Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wyjęcie Turbiny


sayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro mam zamiar wyjąć turbine i zawieść do regeneracji. troche czytałem o tym jak to zrobić. Ale mam jeszcze małe wątpliwości. Np ile oleju będzie w turbinie(jaki pojemnik szykować na olej), gdzie się spuszcza ten olej z turbiny(gdzie jest jakaś śruba od tego) i gdzie sie spuszcza plyn chlodniczy i ile go będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro mam zamiar wyjąć turbine i zawieść do regeneracji. troche czytałem o tym jak to zrobić. Ale mam jeszcze małe wątpliwości. Np ile oleju będzie w turbinie(jaki pojemnik szykować na olej), gdzie się spuszcza ten olej z turbiny(gdzie jest jakaś śruba od tego) i gdzie sie spuszcza plyn chlodniczy i ile go będzie?

bez urazy ale daj to dobremu mechanikowi żebyś niczego nie zepsuł :wink4:

poczytaj lepiej

nie wyleci olej jeśli to bardzo małe śladowe ilości z przewodu

po co spuszczać płyn chłodniczy do wymiany turbiny ??

mam nadzieje ze nie bedziesz z powrotem montował sam turbiny?? bo to już inna zabawa wiecej ostrożności

jeśli nigdy tego nie robiłęś to jest prawdopodobienstwo ukręcenie śruby od przewodu olejowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dam do mecha... lepiej sie nie brac za to... pozdrawiam!

jęśli tego nigdy nie robiłeś albo nie widziałeś ja to się robi to bezpieczniej daj mechanikowi

zabawy jest sporo jesli będą zapieczone śruby trzeba bedzie użyć palnika i potrzebny jakis podnośnik lub kanał

mechanik zrobi to za nie wielkie pieniadze max do 200zł w zaleznosci od firmy i regionu z jego odpowiedzialnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar dać do mecha ale u mnie na śląsku zawalone warsztaty i okres oczekiwania to 7-14 dni :wallbash: no ale trudno lepiej poczekać niż coś spieprzyć... dzięki i pozdro

pogadaj z kimś ze spotów na pewno pomogą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm jesli sie nie boisz i masz narzedzia, to na pewno wymontujesz sam, wielkiej filozofii nie ma po prostu odkrecasz kolejne srubki, gdzies nawet w kategorii warsztat jest jak wymontowac turbine, wyciagalem dwa razy sam nigdy wczesniej nie wyciagajac innej turbiny i poszlo bez wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję spuścić płyn chłodniczy albo jakimiś żabkami cisnąć przewody dopływ/odpływ żeby nie wyciekał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...