Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL LPG] Podstawy prawidłowego uzytkowania instalacji


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniej rozmowy przy piwie ze szwagrem - wieloletnim kierowcą, dowiedziałem się, że w jego firmie wszyscy kierowcy stosuja się do pewnej reguły. Co 10 tys. przejechanych km na LPG robi się 1 tys. na benzynie. Jak do tej pory wszystkie instalacje w służbowych samochodach są niezawodne. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra medoda, mój gazownik też proponował mi żeby jeździć w podobny sposób, twierdził że z gazu osadza się jakiś nalot i Pb wymywa go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bardzo dobra czynność dla samochodów wyposażonych w LPG! Nasmarują sie przez to wtryski benzyny i parametry pracy silnika na benzynie lepiej się dostroją (mapa wtrysku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniej rozmowy przy piwie ze szwagrem - wieloletnim kierowcą, dowiedziałem się, że w jego firmie wszyscy kierowcy stosuja się do pewnej reguły. Co 10 tys. przejechanych km na LPG robi się 1 tys. na benzynie. Jak do tej pory wszystkie instalacje w służbowych samochodach są niezawodne. Co Wy na to?

też tak myśle choć jestem w trakcie szukania dobrego gazownika na śląsku-proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem golfa 2 na gaz to zawsze na wieczór gasiłem go na benzynie i rano tez odpalałem w ten sposób i nie miałem żadnyh problemów z instalką !

W gaźnikowych silnikach to podstawa, inaczej trzeba by długo kręcić żeby zassał benzynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny pomysł, ja wlasnie mam problem z długim kreceniem rano. Od dzisiaj przed zgaszeniem silnika przelaczam na Pb.

W ten sposob pozostaje troche benzynki na wtryskiwaczach, ktora je "konserwuje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem, ale odkąd padłą mi pompa i po wymianie nie chciał za bardzo chodzić na benzynie dożywotnio skazałem go na gaz. Choć dobrze byłoby go zakręcić na benzynce. Muszę chyba zrobić te pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatniej rozmowy przy piwie ze szwagrem - wieloletnim kierowcą, dowiedziałem się, że w jego firmie wszyscy kierowcy stosuja się do pewnej reguły. Co 10 tys. przejechanych km na LPG robi się 1 tys. na benzynie. Jak do tej pory wszystkie instalacje w służbowych samochodach są niezawodne. Co Wy na to?

też tak myśle choć jestem w trakcie szukania dobrego gazownika na śląsku-proszę o podpowiedzi

Witam! ja też chce za dwa tygodnie założyć instalke lpg i też ma to być na sląsku.Znalazłem dwie jedna jest w Swiętochłowicach a druga Tarnowskie Góry-Bytom.Interesuje mnie BRC Sequent24 lub Stag300.Jest już dwóch chętnych.To może się tak zbierzemy w kilka osób i pojedziemy do gościa.Wtedy będziemy mogli liczyć napewno na spory upust :grin: .Co wy na to kto się pisze na instalke w czerwcu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo postu myślę że to dobry sposób ale jednak stanowczo za mało tej jazdy na benzynce dla aut służbowych , zalecane jest nawet 1000km gazem a potem 1000km na benzynce ale to wtedy żaden interes więc żeby auta "nie przyzwyczaiły" się za bardzo do gazu należy co 5000km tego 1000-ca machnąć na benzynce. Zależy to też od intensywności jazdy , auta firmowe robią 10000 w 2 tygodnie no moze miesiąc więc to im wystarcza w 100% , a my swymi służbówkami w pół roku może 10tysi najedziemy a jak już ktoś tylko w niedziele do kościoła sie rusza to już szok :):afro:

Też tak robiłem, ale odkąd padłą mi pompa i po wymianie nie chciał za bardzo chodzić na benzynie dożywotnio skazałem go na gaz. Choć dobrze byłoby go zakręcić na benzynce. Muszę chyba zrobić te pompę.

Niekoniecznie może być to pompa chyba że ją sprawdziłeś i jest padnięta to się zgadzam a jeżeli nie to opisz wiecej ... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja też chce za dwa tygodnie założyć instalke lpg i też ma to być na sląsku.Znalazłem dwie jedna jest w Swiętochłowicach a druga Tarnowskie Góry-Bytom.Interesuje mnie BRC Sequent24 lub Stag300.Jest już dwóch chętnych.To może się tak zbierzemy w kilka osób i pojedziemy do gościa.Wtedy będziemy mogli liczyć napewno na spory upust :grin: .Co wy na to kto się pisze na instalke w czerwcu??

Ja się piszę !!! Po ile to będzie z upustem w Siedlcach Staga 300 zakładają już za 1800 zł[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2007, 09:07 _________________________________________________

Podczas ostatniej rozmowy przy piwie ze szwagrem - wieloletnim kierowcą, dowiedziałem się, że w jego firmie wszyscy kierowcy stosuja się do pewnej reguły. Co 10 tys. przejechanych km na LPG robi się 1 tys. na benzynie. Jak do tej pory wszystkie instalacje w służbowych samochodach są niezawodne. Co Wy na to?

W niesłużbowych ja w poprzednim aucie jeździłem 1 dzień raz na 2 tygodnie cały dzień na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym był chętnytylko już sam nie wiem co o tych instalacjach myśleć co dzwonie do warsztatu to każdy poleca co innego Mam 2 warsztaty w których dobrze montują instalacje tylko z cenę trzeb wynegocjować

podaje namiary

1)

http://www.bas.kem.pl

tutaj gościu powiedział,że najlepsza jest seqwent24+ i cena 3900zł wg mnie cena wygórowana,ale gościu gada ,że to najlepsza instalka do silników z turbo Natomiast Landirenzo Omegagas jest u niego za 2700zł

2)

http://www.auto-gas.pl/

Natomiast tutaj instalka Landirenzo Omegagas jest za 3700zł

A wg was która instalka sie najbardziej nadaje do 1,8TQ ?????

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...