Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Padł centralny zamek


eMckeN

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nie reaguje ani na przyciski pilota w kluczyku, ani na przycisk w środku samochodu (na drzwiach kierowcy), ani na przekręcanie kluczyka w drzwiach kierowcy. Samochód udało sie otworzyć, ale potem już przestał reagować i nie chce się zamknąć.

Niestety nie mam kabla do VAGa, ani żadnego doświadczenia w podłączaniu się do samochodu komputerem, także nie mogę podać żadnych kodów błędów.[br]Dopisany: 04 Listopad 2009, 16:23_________________________________________________Kurcze, nikt z kolegów z Warszawy nie był u dobrego elektryka? Najwyżej zostanie mi poczekać do kolejnej wizyty w rodzinnym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMckeN jestem pewien ze padła Ci pompka zamka centralnego która sie znajduje w bagazniku po prawej stronie taka jak na tej aucji http://www.allegro.pl/item772701850_pompka_centralnego_zamka_audi_a4_jedno_wyjscie.html ona odpowiada za zamykanie i otwieranie auta...Zagadaj w dziele spocików warszawskich moze ktos bedzie uczynny i podmieni sie z Tobą na chwile w celu sprawdzenia czy to rzeczywiście wina popmki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar, wielkie dzięki :-). Chyba masz rzeczywiście rację, ja auto mam od niedawna (po bracie) więc za bardzo go nie znam. Ale odkąd je miałem przy zamykaniu centralnym zamkiem coś właśnie tak długo buczało przy wlewie paliwa. Wczoraj buczało też przy otwieraniu. Myślałem, że to jakiś mechanizm od blokowania wlewu paliwa, nie wiedziałem, że tam jest pompka od CZ.

Pozdrawiam,

eMckeN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj trochę czasu i wymontowałem pompkę. Jej numer to 8L0 862 257 K. Najpierw oddam ją do jakiegoś speca, żeby sprawdził czy jest sprawna, a jak nie to czy da się ją naprawić. Jak nie to pewnie będę musiał kupić, i tu pytanie. Na allegro jest wiele takich pompek, numer jest ten sam, ale z reguły mają inną literę na końcu (np. A, G, D, E, itd.). Znalazłem jedną z literką K (http://www.allegro.pl/item803774944_pompka_centralnego_zamka_audi_8l0_862_257_k.html) ale kosztuje 399zł i ma ułamaną jedną rurkę. Czy pompka z inną literką na końcu będzie pasowała?

Jutro sprawdzę jeszcze ile taka pompka kosztuje w ASO, bo 399zł za używkę to trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup taka aby pasowała,żeby miała wtyczki i rurki zgadzające sie ze stara pompką :wink4: nie patrz sie na numer katalogowy....Jak byś nie znalazł pompki z A4 to spokojnie podejdzie z Audi 80 B4 tylko musisz uwaznie sie przyjrzec ilosci wtyków i na jakie piny ma bo nie wszystkie pompki będą miały takie same piny (wejscia) :wink4: Braciak w ADR 1.8 95 r wstawił pompkę z B4 stara padła a ta nowa z 80 działa mu do tej pory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solar, zobaczymy czy ze starą coś się jeszcze da zrobić, jak nie to wtedy będę szukał.[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 09:30_________________________________________________W końcu udałem się do elektryka i centralny zamek znowu działa :>. Okazało się, że tak jak pisał Solar, popsuta była pompka. Elektrykowi udało się naprawić pompkę, całość kosztowała mnie 350zł. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

eMckeN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie działa mi centralny zamek, długo buczało cos ostatnio w bgazniku a teraz juz nic nie buczy i nie reaguje, najgorsze jest to ze mam rozwalony zamek do bagażnika i kluczykiem go nie otworze, siedzenia się nie składają, więc nie mam jak otworzyc bagaznika pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie działa mi centralny zamek, długo buczało cos ostatnio w bgazniku a teraz juz nic nie buczy i nie reaguje, najgorsze jest to ze mam rozwalony zamek do bagażnika i kluczykiem go nie otworze, siedzenia się nie składają, więc nie mam jak otworzyc bagaznika pomóżcie !

znam twoj bol bo mialem ostatnio identycznie, i nie dosc ze do baganika jest problem to i klapke od wlewu paliwa tez masz zablokowana. Ja wyjalem siedzenia i powiekszylem ta dziure zeby sie tam zmiescic zeby wyjac i wymienic pompke ostatecznie mozesz wydaje mi sie dojsc do zamka od srodka bagaznika albo wymienic pompke i potem zamek sprawdzac ja poki co wymienilem pompke ale do zamka sie jeszce nie zabieralem. Jesli bedziesz mial problem z wyjeciem siedzen to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mi dziś też pompka nie działała i ośiwetlenie kabiny, już myslałem że pompka jednak padla, ale najpierw w ruch poszedł bezpiecznik ( nr 38) i t był strzał w 10 :kox: bezpiecznik zmieniony i wszystko gra :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zdjac oparcie musisz wyjac zaglowki i odgiac oparcie zeby od dolu scisnac te gniazda w ktorych siedzialy owe zaglowki i je wyjac do gory, potem recznie podwazasz oparcie do gory i wychodzi, a blache to mlotkiem zalatwilem. Jak dla mnie skladane siedzenia powinny byc w kazdym samochodzie i wdg mnie to totalne zaniedbanie ze strony niemcow, w starszym peugeocie 406 mialem elegancko skladane siedzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to młotkiem załatwiłes? to znaczy że zniszczyłes tą balche?! przecież ona jest widoczna jak się otworzy bagaznik ja nie mam jej zabudowanej ona u mnie jest widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zniszczylem, zawsze moge ja odgiac z powrotem, wolalem miec tak i naprawic sobie centralny niz miec cala blache i ten caly problem. Mozesz sprobowac tak jak tam napisalem w innym poscie dmuchnac w rurki w miejscu gdzie sie one rozdzielaja na drzwi,sam bym tak zrobil ale nie doczekalem sie podobnej podpowiedzi od nikogo i musialem zniszczyc ta blache niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siedziskiem kanapy z tyłu po stronie pasażera. Jest taki rozdzielacz na drzwi, bagażnik i wlew paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...