Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Immo czy alarm? nie mogę odpalić auta!


Gość kaniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. historia w skrócie:

1.9 tdi AFN. pękł pasek wielorowkowy więc pojechałem parę km na światłach bez ładowania do kolegi na wymianę.

Gdy od niego wyjechałem 2 razy gasiłem auto. Za 3im razem (minęło ok 15min od naprawy) odpalam silnik, ruszam a po kilku chwilach włącza się alarm.

Myśle-zapomniałem wcisnąć immo na breloczku, wciskam trzymam jak zwykle-nie pomaga. Nagle następuje odcięcie zapłonu, silnik gaśnie, alarm wyje.

Myślę - pewnie akumulator słaby.

naładowałem akum i wciąż ta sama sytuacja... silnik nie odpala:(

nie pamiętam czy podczas odpalania pali się lampka -pomarańczowy kluczyk, muszę sprawdzić..

odłączałem klemy, sprawdzałem bezpieczniki, z grubsza wzrokowo sprawdziłem kable..

Podłączam VAGa a on nie jest w stanie wskazać parametrów, nic nie można zdiagnozować,

ale wskazuje że zero błędów...

dziś cisnę do elektryka ...

jakieś sugestie z waszej strony??

MOŻE ktoś zgadnie jaka przyczyna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm fabryczny czy dokładany sprawdź czy miga ci samochodzik z kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm dokładany,nie mam do niego ani do immo żadnych papierów :no:

pracy sprawdzę czy zapala się ta kontrolka

JUŻ PO KONTROLI ELEKTRYKA.....

wszystko trwało niecałe min....

wyciągnął sterownik od alarmu który był pod komputerem, odpiął i ... uruchomił silnik :)

diagnoza: PADŁ AUTOALARM

koszt ew. wymiany 450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy faktycznie"PADŁ AUTOALARM"może elektryk poszedł po najmniejszej linii oporu i odłączył autoalarm.Ja miałem kilka miesięcy podobny problem,byłem chyba u kilkunastu elektryków wszyscy twierdzili,że alarm się skończył.W końcu trafiłem na konkretnego elektryka który powiedział,że sterowniki alarmów bardzo rzadko siadają..U mnie faktyczną przyczyną był padnięty przekaźnik.

No ale najważniejsze,że auto ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuacje tylko w Borze. U mnie problem wygladal tak ze kupilem nowy aku bo stary padl i po wsadzeniu nowego nie moglem odpalic auta bo zaraz po tym jak silnik zaskakiwal to od razu gasl. Kumpel ktory sie tym zajmuje podpowiedzial ze pewnie immo sie rozkodowal i wystarczy sprobowac drugim kluczykiem. I faktycznie drugim kluczykiem zapalil od razu.

Ale nawet do teraz dalbym sobie glowe sciac ze przed tym incydentem nigdy nie widzialem podczas zapalania palacej sie kontrolki auta z kluczykiem a teraz pali sie i gasnie za kazdym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że auto kupowane od kogoś poznaje się najbardziej przy naprawie usterek, w tym przypadku poprzedni właściciel zamontował tani alarm, od którego nie ma co za wiele oczekiwać. koszt takiego to na allegro do 150pln :decayed:

Z drugiej strony patrząc to jeśli złodziej chce ukraść dane auto to ukradnie je nawet z właścicielem w środku :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...