Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z klimatronikiem


daro9a98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Mam problem z klimatronikiem.

Problemem jest to ze sie nie podswietla :mysli:

Klimatronik podświetla sie tylko po załączeniu świateł postojowych ale tylko wtedy jak silnik jest wyłączony

i na wyświetlaczu nie pojawiają sie cyfry :(

Ogolnie działa dobrze bez zarzutów tylko bez pdświetlenia.

PROSZE O PORADE Z GÓRY DZIĘKUJE

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, już Ci piszę przepis:

Wyciągasz radio.

Odkręcasz dwie śrubki (kluczyk 8)

Zdejmujesz ramkę

Wykręcasz dwie śrubki trzymające panel klimatronika (Torx 15 albo 20, nie pamiętam teraz)

Wyciągasz panel i odpinasz kostki.

Odkręcasz trzy śrubki na krzyżaka i delikatnie otwierasz panel.

Płytka wyświetlacza z resztą połączona jest taśmą wpiętą białą kostką w płytkę drukowaną.

Wyciągasz tę kostkę.

Psikasz sobie w nią jakimś preparatem czyszcząco-przewodzącym, ale tak delikatnie, parę kropel

Kostkę wkładając z powrotem w gniazdo "usztywniasz" np. kawałkiem papieru zwiniętym w małą kuleczkę

Następnie składasz wszystko do kupy w odwrotnej kolejności.

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że tak po chamsku link wkleję, ale pisałem fotostory o tym na innym forum bo sam to robiłem

http://www.autochelm.com/viewtopic.php?t=1212

Może coś pomoże :) pozdro :hi:

:good:

Jakie po chamsku?

Bardzo dobrze, że wklejasz :D

Ja akurat jak to robiłem (obyło się bez lutowania, wystarczyło usztywnić wtyczkę w kostce), nie pomyślałem o cykaniu fotek :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po chamsku :rolleyes: bo nie chciało mi się tutaj kopiować artykułu,

Jakby się komuś zechciało to może go przekopiować na to forum (zgody udzielam)

Chyba że kolega andegrand zrobi własne fotostory :wink4:

U mnie właśnie nie podświetlało jednej strony i klawisze raz działały raz nie. Jak poprawiłem te luty to już było cacy (widać było gołym okiem że są popękane, ale czasami można nie zauważyć więc lepiej profilaktycznie je "przegrzać" lutownicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis rozebrałem mam inna kostkę jej nie da sie wyciągnać !!!! poprawiłwm luty i nic ciemno :sick3:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=3521.165 ten jest troszkę inny w środku

:blink:

Masz jakąś fotkę tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem teraz i działa normalnie ale tam jest taka kostka czerwona , zaciśnięta jak tasma do podłączenia napędu w komputerze . jedna cześć wlutowana w panel a druga jest tak zamocowana ze jest wgnieciona w taśme !!! jakos tak :)

Cyknij fotkę, jak masz czym i będziemy dalej mysleć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od miesiąca nosze klimatronik do domu . dzwoniłem do fachowca z allegro powiedział ze naprawia klimatroniki ale tylko do 1996 roku te z wklęsłymi przyciskami .Więc zapytałem czy jak kupie klimatronik o tych samych numerach czy będzie działał powiedział ze nie zawsze ,przecież to jest to samo nie wiem czy szukać kogoś czy kupić na allegro jakiś używany <luty poprawiłem nic nie dało jutro zrobię zdjęcie tej taśmy jest jakaś inna niż te na zdjęciach >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też miałem problem z klimatronikiem w audi a4 b5 ale znalazłem pana na allegro który naprawia klimatroniki w audi a4 polecam go wystarczy do niego zadzwonić Piotr Pleśniar zam. Brzuśniki 107 34-382 BYSTRA KOŁO ŻYWCA woj Śląskie , podaje jego numer telefonu 888223173. Wystarczy do niego zadzwonić i wysłać panel klimatronika pocztą w kopercie bąbelkowej i podając w liście całe dane samochodu model, marka ,rok i opisać usterke wysłanie pocztą list priorytetowy polecony kosztuje niecałe 9 zł , a za naprawę bierze 100 zł płatne przy odbiorze naprawionym klimatroniku super koleś szybko naprawia na naprawiony panel daje 6 miesięcy gwarancji, wysyła i tylko zamontować i działa.Polecam go wszystkim tórzy mają problem z wyświetlaczem klimatronika w audi a4 Normalnie magik od klimatyzacji a jak ktoś mieszka niedaleko niego to można podjechać pan Piotr zajmuje się wszystkimi usterkami klimatyzacji w audi i jest nie drogi i jeszcze raz wam go polecam koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też miałem problem z klimatronikiem w audi a4 b5 ale znalazłem pana na allegro który naprawia klimatroniki w audi a4 polecam go wystarczy do niego zadzwonić Piotr Pleśniar zam. Brzuśniki 107 34-382 BYSTRA KOŁO ŻYWCA woj Śląskie , podaje jego numer telefonu 888223173. Wystarczy do niego zadzwonić i wysłać panel klimatronika pocztą w kopercie bąbelkowej i podając w liście całe dane samochodu model, marka ,rok i opisać usterke wysłanie pocztą list priorytetowy polecony kosztuje niecałe 9 zł , a za naprawę bierze 100 zł płatne przy odbiorze naprawionym klimatroniku super koleś szybko naprawia na naprawiony panel daje 6 miesięcy gwarancji, wysyła i tylko zamontować i działa.Polecam go wszystkim tórzy mają problem z wyświetlaczem klimatronika w audi a4 Normalnie magik od klimatyzacji a jak ktoś mieszka niedaleko niego to można podjechać pan Piotr zajmuje się wszystkimi usterkami klimatyzacji w audi i jest nie drogi i jeszcze raz wam go polecam koledzy.

on naprawia klimatroniki do 1996 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro w cenach ok.120 zł jest masa całych dobrych klimatroników (nie samych paneli). Jak się dobrze zakręcić to można poniżej stówki znaleźć :tongue4:

A tak z ciekawości zapytam, zaglądał ktoś do środka panelu po tej naprawie?

Bo jakieś 80-90% paneli to uszkodzenia w postaci że gdzieś jest mały niełącz, wiem bo przerabiałem to w kilku panelach i w każdym to właśnie było przyczyną usterki. (tych po drugim lifcie nie miałem w ręku także się nie wypowiem w tym temacie bo nie wiem). A co do tego pana to drogo robi, może i dobrze ale drogo :thumbdown: Jeśli ktoś jest z okolic Lublina to mogę mu oblookać panel. Kolegom z poza Lubelskiego nie proponuję bo do domu zajeżdżam w weekendy tylko więc naprawa i wysyłka w dwie strony zajęła by około pół miesiąca a to jest chory okres czasu wg mnie.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...