Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problemy z odpalaniem na zimno


andrzej2342

Rekomendowane odpowiedzi

witam :notworthy:

problem polega na tym ze od kilku dni auto nie odpala jak powinmo tzn na poczatku wystarczalo ze nagrzalem swiece 2-3kronie i odpalal normalnie natomiast od dwoch dni przy nizszych temperaturach (kontrolka swiec swieci sie ok 4-5s caly czas nawet po kilkukrotnym nagrzewaniu ) samochod normlanie kreci ale nie odpala tzn odpala ale po 2-3 krotnym kreceniu( rozrusznik normlane kreci).Po zapaleiu samochod przez chwile dymi na bialo czego wczesniej nie bylo. Podejrzewam ze sa to swiece zarowe lub przewody ale jest to moj pierwszy disel i prosze o podpowiedzi jezeli to swiece to jakie polecacie?? :naughty :decayed:[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 19:33_________________________________________________dodam jesli ma to znaczenie ze kontrolka tem. chlodnicy pokazuje ok 70stopni nawet po dlugiej trasie zamaist sredniej 90stopni.

popraw profil bo nie zgadza się z rzeczywistością (silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogien swiece bo bialy dym to przewaznie objaw tego ze przy niskich temperaturach nie nastepuje wlasciwy zaplon i nie przepala calego ON.warto wymienic bo koszt 120zl a spokoj na kilka zim.Mialem podobnie i problem znikl.Dla pewnosci poszukaj na forum jak sie sprawdza swiece zarowe.A jesli chodzi o temperature to masz raczej napewno niesprawny termostat.jesli w trasie nie przekracza 70* a np w korku albo na postoju wzrasta to na bank termo do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być boscha,termostat wahler,ale kupuj tylko w ASO,bo mnie niby ori kupowany w sklepie roku nie wytrzymał,i nie grzej kilkakrotnie świecami bo drastycznie zmniejszasz ich żywotność,ma gadać za pierwszym grzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slabe krecenie rozrusznika moze miec wplyw na to,ze po odpaleniu przy duzych mrozach sinik brzydko pracuje,trzesie nim(jakby nie wszystkie gary chodzily) a obroty sie podwyzszaja i skacza?Trwa to kilkanascie sek a potem juz rowno chodzi...?kąt wtrysku i swiece ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paliwo masz zimowe?

Ewentualnie możesz wlać dodatek przeciw wydzielaniu się parafiny i wody Liqui Moly.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo mam z cpn no chyba w grudniu to zimowe maja...Ale czy jak rozrusznik slabiej zakreci to moze miec wplyw na taka nierowna prace silnika i skaczace przez jakis czas obroty, czy to wina lezy po stronie paliwa,wytracana parafina czy filtr w zlym stanie.kąt i swiece sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może ja zadam pytanie wiem że padły mi świece żarowe i muszę je wymienić i tu moje pytanie kiedyś miałem golfa i żeby ściągnąć przewód ze świecy trzeba było odkręcić nakrętkę natomiast w naszej Audiczce jest fajka prubowałem ją wyciągnąć ale nie chce się wyjść nie chcę jej ciągnąć za mocno bo boję się że może mi pęknąć a jest teraz dość zimno czy trzeba to jakość podwarzyć proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...