wypowiedzieć umowy..

Więc kluczem jest informacja "czego dotyczy zmiana w regulaminie".

Ps.

Wczoraj moja narzeczona dyskutowała z ERĄ - podobno można zmienić abonament na niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z telix.pl

Z dniem 2 stycznia 2010 roku Polska Telefonia Cyfrowa, operator

sieci Era, wprowdza zmiany w swoich Regulaminach dowiedział się Telix.pl.

W przypadku braku akceptacji załączonych zmian w Umowie, przysługuje prawo do rozwiązania Umowy z zachowaniem 30 - dniowego okresu wypowiedzenia, o ile w terminie 14 dni od dnia otrzymania pisma z informacją klient

złoży stosowne pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy w Salonie Firmowym bądź za pomocą poczty

- czytamy w piśmie rozsyłanym do klientów Operatora.

Zmiany w Regulaminach wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa oraz usunięcia niedozwolonych postanowień umownych. Oznacza to, że zgodnie z ustawą Prawo telekomunikacyjne

z dnia 6 lipca 2009 operator może żądać odszkodowania (kary umownej) tytułem przyznawanej ulgi związanej z umową. Prawo to przysługuje, gdy wypowiedzenie zostanie przesłane, przed upływem czasu oznaczonego, na który została ona zawarta.[br]Dopisany: 21 Październik 2009, 14:29_________________________________________________

Ps.

Wczoraj moja narzeczona dyskutowała z ERĄ - podobno można zmienić abonament na niższy.

Można ale nie we wszystkich taryfach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmiana nastąpiła na taryfę promocyjną (właściwie każda taka jest), to niestety nie można jej zmienić na niższą.

Jeżeli zmiany w regulaminie są na korzyść abonenta lub związane ze zmianą przepisów, to nie można wypowiedzieć umowy bez kary (jak to już wyżej napisano), niestety.

Pozostaje Ci wcisnąć komuś ten abonament lub płacić przez 18 miesięcy (ostatnio umowy promocyjne były na 18 miesięcy).

Sprawdź jednak wysokość kary, bo może bardziej się opłaca ją zerwać niż płacić przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej będzie naliczanie kar umownych.. Tzn.

Jeżeli kara umowna wynosi np. 2000zł. To w przypadku chęci zerwania umowy nie ponosi się pełnej kwoty 2000zł, tylko stosunkowo do pozostałego okresu trwania umowy. Jeśli pozostaje Ci do końca umowy np. 6 miesięcy a okres umowy to 24 miesiące to:

karę umowną : dzielisz przez ilośc miesięcy trwania umowy i mnożysz przez pozostały okres jaki pozostał = opłata jaką musisz ponieść żeby rozwiązać umowę.

2000 : 24 * 6 = 499,8 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie telefon do koleżanki siostry zatrudnionej e PLAY-u rozwiał wszystkie wątpliwości mogę rozwiązać umowę z ERĄ bez płacenia żadnej kary - jutro idę do niej na rozmowę to podam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie telefon do koleżanki siostry zatrudnionej e PLAY-u rozwiał wszystkie wątpliwości mogę rozwiązać umowę z ERĄ bez płacenia żadnej kary - jutro idę do niej na rozmowę to podam szczegóły.

No to jestem strasznie ciekawy.. Daj znać koniecznie, to też się wybiorę.. :gwizdanie:[br]Dopisany: 21 Październik 2009, 20:33_________________________________________________No i co z tematem ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem odpisać... ja niestety nie mogę rozwiązać umowy bo aneksowałem (tzn przedłużałem) ją juz na taką ze zmienionym regulaminem... mogą tylko ci co mają dłużej tą umowę ... :kwasny: :kwasny: :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem odpisać... ja niestety nie mogę rozwiązać umowy bo aneksowałem (tzn przedłużałem) ją juz na taką ze zmienionym regulaminem... mogą tylko ci co mają dłużej tą umowę ... :kwasny: :kwasny: :kwasny:

A szczegóły ?

Kiedy podpisywałeś, przed jaką datą trzeba mieć umowę etc.. ? :mysli:

Ja mam umowę w ERZE od kilku lat, ostatnio przedłużałem umowę hm.. w okolicach Grudnia 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem odpisać... ja niestety nie mogę rozwiązać umowy bo aneksowałem (tzn przedłużałem) ją juz na taką ze zmienionym regulaminem... mogą tylko ci co mają dłużej tą umowę ... :kwasny: :kwasny: :kwasny:

A szczegóły ?

Kiedy podpisywałeś, przed jaką datą trzeba mieć umowę etc.. ? :mysli:

Ja mam umowę w ERZE od kilku lat, ostatnio przedłużałem umowę hm.. w okolicach Grudnia 2008

no to ja przedłużałem w listopadzie 2008 i już nic nie mogę zrobić.. [br]Dopisany: 27 Październik 2009, 15:10_________________________________________________Zawsze możesz iść do konkurencji Ery oni ci chętnie pomogą... :gwizdanie: tylko w tym wypadku będzie kara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Muszę przeczytac Aneks i obliczyć w jakiej wysokości ta kara miałaby być. Ale w sumie Ja nie narzekam, tak tylko wolę wiedzieć co mogę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Muszę przeczytac Aneks i obliczyć w jakiej wysokości ta kara miałaby być. Ale w sumie Ja nie narzekam, tak tylko wolę wiedzieć co mogę :evil:

Ja wyczytałem, że jakiś czas temu Plus wprowadził takie zmiany i sporo osób odeszło... więc teraz ERA się pewnie przygotowała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała telefonia komórkowa w Polsce to jakaś porażka. Ja po 6 latach w Plusie dostałem na przedłużenie umowy bonus w postaci ceny za telefon 2x wyższej niż z nowi użytkownicy. Dopiero jak im powiedziałem to się połapali. Ale było za późno. Przeniosłem się do Orange dla firm i jest jak na razie git. Dzwonili ostatnio z zapytaniem czy jestem zadowolony z obsługi i im powiedziałem, że oby gorzej nie było to będzie git. Jak tak w kulki lecą w erze to szybko zmykaj stamtąd bo i tak oni klienta mają w d****. Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak w kulki lecą w erze to szybko zmykaj stamtąd bo i tak oni klienta mają w d****. Powodzonka.

uuuu kolega widzę obcykany w temacie :decayed:

nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego nie jest tożsame z samowolną zmianą Regulaminu ŚUT przez operatora

zresztą ktoś wcześniej pisał na czym to polega, no ale chyba lepiej to wygląda jak się żółcią na forum walnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najświeższym rachunkiem Ery powinniście dostać info o zmianach w regulaminie - przynajmniej ja dostałem.

Są jakieś dwie zmiany. Dla umów zawartych i nie aneksowanych przed kwietniem 2007 (jeśli dobrze pamiętam), to masz chyba możliwość rezygnacji bez kary. Jeśli był w tym czasie jakiś aneks do umowy, czyli przedłużenie/podpisanie nowej, to za rezygnację płacisz karę, gdyż jest zmiana wymuszona przepisami.

W praktyce pewnie nikt nie ma możliwości zerwać umowy bez opłat, bo po 2 latach zawsze dzwonią i namawiają do przedłużenia/zmiany umowy, czyli jest aneks.

Tyle zrozumiałem z tego bełkotu. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...