Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AFN uszczelka pod glowica?


marek2222

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,mam pytanko.czy po wymianie uszczelki pod glowica w silniku afn nalezy ja ponownie dokrecic?jesli tak to po jakim przebiegu?a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

nie wiem czy to nie zalezy od rocznika ale w moim sie zaswieca tylko onizej 8 st c ... chyba ze gasnie szybciej niz moje oczy dzialaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na chwilę lampka sygnalizująca grzanie świec się zapala i zaraz gaśnie a dopiero przy minusowych temp. zapala się na dłużej, a co do uszczelki to kiedyś wymieniałem co prawda nie w afn ale w innym dieslu i podjechałem do mechanika na dokręcenie po około 1000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dokreca sie pozniej juz bo niby skad masz wiedziec jaka siła?

dokreca sie w 4 etapach:

1 etap-z momentem 40 Nm

2 etap-z momentem 60 Nm

3 etap- 1/4 obrotu sztywnym kluczem

4 etap- 1/4 obrotu sztywnym kluczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kręcenia śrub głowicy upewnić się czy nie ma wody albo oleju w gniazdach śrub w bloku.

Zaleca się wymianę uszczelki i śrub na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na uszczelce nic o dociąganiu to nie ma co dociągać.

Można sprawdzić czy wszystkie śruby mają równą siłe dociągnięcia najwyżej.

jak żeliwny blok i alu głowica to siła w większość aut około 110-130 Nm ;)

przy obu żeliwnych nawet i 180Nm

Przy konstrukcji skrzynkowej (Rover K16 series np ) siła jest mała 80-90 Nm bo długie (50cm) szpilki po rozgrzaniu silnika same dociągają głowicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

zawsze sie zapala masz chyba zaróweczke przepalona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

zawsze sie zapala masz chyba zaróweczke przepalona :wink:

nie do konca kolego bo mi sie nie zapala a mam sprawna napewno gdyz w zimie mi swiece grzaly tj. prawidlowo sie ponizej 8 st. c. (czy lile to tam jest) zalaczala i zaswiecala. wczesniej tego nie robila ... ergo nie zawsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...