Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oświetlenie wnętrza


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam mały problem, chce podłączyc oswietlanie na nogi i pojawil sie problem bo w mojej nowej b6 nie mam lampeczek w drzwiach i nie wiem skad wziasc prad...nie chce z podsufitki zeby poprstu swiecily mi tylko i wylacznie po otwarciu danych drzwi i nie byly od siebie zalezne..doradzcie cos, najlepiej jakis konkretny kabel wtyczka w ktorej jest prad po otwarciu danych drzwi, nie piszczie zebym skozystal z opcji szukaj bo poł dnia to robie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

jak przejrzysz watek o oswietleniu wnetrza na podforum "Warsztat" to tam jest opisane skad wziac ten prad. To trzeba wyprowadzic ze sterownika Komfortu 46. I na kazde drzwi jest osobny pin. Tez opisane w tym watku oraz ladnie wklejony schemacik. link do watku:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_montaz_elementow_pakietu_oswietlenie_kratek_nawiewow_lampki_przedniej-t20727.0.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałem o które oświetlenie Ci chodzi?

Z jednej strony masz lampki oświetlające przestrzeń nóg we wnętrzu auta (pod schowkiem i pod kierownicą oraz z tyłu pod przednimi fotelami) - a z drugiej, lampki znajdujące się w dolnej części tapicerki drzwi + ostrzegawcze czerwone z boku.

Jeśli chodzi o wariant 1 (oświetlenie nóg wewnątrz auta) - lampki są sterowane masą którą każda dostaje indywidualnie od modułu komfortu. Zasilanie dla wszystkich lampek jest wspólne - przez bezpiecznik 5A (nr 2) – domyślnie to miejsce na panelu bezpieczników jest puste, trzeba je uzupełnić (oprócz bezpiecznika) o odpowiedni pin. Jeśli chodzi o sterowanie masą, rozpiska przedstawia się następująco:

- lampka nóg kierowcy: pin 6 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

- lampka nóg pasażera: pin 13 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

- lampka nóg pasażera [tył/lewy]: pin 14 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

- lampka nóg pasażera [tył/prawy]: pin 5 (wtyczka 16-pin, czarna, w module komfortu)

Jeśli nie mieliście wcześniej pakietu oświetlenie to w/w wtyczki nie ma w module komfortu (slot nr 2) – ten element trzeba dokupić sobie w ASO. Jeśli będzie potrzeba – podam wszystkie potrzebne nr części (lampki, gniazda, wtyczki itp.)

Jeśli chodzi o lampki w tapicerce drzwi - nie jestem pewien ale tutaj chyba wystarczy podłączyć się do modułu/silniczka szyb (moduł komunikuje się ze sterownikiem komfortu po szynie CAN).

Drzwi kierowcy:

- obie lampki (ułatwiająca wysiadanie i ostrzegawcza) mają zasilanie z wtyczki 32-pinowej (szarej) w module drzwi (pin 13). Oryginalnie masa ma jakieś swoje złącze ale możesz to połączyć z dowolną inną masą w wiązce elektrycznej drzwi.

Drzwi pasażera:

- tutaj dokładnie jak powyżej – obie lampki dostają zasilanie z pinu 13 w 32-pinowej (szarej) wtyczce w module. Masa wspólna, dowolna.

Drzwi pasażera (lewy-tył):

- zasilanie dla lampki ułatwiającej wsiadanie/wysiadanie – pin 2 w 16-pinowej (brązowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej – pin 3 w 16-pinowej (brązowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce.

Drzwi pasażera (prawy-tył):

- identycznie jak wyżej

Jeśli z tyłu nie mamy elektrycznych szyb – trzeba przeciągnąć kabel do modułu komfortu.

Drzwi pasażera (lewy-tył)

- zasilanie dla obu lampek wspólne – pin 1 w 16-pinowej (czarnej) wtyczce w module komfortu. Masa również wspólna, dowolna.

Drzwi pasażera (prawy-tył):

- zasilanie dla obu lampek wspólne – pin 2 w 16-pinowej (czarnej) wtyczce w module komfortu. Masa również wspólna, dowolna.

Po całej operacji trzeba jeszcze włączyć pakiet oświetlenie w module komfortu – moduł 46, adaptacja (10) – kanał 61. Wartość domyślna wynosi 0 lub 1 (manualne szybki z tyłu). Zmieniamy wartość na 2 i zapisujemy (SAVE).

Sam jeszcze nie ukończyłem tego modu (dlatego powyższy opis potraktujcie dość luźno - np. brakuje opisu dodatkowych kostek przez które przechodzi kabelek zasilający lampki pod fotelami) – zawiesiłem się na adaptacji modułu komfortu – nowa wartość dla kanału 61 po prostu nie chce się zapisać w sterowniku. W poniedziałek jadę na przegląd do ASO i postaram się dowiedzieć więcej na temat tego problemu. Być może mój interfejs nie daje rady – jest jednak szansa że ten z ASO sobie poradzi :) Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s,

Mowisz, ze do drzwi nie trzeba ciagnac kabla bezposrednio z modulu komfortu bo sygnal bedzie podany przez modul drzwi. Czyli one i tak sie beda swiecily tylko po otwarciu drzwi, tak?

Czy to jest sprawdzone?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje. Niestety nie mogę jeszcze tego potwierdzić - być może w tygodniu uda mi się dorwać lampkę, wtedy dokładnie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy wybaczcie moja szarosc ale modol konfortu czyli czarne pudelko pod maska od strony kierowcy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy wybaczcie moja szarosc ale modol konfortu czyli czarne pudelko pod maska od strony kierowcy??

modul znajduje sie pod siedzeniem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...