Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej bo skrzyni biegow


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uwiezycie!! Przy zmianie oleju mechanik wylal olej ze skrzyni biegow i nalal do silnika kolejne 3,5l :shock: Juz nie mowie co by sie stalo, jakbym nie sprawdzil stanu oleju i jechal wierzac ze jest ok...

I tu takie pyt, jaki olej do skrzyni(manual)? wlal mi pelny syntetyk chyba 75W85 (heh ne pamietam)....nawet nie wiem jakie ma oznaczenia olej do skrzyni. takie jak do silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej syntetyczny 75W90, G 052 911A, 2,25l do przednionapędowego a do quatro 2,75l i najlepiej jest jak nie wlejesz go więcej niż zalecane. Bo będzie za duże cisnienie wewnątrz skrzynki i symerki mogą się obrazić :evil: Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w manualnej wymienia się olej :?: :oops: Po niedzieli wyciągam skrzynkę dla tego pytam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochotę albo powód to wymieniaj napewno nie zaszkodzi.

Mniemniec mówi ze wymiana jest zbędna. Ja wymieniałem symerek w skrzynce więc zmieniłem olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w manualnej wymienia się olej :?: :oops: Po niedzieli wyciągam skrzynkę dla tego pytam :razz:

generalnie sie nie wymienia ale powinno sie kontrolowac stan i jakosc oleju i w razie potrzeby wymienic..... jak juz zwalasz skrzynie to wymien ... nie zaszkodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w manualnej wymienia się olej :?: :oops: Po niedzieli wyciągam skrzynkę dla tego pytam :razz:

generalnie sie nie wymienia ale powinno sie kontrolowac stan i jakosc oleju i w razie potrzeby wymienic..... jak juz zwalasz skrzynie to wymien ... nie zaszkodzi .

A co zalać i ile tego powinno być :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej 2,25l do pędzonego jedną ośką 2,75l do quatro a jaki olej wybierzesz to zależy od twojego portfela ja kupiłem Pennasol lub coś podobnie pisanego popatrz na Allegro tam jest tego trochę. Ale KUPUJ TYLKO U PEWNIAKA bo moożesz zalać Kjawski i to nie z pierwszego tłoczenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej 2,25l do pędzonego jedną ośką 2,75l do quatro a jaki olej wybierzesz to zależy od twojego portfela ja kupiłem Pennasol lub coś podobnie pisanego popatrz na Allegro tam jest tego trochę. Ale KUPUJ TYLKO U PEWNIAKA bo moożesz zalać Kjawski i to nie z pierwszego tłoczenia :mrgreen:

Sorki, ale nie skojarzyłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kiedys zastanawialem nad wymiana oleju w skrzyni i znajomy mi doradzal MOTUL ...chyba MOTUL MOTYLGEAR 75W-80 (mialem w zimie problemy z wrzucaniem wstecznego). W lecie chodzi jak po maselku :wink:

Ale duzo osob (w tym taxiarz ktory zrobil Audi 80 ponad 300 000km) mowilo ze nigdy nie wymienialo u siebie i producent tez tego nie przewiduje. Warto co jakis czas skontrolowac jego stan ...a wymieniac tylko gdy sie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, ehh wymienia sie...w zasadzie to prawie nie trzeba ale producenci oleju zalecaja tak wymiane co 200k...koszty zadne

przeciez napisalem ....

generalnie sie nie wymienia ale powinno sie kontrolowac stan i jakosc oleju i w razie potrzeby wymienic..... jak juz zwalasz skrzynie to wymien ... nie zaszkodzi .

A co zalać i ile tego powinno być :?:

chyba ze sie nie zrozumielismy ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym ty sie przejmujesz - po tekiej wpadce ugadał bym się że jedziesz do ASO a pseudo mechanik płaci (za własną głupotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...