Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypi sprzęgło...


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Witma. mam taki nieduzy problemik. Mianowicie skrzypi mi sprzęgło jak je naciskam. To chyba jakaś sprężyna bo tak właśnie zdefiniował bym ten odgłos. Jak się do tego dobrać , zeby to jakoś nasmarować???Wszystko dział okey ale wkurza mnie to na tyle, ze muszę głośno słuchać muzyki żeby to zagłuszyc :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam to i to nie robi sprezyna tylko oska pedalu i nie ma tego badziewia jak nasmarowac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tak w avantach skrzypi

Oj bo za tego Avanta Cie zlinczujemy. :twisted: Nie ma ladniejszej wersji A4 B5 niz Avant. :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tak w avantach skrzypi :mrgreen:

wojtas pewnie sobie myśli:

oj jak fajnie byłoby mieć avancika ze skrzypiącym sprzęgłem.. :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas pewnie sobie myśli:

oj jak fajnie byłoby mieć avancika ze skrzypiącym sprzęgłem..

Hehe jasne jasne

a ja mam pieknego avanta i nic nie skrzypi

Ty masz srebrnego, w srebrnych nie skrzypi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem strasznie glosno skrzypialo to sprzeglo... za pierwszym razem rozebralem caly spod zeby sie tam dostac popsikalem wd40 ale nic to nie dalo. Za drugim razem wysmarowalem wszystko co sie ruszalo tawotem i tez nic ale sie wkurzylem i jeszcze raz na tawot popsikalem wd40 i podzialalo!!! niema nawet najmniejszego pisku!! najbardziej trzeba wysmarowac tloczek ten osloniety guma. Pod ta gume powciskac tawotu i na to wd40 i nad tym jest jeszcze sprezyna mocowana do plastikowych czesci ją na zawiasach wysmarowac i dokladnie nad tloczkiem jest ona wczepiona w jeszcze jeden plastik( ciezko to zauwazyc) i tam tez naladowac tawotu i wd40. Nie wiem dokladnie ktore z tych rzeczy skrzypi ale po nasmarowaniu obu niema juz zadnego pisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz srebrnego, w srebrnych nie skrzypi :mrgreen:

Moje jest zielone i też nie skrzypi tfu tfu :razz:

[ Dodano: 2006-06-15, 13:07 ]

mialem ten sam problem strasznie glosno skrzypialo to sprzeglo... za pierwszym razem rozebralem caly spod zeby sie tam dostac popsikalem wd40 ale nic to nie dalo. Za drugim razem wysmarowalem wszystko co sie ruszalo tawotem i tez nic ale sie wkurzylem i jeszcze raz na tawot popsikalem wd40 i podzialalo!!! niema nawet najmniejszego pisku!! najbardziej trzeba wysmarowac tloczek ten osloniety guma. Pod ta gume powciskac tawotu i na to wd40 i nad tym jest jeszcze sprezyna mocowana do plastikowych czesci ją na zawiasach wysmarowac i dokladnie nad tloczkiem jest ona wczepiona w jeszcze jeden plastik( ciezko to zauwazyc) i tam tez naladowac tawotu i wd40. Nie wiem dokladnie ktore z tych rzeczy skrzypi ale po nasmarowaniu obu niema juz zadnego pisku.

A na buty Ci nie cieknie ten smar i wd 40 :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem też ten problem próbowałem to załatwić głośną muzyką ale ile można :grin: tak mnie to zirytowało że już nie wytrzymałem normalnie jak w trabancie ! więc zdjołem maskownicę-półkę odkręcając cztery śruby ( dwie pod pokrywą bezpieczników i dwie po lewej i prawej stronie kierownicy) powstrzykiwałem drobną igłą olej silnikowy : na tłoczek, na tuleje, pod tuleje, i na łożysko łapy tłoka bo tam trzeszczało jak w samochodzie było gorąco dziwne ? ale prawdziwe. No i od tego czasu ciszaaaaaaaa :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w moim skrzypi jak wcisne sprzęgło,ale ten zgrzyt dochodzi z skrzyni biegów :slina:a dostać się tam nie sposób,no chyba żę przy okazji wymiany tarczy.hmmm w skrzyni co tam linka wchodzi jak to działa :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...