Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AFN uszczelka pod glowica?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich,mam pytanko.czy po wymianie uszczelki pod glowica w silniku afn nalezy ja ponownie dokrecic?jesli tak to po jakim przebiegu?a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

Opublikowano

a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

nie wiem czy to nie zalezy od rocznika ale w moim sie zaswieca tylko onizej 8 st c ... chyba ze gasnie szybciej niz moje oczy dzialaja ;)

Opublikowano

u mnie na chwilę lampka sygnalizująca grzanie świec się zapala i zaraz gaśnie a dopiero przy minusowych temp. zapala się na dłużej, a co do uszczelki to kiedyś wymieniałem co prawda nie w afn ale w innym dieslu i podjechałem do mechanika na dokręcenie po około 1000 km

Opublikowano

NIe dokreca sie pozniej juz bo niby skad masz wiedziec jaka siła?

dokreca sie w 4 etapach:

1 etap-z momentem 40 Nm

2 etap-z momentem 60 Nm

3 etap- 1/4 obrotu sztywnym kluczem

4 etap- 1/4 obrotu sztywnym kluczem

Opublikowano

Przy okazji kręcenia śrub głowicy upewnić się czy nie ma wody albo oleju w gniazdach śrub w bloku.

Zaleca się wymianę uszczelki i śrub na nowe

Opublikowano

Jeżeli na uszczelce nic o dociąganiu to nie ma co dociągać.

Można sprawdzić czy wszystkie śruby mają równą siłe dociągnięcia najwyżej.

jak żeliwny blok i alu głowica to siła w większość aut około 110-130 Nm ;)

przy obu żeliwnych nawet i 180Nm

Przy konstrukcji skrzynkowej (Rover K16 series np ) siła jest mała 80-90 Nm bo długie (50cm) szpilki po rozgrzaniu silnika same dociągają głowicę

Opublikowano

a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

zawsze sie zapala masz chyba zaróweczke przepalona :wink:

Opublikowano

a druga sprawa to lampka swiec nie swieci nawet przez chwile czy tak ma byc ? auto zimne pali normalnie.pytam bo slyszalem opinie ze lampka bedzie swiecic dopiero jak bedzie nizsza temp.?dzieki za odpowiedzi.

zawsze sie zapala masz chyba zaróweczke przepalona :wink:

nie do konca kolego bo mi sie nie zapala a mam sprawna napewno gdyz w zimie mi swiece grzaly tj. prawidlowo sie ponizej 8 st. c. (czy lile to tam jest) zalaczala i zaswiecala. wczesniej tego nie robila ... ergo nie zawsze :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.