Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Prośba o pomoc w sprawie tarcz i klocków.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nawiercone tarcze nigdy nie spowodują takiej róznicy jak założenie większych tarcz.

Żeby tarcza nawiercana była dobra to musi swoje kosztować(dużo więcej niz zwykły odpowiednik). Większość osób kupuje jednak tarcze nawiercane po 300zł/szt. i dziwią się że po tygodniu się krzywią. Minusem jest też że dużo szybciej się zuzywają klocki. W moim przypadku musiałbym chyba je wymieniać co 5tys. km.

Więc podliczając koszty dużo droższych tarcz i częstszych wymian klocków wcale to nei wychodzi taniej...

Przy nawiercanych minusem jest hałas przy hamowaniu

Opublikowano

Panowie mam w temacie pytanie, jakie największe tarcze wejdą na 15-tki? Czy można zakupic tarcze wwiercone, nacinane? czy polepszy to wlaściwości hamowania? Obecnie jestem niezadowolony z hamulców w moje niuni. Dzisiaj wieczorem kilka konkretnych hamowań na A4 i po hamulcach. Co proponujecie?

Ja mam tarcze ATE 312 Power disc.Podejdą pod ori felgi 15'' stalowe,ET bodajże 42?

Opublikowano

Panowie mam w temacie pytanie, jakie największe tarcze wejdą na 15-tki? Czy można zakupic tarcze wwiercone, nacinane? czy polepszy to wlaściwości hamowania? Obecnie jestem niezadowolony z hamulców w moje niuni. Dzisiaj wieczorem kilka konkretnych hamowań na A4 i po hamulcach. Co proponujecie?

Ja mam tarcze ATE 312 Power disc.Podejdą pod ori felgi 15'' stalowe,ET bodajże 42?

do 312mm fela min 16"

na 15" - 288mm, kup tarcze wiercone do tego dobre klocki

Opublikowano

Panowie mam w temacie pytanie, jakie największe tarcze wejdą na 15-tki? Czy można zakupic tarcze wwiercone, nacinane? czy polepszy to wlaściwości hamowania? Obecnie jestem niezadowolony z hamulców w moje niuni. Dzisiaj wieczorem kilka konkretnych hamowań na A4 i po hamulcach. Co proponujecie?

Ja mam tarcze ATE 312 Power disc.Podejdą pod ori felgi 15'' stalowe,ET bodajże 42?

do 312mm fela min 16"

na 15" - 288mm, kup tarcze wiercone do tego dobre klocki

288 mam teraz.czyli trzeba się rozejrzeć za 16-mi na zimę ale to już na kolejną...

Opublikowano

Najlepiej kupić 16 alu na zime i wsadzić zaciski i tarcze 320mm (z 3.0 tdi). Ten zestawik jest optymalny i fajnie hamuje.

Opublikowano

Dzięki Panowie za rady. Nie pozostaje mi nic innego jak zakup solidnych tarcz 288 bo nie chcę przechodzić na 16-tki. Z tego co czytałem polecane są generalnie tarcze i klocki ATE. Czy ktoś z Was zna może cenę tarcz ATE lub innnych solidnych nawiercanych w rozmiarze 288mm? I jeszcze jedno pytanko czy rodzaj płynu hamulcowego ( firma ) ma znaczenie? Co ewentualnie polecacie? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki...

Opublikowano

Ja mam ate blue racing i jestem bardzo zadowolony. Poprzedni mi się co chwile gotował...

Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawe z cen dobrych nawiercanych tarcz, tego że będą się klocki zużywać dużo szybciej i że poprawa hamowania będzie stosunkowo niewielka... Ale zawsze coś...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.