Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Problem z ASR (brak)


drewno1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, tylko niewiem czy w dobrym dziale. W moim aucie jest przycisk ASR ale wogóle niedziała ten system, nawet przy odpalaniu kiedy wszystkie kontrolki sie pojawiają na liczniku niema tej od ASRu. Czy jest możliwe żeby w 2.8 bez quattro nie było tego systemu. Samochod kupiłem ze 3 miesiace temu i tak było od początku. Koledzy czy ktos moze mi coś poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszsytkie wersje miały ASR najlepiej podpiąc sie Vagiem i bedzie wiadomo czy posiada ASR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem nie ma tego w kodach wyposażenia?

a działa ABS?

wiem ze ABS i ASR jest połączony ze sobą... i np jak ABS nie działa (np uszkodzony czujnik ABS'u) to ASR też nie działa (przynajmniej u mnie tak było)

może cos jest nie tak z Twoim ABS'em i ktos odłączył kontrolke zeby się ASR nie paliło... - taką mam teorię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często zdarza sie że siada linia CAN w sterowniku ABS/ASR i d*p.....a

ABS działa, ASR nie

jak napisal mój przedmówca, VAG prawde Ci powie :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem to ABS działał a ASR nie, ale niedawno mechanik zmieniał mi przegub i chyba poruszył czujnik ABSu bo czasami zapala się kontrolka i niedziała. ale zaznaczam że wcześniej tylko ASR niedziałał, a przycisk jest. Pod vaga niepodepne bo niestety niemam, wiec chyba przejade sie do serwisu moze tam coś wymysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ASR musiał być napewno. Z tym silnikiem FWD nie wierze że wypuszczali bez ASR.

Ja mam taki sam model i ASR jest i wszystko działa. Po wciśnięciu tego przycisku powinna zapalić się kontrolka na desce od ASR , to znak że jest on wtedy wyłączony. Gdy się nic nie pali - to jest aktywny .

Rusz poprostu porządnie ze zrywem , w jednej i drugiej pozycji przycisku.

Jak zadziała ASR to u mnie czuć to jak gwałtowne zamulenie silnika ( wiadomo hamulce sie blokują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przycisk od ASR odsakuje? Znaczy czy jak sie go nacisnie to zostaje wciśnięty? I jak sie drugi raz nacisnie to dopiero odskakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem, poprzedniemu właścicielowi wysiadł sterownik ABSu co jest standardem w sterownikach Boscha, i wymienił go na inny, który nieposiadał ASR tylko sam ABS. Zagadka się rozwiązała, ale mi pozostał niedziałający ASR i ABS. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...