Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenony pytanko [a4-2000]


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothV8

Xenonowy żarnik prawie wcale nie nagrzeje reflektora, powody:

halogen 55W, xenon 35 W (czyli juz tutaj mniej)

halogen emituje 80% energii jako ciepło i 20% jako światło

xenon emituje 30% energii jako ciepło i 70% jako światło *

* dane są przykładowe, ale proporcja jest zachowana *

Z tego wynika że xenon jest jaśniejszy, wydziela dużo mniej ciepła i jaśniej świeci

Temperatury xenonów: 4300K, 6000K, 8000K, 10000K, 12000K itd to tylko barwa światła, wszystkie wydzielają tyle samo ciepła (przynajmniej w przybliżeniu, a nawet jak różne ilości to raczej nie zalezy to od barwy żarnika)

Temperatura jest podana po to aby opisać jaką barwą świeci żarnik (czyli jaką barwę wysyłałoby ciało idealnie czarne ciało o tej temperaturze)

Na 100% nic sie nie przepali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie napisano ze ksenonowy palnik wydaje duzo mniej ciepła niz halogenówy :gwizdanie: no chyba ze ja jestem głupi :D

Czy jestes głupi czy nie to w to akurat nie bede wnikał :gwizdanie: bo to mnie nie interesuje a odpowiedz kolegi MorgothV8

Xenonowy żarnik prawie wcale nie nagrzeje reflektora, powody:

halogen 55W, xenon 35 W (czyli juz tutaj mniej)

halogen emituje 80% energii jako ciepło i 20% jako światło

xenon emituje 30% energii jako ciepło i 70% jako światło *

* dane są przykładowe, ale proporcja jest zachowana *

Z tego wynika że xenon jest jaśniejszy, wydziela dużo mniej ciepła i jaśniej świeci

Temperatury xenonów: 4300K, 6000K, 8000K, 10000K, 12000K itd to tylko barwa światła, wszystkie wydzielają tyle samo ciepła (przynajmniej w przybliżeniu, a nawet jak różne ilości to raczej nie zalezy to od barwy żarnika)

Temperatura jest podana po to aby opisać jaką barwą świeci żarnik (czyli jaką barwę wysyłałoby ciało idealnie czarne ciało o tej temperaturze)

Na 100% nic sie nie przepali

jest wyczerpujaca na moje pytanie :oklaski:,za odpowiedz wielkie dzieki. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie napisano ze ksenonowy palnik wydaje duzo mniej ciepła niz halogenówy no chyba ze ja jestem głupi
Czy jestes głupi czy nie to w to akurat nie bede wnikał bo to mnie nie interesuje a odpowiedz kolegi MorgothV8

Spokojnie panowie - bez nerw. Wystarczy uważnie czytać (i ze zrozumieniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes głupi czy nie to w to akurat nie bede wnikał :gwizdanie: bo to mnie nie interesuje

To nie była zadna forma ataku na Ciebie człowieku...

No ale widac nie kazdy potrafi "czytac ze zrozumieniem" i na moje potwierdzenie,że palnik ksenonowy nagrzewa sie duzo mniej ma jeszcze pretensje... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...