Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana licznika (zamiana mil na kilometry)


tomek_ros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do przekładki licznika z fisem. Dawcą ma być licznik od anglika VDO a mój stary jest UN-KSI. Jak najprościej jest zmieniec tarcze w prędkościomierzu czy może cały prędkościomierz. Jak cały to czy można przełożyć z UN-KSI do VDO. Może ktoś już to robił. Wiadomo do licznika potrzeba menetek itp.

Dla sprwadzenia licznika (działąnie wyświetlacza i całej reszty)bez podłączenia manetek co będzie wskazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UN-KSI i VDO są 2 różnymi licznikami nie możesz stosować zamiennie choćby z jednego ważnego powodu, inne wtyczki, więcej powodów nie potrzebujesz chyba bo i tak nie podłączysz... szukaj UK-NSI i tyle jest dużo liczników w sprzedaży coś znajdziesz. jeśli z kolei chcesz tarcze to widziałem ze uk miał tarcze przykręcane na śrubki a vdo ma tarcze tylko przyklejone ale nie wiem czy uk nie występują z klejonymi też, to sobie sprawdź. co do wskazówek to z tego co się orientuję po przełożeniu ich musisz je wyskalować by zaczynały liczyć od zera inaczej będą skakały jak głupie... skalowanie słyszałem że 20 zł kosztuje i chwilę trwa tak mi kolega mówił... dodatkowo pamiętaj o tym ze liczniki mają 2 rodzaje tarcz, skalowane, prędkości od 130 są skalowane i bliżej siebie położone oraz nieskalowane, wartości prędkości od początku licznika do końca są rozłożone równomiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem takie coś już kiedyś w swoim aucie miałem licznik bez przykręcanych tarcz popsuł się i wymieniałem na anglika z przykręcanymi tarcze pasują dziurki można zrobić ale jak zdejmiesz wskazówki to później może ona płynnie nie pracować dużo sie nad tym męczyłem wyskalowanie to pikuś pyzatym rozproszenie światła jest inne w tych modelach i będziesz musiał kombinować ze światłem wtyczki były takie same chyba ze w tych z fisem są inne ze zmiana z mil na kilometry tez miałem jazdę niezła bo vagiem nie poszło musiał mi elektronik pamięć em-promu przerabiać z polskiego licznika i chodzi do dziś[br]Dopisany: 14 Listopad 2009, 20:41_________________________________________________aha w tym co nie ma śrubek tarcza jest troszkę większa i przyciska ją obudowa do plastiku a pod wskazówka jest jeszcze taki zatrzask przytrzymujący ją zeby do wskazówki nie dotykała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przełozysz licznik z anglika to trzeba zostawić tarcze angielską jeżeli przełozysz tarczę ze swojego licznika to prędkościomierz będzie źle wskazywał ponieważ podziałka jest inna i żadne kodowanie licznika nic tu nie pomoże trzeba zmienić wsad, oczywiście przebieg przy zmianie kodowania będzie poprawnie naliczany w kilometrach.

Wspomniałeś o przełozeniu samego prędkościomierza niestety jest to niemożliwe ponieważ elektronika jest na jednej wspólnej płytce dla całego licznika no chyba że chodziło ci o coś innego. Generalnie zmieniałem licznik z fisem z anglika tylko że VDO więc służe pomocą.

Licznik można bez problemu sprawdzić bez manetek podłanczając tylko zasilanie fis powinien się włączyć i pokazywać jeśli dobrze pamiętam rezerwe, brak ciśnienia oleju, niski poziom płynu chłodniczego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba liczniki miałem do 260 ale widze że w przedliftowych skale sa takie same a w poliftowych angielskie mają w połowie 130km/h a europejskie 100km/h (nielinowa podziałka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce przełożyć przedliftowy ponieważ poliftowe mają inne wtyczki. Jaki licznik to niewiem ale jak będzie VDO to tarcze dokupie. Jak będe miał licznik wtedy będe dalej drążył temat, więc narazie dzięki za wskazówki. javascript:void(0);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...